Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A sárkány 3 feje?

A sárkány 3 feje?

Figyelt kérdés
A tűz és jég dala / Trónok harca

2014. okt. 4. 19:22
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

"Talán mondták, hogy nem kerülnek be? Én nem tudok róla. Egyébként abban biztos vagyok, hogy konkrétan említették, az aki nem szerepel a sorozatban, még lehet fontos a könyvben. Különben elég jól spoilereznének, ami egyáltalán nem lenne fair az olvasókkal szemben, akik veszik a könyveket."


Se Victarion, se Euron szerepére sem castingoltak színészeket (úgy ahogy pl. Arianne, Jon Connington és Aegon sem lesz), így valszeg nem lesznek benne a következő évadban, persze még később lehetnek, de már rég itt lett volna az idejük.

És mit spoilereznének a könyvolvasóknak? Fordítva működik a dolog, a könyv tud spoilerhatású lenni a sorozatra. Nehogy már azt hidd,h a sorozatba olyan dolgokat tehetnek bele, ami még a könyvekben nem volt. Kétlem,h Martinon kívül bárki is tudná a történet további menetét, mert egyrészt Martin azt mondta,h a történet végét egy barátja széfébe zárta arra az esetre ha ő meghalna (és nem a sorozat készítőire). Másrészt pedig a 4.évaddal kezdődően a sorozat más lesz,mint a könyv, kb. teljesen elfog térni a könyvtől, és Martin is kiszállt a sorozatból.

2014. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

Lesznek nagyobb változtatások, de mint az eddigi forgatási képekből láttauk Tyrion ugyan oda tart ahova a könyvben, lesz Cersei-Margeary konfliktus és séta is, Arya Braavos-ban, jönni fog Drogon a küzdőtérre,Bolton-ék vs Stannis, benne lesz a Vízkert( vagy hogy is hívták Dorne-ban amiben folyton a gyerkőcök lubickoltak).


Meg még sorolhatnék jópár dolgot, szal a lényegén nem változtatnak a dolognak.

2014. okt. 5. 12:21
 23/45 anonim ***** válasza:

"Fordítva működik a dolog"


Pont nem fordítva működik ebben az esetben. Ha az igaz, amit a kérdező írt, elspoilerezték a könyveket.


Egyébként bocs, nem tudtam, hogy Martin vagy a könyvek szerekesztője itt van a gyakorin. Mármint ha ennyira biztos valaki...na mindegy is. Azért a mondandók elejére illene biggyeszeteni egy "szerintemet".

Mert ez csak ugyanolyan szintű elképzelés, mint bármelyik másik.

2014. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Hát attól függ mit tekintünk a lényegnek. Nem lesz Victarion és Euron, akik a vasemberek történetét adnák. Nem lesz Arianne, aki számomra egy kellemes karakter és a könyvekben biztos fog még több galibát okozni. Nem lesz Quentyn, akire (és Ariannére) Doran terve épült. Nem lesz Griff és a fia, akikről ugyebár kiderül,h Jon Connington és "Aegon Targaryen" és mint tudjuk átkelnek Westerosra az Aranykompániával. Nem lesz "a kedves ember" a Fekete és Fehér házban. Nem lesz Randyll Tarly és így Brienne kalandozása és arclerágása (Rorge és Maró meghalt) sem. Sansa könyvbeli történetét kb. utolérték a sorozatban. Elkezdték bemutatni a Másokat. Stb. Szal azért lesznek nagy változtatások, és előfordulhat,h a jövőben valaki feltűnik az említettek közül, de most lenne az idejük.
2014. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

"Ha az igaz, amit a kérdező írt, elspoilerezték a könyveket."

Mit spoilereztek el szerinted? Mert csak mondod mondod, de a lényeget nem.

2014. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

"Mit spoilereztek el szerinted? Mert csak mondod mondod, de a lényeget nem."


A kérdező már leírta, olvass vissza, sőt te is. Ha valaki nincs, az könnyen jelentheti azt, hogy az illető meghal. Vagy szerinted ez nem spoiler?

2014. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem, mert attól még fontos szerepe lehet. Meg te komolyan azt hiszed,hogy Martin az élete művét kb. tönkretenné azzal,hogy egy sorozatba olyan dolgokat enged belerakni, amik a könyvekben még nem voltak? Egyértelmű,hogy a könyveit támogatja, kilépett a sorozat készítéséből is, mert azt mondta,hogy fontosabbak a könyvek és azokon akar dolgozni, mert ugyebár még ott van a 6. és 7. könyv, a Dunk and Egg novellák 4.része, és a most 28-án megjelenő mű is.

Elég nagy blamázs lenne sztem,ha Martin elmondaná a sorozat készítőinek,h mi fog történni és így tudatosan meghaló szereplőket hagynak ki. Plusz a te "igazadra" hivatkozva kihagyhatták volna Mormont parancsnokot, Renlyt, Janos Slyntet stb. mert mind meghaltak, a most kimaradó szereplők nagyrésze fontosabb tőlük.

2014. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Ez nem az én igazam. Nem én írtam/találtam ki. Én csak mondtam, hogy ez mit jelentene.
2014. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Pedig van benne valami...nem véletlenül hagyták már ki annó a 2. évadban Dany látomásából is Aegon-t. Már akkor tudták hogy nem teszik bele azt a szálat.
2014. okt. 5. 15:07
 30/45 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért van így, mert a készítők következetlenek, maguk sem tudják, hogyan kéne felépíteni az egészet.

A második évad egy vicc volt...főleg a Dany vonalon. Kabaré.

Pl. a második évadban még azt mondják Myrcella Doren Martell legfiatalabb gyerekéhez megy hozzá.

Most meg hirtelen csak az egyetlen lesz? Mármint gondolom nem emlékszik rá senki, de egy olvasónak szemet szúr. Nem beszélve arról, amikor majd valaki visszanézi és megtalálja ezeket az ostoba hibákat.

Ugyanez volt Tyshánál is...stb.

Aegonra nem mertek utalást tenni, mert szerintem azt se tudták hogyan akarják majd megoldani. Lényegében mindent kivágták onnan, csak a fanfavorit Drogo maradt. Hát kb. így működnek.

2014. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!