Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 981/1181 anonim ***** válasza:
82%

Végigolvastam mind a 980 választ :O az összes oldalt! hú de király vagyok :D


Egyébként én találtam egy elég durva filmes hibát, volt itt róla szó, hogy olyanokat nem kéne írni, mert azokkal tele van, de ez nem olyan "apróság".

Az első részben ugye Hagrid Harry 11. születésnapján (azaz július 31.) ront rájuk a kis kunyhóban, és reggel el is viszi Harryt vásárolni az Abszol útra. Majd miután végeztek odaadja Harrynek a vonatjegyeket, aki föl is száll a Roxfort Expresszre és elindul Roxfortba. Na de a tanév az szeptember elsején kezdődik, ők meg július végén mentek vásárolni. Akkor most egy hónapig vásárolgattak? Csak nem :D

2015. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 982/1181 anonim ***** válasza:
90%
Az a filmben volt, hogy normálisabb összképe legyen; a könyvben természetesen később megy suliba.
2015. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 983/1181 anonim ***** válasza:
100%
Magyar Tiborr, egyértelműen benne volt a könyvben, hogy nem lehet rengeteg darabra szabdalni, Harrynél is amiatt szakadt le egy darabka, mert nagyon károsodott a lelke, s akkor kapta a visszapattant halálos átkot.
2015. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 984/1181 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a könyvben előtte még visszamegy Dursleyékhoz, de ahhoz hogy ezt a filmben kiszúrjam, még csak nem is kellett nagyon szemfülesnek lenni...
2015. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 985/1181 anonim ***** válasza:
100%

Engem, ami nagyon zavart az az, hogy Hermione már korábban is mondta ki Voldemort nevét. Az ötödik részben pedig, amikor rá akarták venni Harry-t, hogy tartson nekik sötét varázslatok kivédése órát, azt írta, hogy Hermione akkor mondta ki először Voldemort nevét.


Még volt olyan is, hogy pl 2. SVK óra után írta, hogy eltelt két hét, utána mégis a következő SVK óra a harmadik volt, pedig a 4./5. kellett volna legyen.


Nem befolyásolja a cselekményt, csak szemet szúrt.

2015. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 986/1181 A kérdező kommentje:

Utolsó! Bocs a fáziskésésért :P :P :P

Ezek figyelmetlenségi hibának tűnnek...hacsak....nem maradtak el valamiért az órák! (haha) nem tudom, pontosan hol volt ez, szóval el kéne olvasnom, hogy van-e ilyesmire utalás (kviddicsmeccs, vagy akármi).

Egyébként aki elolvasta a válaszokat, attól SZÉP teljesítmény, én szerintem soha az életben nem valószínű, hogy el fogom tudni olvasni mindet, de mindenesetre annak azért örülök, hogy jött válasz a kérdésemre :D


És természetesen, ha még van kedv, affinitás, és BAKI, akkor jöhet továbbra is, még kilátásban van, hogy én is esetleg újraolvasom-újranézem a HP-t, és lehet, hogy ekkor elő fogok állni párral :P (ez már most látszik, pedig még csak 1 részt néztem meg)


Szép napokat mindenkinek, aki olvassa ezt! ;)

2015. dec. 20. 23:46
 987/1181 anonim ***** válasza:
100%
:)
2015. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 988/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan jelegű hiba, inkább információhiány. Nem tudom, hány alkalommal olvastam az ötödik könyvet, de számomra soha nem derült ki, hogy mégis micsoda az a kőkapu vagy boltív, ahonnan Harry emberek hangját hallja a Mágiaügyi Minisztériumban. (Egyszer egy fanfictionban szerepelt, mint idő-és térkapu, de ezzel nem vagyok meggyőzve.)
2016. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 989/1181 anonim ***** válasza:
100%
Az a halál kapuja, a késolvasztó pedig a szereteté. Ott ilyeneket vizsgálnak.
2016. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 990/1181 anonim ***** válasza:
58%

Senki nem írta még ki ide hogy R.I.P. Alan Rickman-t??


:(

2016. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!