Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1031/1181 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így már világos.
2016. aug. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 1032/1181 anonim ***** válasza:
100%
A 4. részben a 3. próbán a kupa is zsupszkulcs volt, ami a temetőbe vitte Harryéket, aztán meg onnan vissza. Az valószínűleg nem az igazgató engedélyével történt :)
2016. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 1033/1181 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg. És a második részben is simán berepültek az autóval. :D
2016. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 1034/1181 anonim ***** válasza:
100%
A házimanók hogyan tudnak oda hoppanálni?
2016. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 1035/1181 anonim ***** válasza:
100%

Régen olvastam végig, azóta van még jó pár hozzászólás, most csak a 99-ik oldaltól olvastam.

Regulust említettétek. Ha azt vesszük, igaziból ő simán élhetne boldogan. Csak meg kellett volna kérdeznie Siport, hogy pontosan mi történik. Aztán indulás előtt vett volna egy üveg vizet, a barlangban megitta volna azt a lötyit, amit Voldemort tett oda, majd fogta volna a vizecskéjét és azt is megitta volna.


Ami még eszembe jutott, hogy a Roxfortban dolgoznak ugye a házimanók. Ettől függetlenül csak a negyedik, aztán azt hiszem, a hatodik részben találkoznak velük. És értem én, hogy manó bűbáj, meg, hogy éjjel dolgoznak, de Harryék is rengetegszer mászkálnak éjszaka. De, ha mondjuk a manók láthatatlanul dolgoznak, akkor is simán összefuthattak volna, hiszen Harryék a köpeny miatt láthatatlanok és nem veszik észre a másikat.


Kiderül, hogy valakinek a nem tudom hányadik törvénye miatt nem lehet ételt varázsolni, McGalagony viszont a második részben Piton szobájában (az autós rész után) varázsol nekik szendvicseket, ráadásul a tál újratölti magát.


A filmben pedig azt vettem észre, hogy az első részben, mikor Hagridnak szidják Pitont, az óriás mondja nekik, hogy Piton is a kő "védői" között van. Ezekután pedig a filmből szépen kihagyták a bájitalos feladatot.

2016. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 1036/1181 anonim ***** válasza:
100%

A Bölcsek Köve amúgy hol volt?

Elvileg a Roxfortban. Gyakorlatilag viszont nem volt ott. Harry a tükör miatt tudta volna megszerezni. Akkor, ha mondjuk Mógus felfedezi a tükröt, mikor Harry is, akkor le se kellett volna neki mennie? Ha ott, abban a teremben, ahol Harry a tükröt nézte folyton, összefutnak , akkor ugyanúgy történt volna minden, annyi különbséggel, hogy nem kell a kutyának zenélni, sakkozni stb?

Ha pedig lent volt a kő, akkor miért nem találták meg? Vagy ha a tükröt nem viszik le, akkor sosem lesz meg az a kavics?


Valamint szerintem Dumbledore elég hamar elhitte, hogy nem Sirius az, aki elárult Potteréket. Viszont, ha tudta, hogy így van, akkor képes volt hagyni, hogy Sirius 12 éven át az Azkabanban üljön, csakhogy Harryt valahogy "felkészítse" a szabadító akcióval is.

2016. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 1037/1181 anonim ***** válasza:
100%

A házi manók tudnak Roxforton belül is hoppanálni, ez is a mágiájuk része. Harryék meg annyira gyakran nem mászkáltak a kastélyban, hogy mindenképpen bele kellene futniuk egybe.


McGalagony nem ételt varázsolt, hanem ételt helyezett át a lakomáról vagy a konyhából.


A tükörbe később került csak bele a Bölcsek köve, akkor került le a pincébe is.

2016. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 1038/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tükör miatt kapta meg a követ. Azért kapta meg, mert önzetlenűl kereste, nem saját magának.
2016. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 1039/1181 anonim ***** válasza:
100%
Denem naplója hogyan került vissza Dumbledore-hoz? A 2. könyv végén Harry odaadta Luciusnak, a 6. könyvben meg már megint Dumbledore-nál volt.
2016. aug. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 1040/1181 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezen én is gondolkodtam tegnap. :-)
2016. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!