Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1001/1181 anonim ***** válasza:
100%

10-es ponthoz, hozzáfűzném, hogy én 3 év különbséggel jártam ugyan azon középsuliba, mint bátyám, és totálisan be voltam etetve, hogy beavatás lesz, és sokszor fognak megverni, ha nem tudok gyököt vonni a suli budi csempéiből, meg, hogy szemetessel a fejemen kell majd alsógatyában rohangálni a folyosón, emiatt gyomorgörcsökkel mentem az első tanítási napra... amikor is kiderült, hogy a 4. esek úgy félnek a tanári kartól, mint a tűztől, és a beavatás kimerült egy vicces fellépés szerű előadásban...


5.-meg ők a sárvérűek.

2016. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 1002/1181 anonim ***** válasza:
100%

1. Először csak a család hiányzott neki, de mikor látta őket a tükörben, később meg az albumban, megláttam magát bennük, őket magában, és már kifejezetten hozzájuk kezdett köződni. Szerintem nem nagy kérdés, hogy mért hatódik meg valaki, aki alőször 11 évesen először látja az anyukáját.


2. Nem tudta Dumbledore, hogy mi történne, ha Lily feláldozná magát, de miután megtette, tudta, hogy miért maradt Harry életben. Azt kihangsúlyozzák, hogy az eset egyedi, ha meg is történt korábban, nem tud róla senki. Fontos, hogy Lilynek nem kellett volna meghalnia. Ha Voldemort úgy megy oda, hogy az egész családot megöli, akkor hiába ugrott volna közéjük.


3. Azért ettől nem dől össze a világ. Most megnéztem az amerikai kiadást: Piers scrawny, vagyis vézna, és mindenki big. Lehet, hogy magas, de vékony.


4. Lehet, hogy utána változtatták meg a törvényt. Vgay csak korábban nem volt olyan szigorú. Petunia a második részben sem tudja, hogy Harrynek nem lenne szabad varázsolni.


5. Nem említik, talán félvér. Ebben nincs sok logika


6. Szőrszálhasogatás. És igen, valószínűleg maguknak írták rá.


7. Előző mgválaszolta.


8. Erre angolul valahol azt írták, hogy talán csak hangoskodtak a gyerekek, és így akarta őket elhallgattatni, megára vonni a figyelmet. Az is lehet, hogy néha változtatják a peront, de furcsa lenne, mert azt hiszem, Lilyék is onnan indultak.


9. Akkor még nem jártak iskolába. A gyerekek önkéntelenül is varászolnak. Később viszont büntetést kapnak a hirtelen felindulásból elkövetett varázslatok miatt is.


10. Biztos van olyan , aki tudja. A Weasley gyerekek előtt viszont mindig titkolóztak a szüleik. (Trimágus Tusa)


11. Ja.


12. Semmit.


13. Ez nem baki, szerintem minden hálóteremhez tartozik egy fürdőszoba. A Griffendél-torony az egyik legmagasabb (az asztronómia és a Hollótát után), de a klubhelyiség a hetedik emeletről nyílik, ha jól emlékszem, tehát az lehet a torony legalja. Fölötte vannak a hálótermek, valószínűleg emeletenként egy fiú és egy lány, külön fördőkkel.


14. Kopogószellem, az csak magyarul hasonlít a szellemekhez, angolul poltergeistnek hívják. Van köze a szellemhez, de nem sok.


15. Szerintem Hagrid nem a higiéniáról híres. Néha bedugja a fejét a hordóba.


16. Számtalan módon megoldhatták, lényegtelen.


17. Ügyesen, ez sem baki, simán megoldható.


18. Az első részben úgy éreztem, hogy JKR kevésbé hagyatkozik a mágiára. Alapvető dolgok máshogy műküdnek, az egész sokkal meseszerűbb. Valamiben egyszerűen földhözragatdt (pl. itt), máskor meg nem hihető megoldásai vannak. Az első rész még eléggé gyerekeknek készült, ez érződik is rajta, sokkal profibb és logikusabb lesz később.


19. Talán a rengetegben, vagy azelőtt elég kicsi volt még.


20. Lehet családjuk, csak néhányról tudjuk biztosan, hogy nincs. McGalagonynak pedig volt férje, csak meghalt. Azt hiszem mugli volt, Pottermore-on volt fenn a történetük.


21. Voltak védőbűbájok, de konkrétan azt, amelyik a berepülést akadályozza meg, csak a 6. rész előtt állították fel. Ezt nem bizonyítja semmi, de az ellenkezőjét sem, ezért a történetet alapul véve mondom, amit mondok.


22. Biztos újratöltődtek.


23. Ampók mondja a 7. részben, hogy akkor már a széfnek minimális volt a védelme, mert pont előtte ürítették ki.

2016. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 1003/1181 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe jutott még egy dolog... Lehet már korábban írták, de régen olvastam végig az összes választ és most hirtelen nem tudok 100 oldalt végigböngészni.

Szóval ugye azt tudjuk, hogy Harry tudtán kívül horcrux, Voldemort lelkének egy darabja benne él. Azt is tudjuk, hogy a Baziliszkusz mérge elpusztítja a horcruxokat. Felvetődik tehát a kérdés, hogy mikor Harrybe beleállt másodikban annak a ronda nagy kígyónak a foga, akkor miért nem pusztult el a benne lévő Voldidarab? Vagy a főnix könnye azt is meggyógyította volna?

2016. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 1004/1181 anonim ***** válasza:
100%
Harry nem halt bele, így az sem pusztult el.
2016. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 1005/1181 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe jutott még egy dolog. A hetedik részben ugye Harry követi a patrónust és megtalálja Griffendél kardját a tó fenekén, amit mint tudjuk Piton tett oda és ő küldte a patrónust is.

De Piton honnan tudta, hogy Harryék hol vannak pontosan? Hiszen mindig kiszórtak egy csomó bűbájt, ami feltérképezhetetlenné tette a táborhelyüket, plusz mondják is, mikor Ron megérkezik, hogy egy ideje már hoppanálni is a köpeny alatt szoktak. Hogy találja meg akkor őket Piton? Esetleg valahogy követte Ront? Bár erre nem nagyon látok esélyt.

2016. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 1006/1181 anonim ***** válasza:
46%
a patrónus megtalál bárhol vagy.
2016. márc. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 1007/1181 anonim ***** válasza:
100%
A festmény köpte be őket, azt mondták is.
2016. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 1008/1181 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőre az nem elég jó magyarázat, hogy Harry nem halt bele, mert az Avada Kedavrába se halt bele. Én inkébb azzal magyaráznám, hogy az Avada Kedavra rögtön hat, és kifejezetten a lelket célozza, ezért a horcrux meghalhatott úgy is, hogy Harry életben maradt, viszont a baziliszkuszméreg a vérbe jut, és onnan támadja a testet, de amíd Harry teste és, addig a benne lévő összes lélek is.


A másodikra két részletben, de rossz sorrendben megadták a választ: a Black csávó portréja mondta meg Pitonnak, hogy a Deani erdőben vannak, utána meg Piton patrónusa megtalálta Harryt.

2016. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 1009/1181 anonim ***** válasza:
83%
Az AK-ba azért nem halt bele, mert Voldi küldte rá, így a saját lélekdarabját ütötte ki. Ha mástól jött volna, Harry is meghal. Ez az egyetlen mód rá, hogy a hordozó dolog vagy élőlény épen maradjon.
2016. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 1010/1181 anonim ***** válasza:
100%
De nem az volt a kérdés, hogy Harry mért nem halt meg, hanem hogy a horcrux miért halt meg, annak ellenére, hoyg Harry életben maradt.
2016. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!