Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1011/1181 anonim ***** válasza:
100%
Ó, tényleg, megfeledkeztem róla, hogy Phineas köpte be őket Pitonnak, látszik,hogy régen olvastam a Halál Ereklyéit. Épp itt az ideje újra :D
2016. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 1012/1181 anonim ***** válasza:
100%

"De nem az volt a kérdés, hogy Harry mért nem halt meg, hanem hogy a horcrux miért halt meg, annak ellenére, hoyg Harry életben maradt."


És erre kaptad meg a választ! Voldi mondta ki az átkot, amiatt pusztult el a lélekdarab, mivel az eredeti lélektulaj teheti ezt meg csak úgy, hogy a tartó megmaradjon, de a darabka eltűnjön belőle. Mit nem lehet ezen érteni? Aki beletette, az ki is veheti.

2016. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 1013/1181 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ezt nem így értelmeztem. Azért volt fontos, hogy Voldi csinálja, mert az ősi bűbáj meg a felhasznált vér miatt ő avada kedavrával nem tudta megölni Harryt. A horcrux akkor is meghalt volna, ha más próbálkozik, csak akkor Harry se marad életben.
2016. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 1014/1181 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét meglátásban van valami, bár én eddig úgy gondoltam, mint a 68%-os válaszoló, de végül is a másik megoldás is logikusan hangzik. Talán mindkettőtöknek igaza van :)
2016. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 1015/1181 anonim válasza:
100%

lehet hogy már valaki írta ezt, nem olvastam el mind az 500 kommentet, de>>>>>

Hp7: amikor hemione rájön hogy a griffendél kardját miért hagyta dumbledore harryre! nagy örvendezve mondja, hogy a koboldezüstmindent magábaszív ami erősíti, tehát át lett itatva baziliszkuszméreggel, de ha belegondolsz , ez egyátalán nem evidens, mert harry a szájpadlását szúrta át és nem a fogait fűrészelgette ketté, amiben a méreg van, szóval csak abban lehetnek biztosak, hogy vér került kardra ami nem méreg úgy amúgy. ettől függetenül persze lehet hogy a kard elpusztítja a horcruxszokat, mert mágikus vagy a baziliszkuszvérbe áztatott kardok is jók a horcruxok ellen meg minden egyéb, de akkoris, ez átverés, mert a mérget mondják!:D

2016. jún. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 1016/1181 anonim válasza:
100%
csak ugy összevissza néztem meg pár oldalt, szóval lehet hogy sokkal előbb volt, de valaki kérdezte, hogy hogy lehet hogy a tál újrattöltődött a barlangban, miután Regulus és Sipor ellopták a medált. Nemtudom, emlékeztek-e, de a hatodikban az első voldemortos emlékben az árvaházi mrs cole elmondja dumbledore nak hogy egy kiránduláson denem lecsalta két társát egy barlangba akik utána teljesen megváltoztak. Szerintem magának a barlangnak a saját feketemágiája tette emlékezetesséazt a helyet Voldemort számára, talán egy régi sötét varázsló átkozta el, vagy ki tudja, de a barlangot már úgy találta, hogy valamivel ott megkínozhatta társait. mert azért az elmét összezavarni, ami a gyerekekkel történt, az bonyolult varázslat, és nem hiszem hogy egy pálcanélküli mágiáját próbálgató gyerek képes erre, én úgy képzelem hogy max kényszerítette őket.
2016. jún. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1017/1181 anonim válasza:
100%

Nem tudom hogy irtak e mar nem olvastam el mind de en azt talaltam a 3 konyvbe amikor felszalnak a dementorok a vonatra hogy:

Nyikorgó hang hallatszott, s Harry az ablak előtt megpillantotta Ron sötét

sziluettjét. A fiú egy folton letörölte a párát az üvegről, és szemét meresztve

kibámult.

– Mozgást látok – jelentette. – Mintha emberek szállnának fel a vonatra…

Hirtelen kinyílt a fülke ajtaja, és valaki keresztülesett Harry kinyújtott

lábán.

– Bocsánat!… Ti tudjátok, mi történt? Au! Bocsánat…

– Szia, Neville. – Harry némi tapogatózás után talpra állította Neville-t a

köpenyénél fogva.

– Harry? Te vagy az? Miért álltunk meg? – Fogalmam sincs. Ülj le…

Szavait vad sziszegés és fájdalmas kiáltás követte, Neville ugyanis ráült

Csámpásra.

– Megyek, megkérdezem a mozdonyvezetőt, mi történt – szólt Hermione.

Harry érezte, hogy a lány elmegy mellette, majd a hangokból ítélve kinyílt a

tolóajtó, és a következő pillanatban két sikkantás hallatszott.

– Ki vagy?

– Te ki vagy?

– Ginny?

– Hermione?

– Mit csinálsz itt?

– Ront keresem.

- Gyere be, és ülj le...


Szóval akkor most 6an vannak a kupeba; Ron, Hermione, Ginny, Neville, Harry, Lupin.

Kesobb amikor Harry elajul majd magahozter:

Harry körülnézett a lámpafényben fürdő kupéban. George és Neville

sápadtan néztek vissza rá.


Hogy kerult oda George!?

Kesobb amikor Malfoy kifigurazza Harry elajulasat a Nagyteremben akk a kovetkezo parbeszed zajlik le:

George épp akkor nézett Malfoyra, mikor az megint ájulást mímelt.

– Kis tetű – szólt megvetően. – Amikor a dementorok a mi fülkénk felé

jártak, nem volt ilyen nagy a szája. Úgy menekült be hozzánk, mint akit

kergetnek, igaz, Fred?

– Majdnem összepisilte magát – morogta undorodva Fred.


Tehat akkor most George hol is volt?

2016. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 1018/1181 anonim ***** válasza:
100%
Azok a dolgok nem egyszerre történtek, Harry is egy darabig ájult volt, így bőven volt ideje a fiúnak mozogni a szerelvényen.
2016. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 1019/1181 anonim ***** válasza:
100%
#1015ösnek szerintem igaza van, tényleg nincs róla szó, hogy baziliszkuszméreg kerülne a kardra. Bár lehet a Baziliszkusznak a vére is mérgező, ha már a pillantása meg a hatalmas méregfoga nem lenne elég :D
2016. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 1020/1181 anonim válasza:
100%
nem teljesen értem a festményes dolgokat, mert a 7.ben Piton emlékeinél Dumbledore festményével beszél. de ez kb megint akkora baki mint az időutazás. Mert ennyi erővel bárkit ha lepingálnak akkor utána még lehet vele beszélgetni :D ( akkor talán Siriusról is biztos lett volna ) meg akkor a még élő Dumbledore tudott volna beszélni saját magával . lol :D
2016. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!