Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1061/1181 anonim ***** válasza:
12%
Ezredik válasz :D
2016. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 1062/1181 anonim ***** válasza:
100%

Visszaolvastam a nyári történéseket, van pár válaszom:


A kígyók méregmirigye a szajpadlásukban helyezkedik el, Harry azt szúrta át, így szívta meg magát a kard.


A festmény-Dumbledore, nem ugyanaz, mint a rendes Dumblesore, de megtanulta a viselkedését, hallott tőle dolgokat.


Csak hoppanálni és dehoppanálni nem lehet a Roxfortban, a többi közlekedési eszközt csak a 5-6. részekben kezdték felügyelni, tiltani.


A házimanók dolga az is, hogy észrevétlenül dolgozzanak.


Nem rémlik, hogy a hatodik részben Dumbledore-nál van a napló.


Voldemort nem látott bele úgy Harry fejébe, mint Harry az övébe.


A főnixkönny gyógyító erejű, de nem mindenható.


A patrónusok nem úgy repülnek, futnak egyik helyről a másikra, mint a rendes állatok. Akkor egy bogár patrónus sose érne célba. Egyszerűen kijönnek a pálcából, eltűnnek, mejd a következő pillanatban a címzett előtt vannak.

2016. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 1063/1181 anonim ***** válasza:
100%
3. Kötetben Hermione táskája szétszakad a sok könyvtől... időutazó bigyónyakláncot kap, de egy egyszerű tágító bűbály a táskának nem jut?...
2016. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 1064/1181 anonim ***** válasza:
100%

"Bűbály"????

Valószínűleg jut, de akkor valószínűleg nem tudja elvégezni. A tanárok meg nem törik magukat olyasmiért, amit a diákok is meg tudnak oldani.


Nekem mindig az járt a fejemben, hogy mi van azokkal a tanulókkal, akik közelebb laknak a Roxforthoz, mint Londonhoz, nekik is a Roxfort Expresszel kell iskolába menniük? Teszem azt, egy diák lakik valahol Stornoway vagy Iverness (Skócia) környékén, akkor le kell zsupszkulcsolnia magát Londonba, vagy mehet egyből Roxmorts-ba is?

2016. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 1065/1181 anonim ***** válasza:
100%
Én azon agyaltam, hogy aki pl. Roxmortsban lakik, annak is kötelező-e bent aludnia a suliban, vagy vannak bejárós diákok is?
2016. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 1066/1181 anonim ***** válasza:
100%

Ami eszembe jutott:


A varázsvilágban elég elterjedt a keresztszülőség, Harrynek is van, Lupin is rögtön felkéri Harryt, a Weasley gyerekeknek viszont nincsen, vagy legalábbis sosem említik. (Karácsonykor Ron ajándékairól is tudunk, de keresztszülőtől nem kap...)


És ami sosem fért a fejembe: Dumbledore oly annyira zseniális, hogy még azt is látja előre, hogy Ron meg fog lépni, ezért adja neki az önoltót. Ahogy sok minden mást is tud, annyira nagy varázsló. De ez nem tűnik fel neki, hogy az egyik tanára tarkóján ott van Voldemort, majd egy évig ?! Tud Malfoy ármánykodásáról is, hogy meg akarja ölni, kis híján kinyírja Katie-t és Ront, Dumbledore mégsem tesz az égvilágon semmit. Ugyan megkéri Pitont, hogy figyelje, de ennyi... Piton, meg mint látjuk, ezt a feladatát baromira nem végzi jól...


Baziliszkus: Ok, senki nem veszi komolyan Hagridot, mikor Myrtill meghal, ezért simán rákenik az akromantulára a gyilkosságot. Na de a pók nem a szemével öl... Már ez tisztázta volna Hagridot, hiszen a lány elmondja, egy nagy, sárga szempárt látott. Egy pók szeme nem öl meg, senki nem gondolt erre?

2016. dec. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 1067/1181 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam újra a könyveket, egy csomó mindennél eszembe jutott, hogy majd megírom ide, de java részét elfelejtettem :D


Az utolsónak válasz:

Dumbledor azért tudja, hogy a Malfoy gyerek meg akarja ölni, mivel Piton elmondta neki...

És azért nem tesz semmit az ellen, hogy végbe tudja ezt vinni, mivel eleve haldoklik mivel könnyelműen kezelte a gyűrűben lévő átkot...


És azért ismerni egy diákot aki 6éven át az iskoládba jár, kissé más mint voldemortot kiszúrni egy fogyatékos turbánja alatt...


Nekem java részt az apróságok nem tetszenek...

Mindent tudnak gyógyítani, kivéve az átok sebeket, mégis van fogkeféjük...

Ugyan ezen ok miatt miért vannak szemüveges varázslók egy karba csontot tudnak növeszteni, de jó szemet nem tudnak csinálni? Nemár...

+ az 5. Rész végén a halálfalók Luciusék nagyon dühítően retardáltan viselkednek...

Az ott elég gagyi szerintem.

2016. dec. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 1068/1181 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy a saját halála nem zavarta volna, no de semmittevése kis híján Katie és Ron életébe került.
2016. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 1069/1181 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy volt-e korábban, nem olvastam el minden hozzászólást. Tud valaki magyarázatot adni ezekre?

1, A sötét varázslatok kivédése tantárgyat elátkozták, és senki sem tanítja 1 évnél tovább. De Mógus már azelőtt is ott tanított, mielőtt Harry az iskolába ment volna. Tehát az több, mint 1 év.

2, Az első részben Voldemort miért bajlódik azzal, hogy megszerezze a Bölcsek kövét, ahelyett hogy azt a rituálét csinálta volna meg, mint a 4. részben? Akkor miért nem jutott eszébe? Egyszerűen testet ölthetett volna.

3, Malfoyékhoz hogyan került Denem naplója, és miért csempészték Ginny holmija közé? Miért épp akkor? És tudták, hogy mi az, vagy nem? Honnan tudták, hogy majd emiatt kinyílik a titkos kamrája?

2017. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 1070/1181 anonim ***** válasza:
100%

1. Mógus mugliismeretet tanított korábban.

2. Nem ismerte ezt a módszert. Dumbledore mondta is, hogy előbb-utóbb megtalálja a módját a visszatérésnek, tehát akkor még kereste.

3. Voldemort adta Luciusnak a naplót, elmondta, hogy kinyitja a kamrát, de azt nem, hogy hogyan. Azért adta Ginnynek, mert azt akarta, hogy kinyíljon a kamra, és meg akarta szivatni Weasley-éket.

2017. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!