Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 951/1181 anonim ***** válasza:
100%
12. Ismétlem önmagam: ennél csak nagyobb bakik vannak a filmekben. Az egész sorozat egy bakiparádé.
2015. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 952/1181 anonim ***** válasza:
100%

Wow, köszi a válaszokat! :D


Reflektálás néhányra:


1. A 269.oldalon meséli el Mógus Harrynek, hogy ifjonc korában találkozott Voldemorttal, amikor a világot járta és azóta hűségesen szolgálja őt.


6. A mugliismerettantanárnőt az Avada Kedavrával öli meg és csak utána uszítja rá a kígyót. Nem az zavar, hogy nem úgy halt meg, ahogy én elképzeltem, csak ehhez hasonló példa sosem volt, hanem a leírtak alapján mindenkit a halálos átokkal iktatott ki. És nem csalódott Pitonban semekkorát, hiszen "csak" azért kell meghalnia, mert úgy véli, hogy ő a pálca tulajdonosa. Még, mondja is neki, hogy sajnálja (bár ez nyilvánvalóan nem igaz).


9. Harry tudta, hogy a manók bárhol hoppanálhatnak, mert Dobby is megtette ezt a Roxfortban, sőt Siport is odahívatta. És Sipor Regulust is el tudta vinni a barlanghoz.


A két filmes hiba tudom, hogy elenyésző a tengernyi között, csak engem nagyon zavart és még nem említették korábban. A készítők még arra sem vették a fáradtságot, hogy legalább már egy akkoriban is létező építményt romboljanak le.

2015. márc. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 953/1181 anonim ***** válasza:
100%
1. Az igaz, hogy találkoztak, de szó sem volt róla, hogy rögtön bele is költözött. Arra csak akkor volt szükség, mikor Mógus a Roxfortba ment.
2015. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 954/1181 anonim ***** válasza:
100%
6. Igen, előbb megölte, azt már elfelejtettem. Most arra sem émlékszem pontosan, hogy Piton lebukik-e, de elég feltűnően akart elmenni Harryért, az gyanús lehetett Voldemortnak. Mindegy, az a lényeg, hogy a kígyómarás nem egy különösen kegyetlen gyilkolási mód, lehet, hogy stílusos mák érezte, vagy pont olyan hangulata volt.
2015. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 955/1181 anonim ***** válasza:
100%
9. Abban nem lehetett biztos, hogy milyen bűbájok védik a pincét, Harry sosem ismerte annyira ezeket a varázsvilágos dolgokat. Siporral meg azért még akkor sem voltak puszipajtások, és még fontosabb, hogy Sipor épp Bellatrixnak árulta el Siriust, nem a legmegbízhatóbb.
2015. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 956/1181 anonim ***** válasza:
100%
9. Sokszori olvasás után, nekem ami a leginkább feltűnt, hogy abban a pincében lehet, hogy minden épeszű ember hívná a házimanóját... de Harry és Ron 2 teljességgel magatehetetlen gondolkodásképtelen nagyon vacak karakter, akik legtöbbször csak sodródnak az árral... komolyan minél többször olvasom a könyveket, annál biztosabb vagyok benne, hogy Harry egy debil, Ron meg 100%...
2015. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 957/1181 anonim ***** válasza:
100%
Sipor nemrég még Bellatrix haverja volt, bennem se merülne fel, hogy őt hívjam. Vagy olvasd újra a könyvet, vagy soha többet ne olvasd, de nem sok értelme volt annak, amit írtál. Mindketten óriási fejlődésen mennek keresztül, főleg Harry. Elején tényleg béna volt, de kb az 5. részre beérett, és igazi vezető lett.
2015. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 958/1181 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én most fejeztem be a könyvek újraolvasását. Voldemort bizalma semmilyen mértékben nem ingott meg Pitonban. A végső ütközetben értesül mindenről Harry által és azért vár a támadással is, mert érdekli, hogy mit tud mondani neki a fiú, ami neki elkerülte a figyelmét.


4. kötet: "Visszahozott ebbe az országba, és nem sokkal később megszálltam a testét, hogy ott legyek, mikor végrehajtja parancsaimat." (Voldemort mondja Mógusról)

Az első parancsa pedig a Gringotts kifosztása volt (bölcsek köve) július 31-én, amikor Harryvel is találkozott a Foltozott Üstben.


Siporral pedig igenis "puszipajtások" lettek, miután Harry neki adta Regulus medálját és elkezdett vele szépen beszélni, meg emberszámba venni. Le is van írva, hogy hatalmas változáson ment keresztül, tiszta, hófehér lett a "ruhája" is, mindig meleg étellel fogadta őket, még Hermione-t sem sértegette többet és készségesen állt Harry szolgálatára. A Roxfort ostromakor pedig ő vezette a konyhakéses házimanókat, akik a halálfalók bokáját kaszabolták. Pont annyira érdekelte volna őt Bellatrix, mint Dobbyt. A manómágiáról meg vagy ötvenszer el van mondva, hogy mennyire különleges és a manók MINDENHOL tudnak hoppanálni. Meg nem csak a pincés résznél, hanem más eseteknél is hívhatta volna, amikor már nagyon szorult a hurok.

2015. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 959/1181 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer mondta Harry, hogy nem hívhatja Siport, mert lehet, hogy belekapaszkodna egy halálfaló miután sikerült betörniük a Grimmaul térre. Azt nem tudta, hogy mi lett Siporral, életben vol-e egyáltalán, vagy elfogták, imperiust küldtek rá stb. Később Harry sose számolt vele, ha segítségre volt szükség. Egyébként meg olyan szorult helyzetben lehet, hogy pont a legkézenfekvőbb megodások nem jutnak eszéba valakinek. Könnyű otthonról okosnak lenni.

Mógus tényleg aznap tört be a bankba, de azért az nem volt teljesen egyértelmű, hogy akkor már megszállta Voldemort. Ha nem akarjuk, hogy baki legyen, találunk rá magyarázatot, ha szeretünk a kákán is csomót keresni, akkor meg lehet baki. Sokszor rajtunk múlik, nem JKR-en.

Lényegtelen, hogy mit tudott Voldemort Pitonról.

2015. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 960/1181 anonim ***** válasza:
100%
De nem is kell mindent körömszakadtáig megmagyarázni. Utóbb végigolvastam az összes választ ehhez a kérdéshez és sokszor remek eszmefuttatások születtek egyes felvetésekből. (Még akkor is, ha kiderült, hogy az nem feltétlenül baki) Úgy látom itt az ilyesmi már nem működik.
2015. márc. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!