Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯
 931/1181 anonim ***** válasza:
66%
na jó, ha az emberek 75% -a nem olvasta a könyveket, és hiányos infókból ítéli meg Pitont, vagy csak nem emléxik egy rakat megnyílvánulására, esetleg csak nem tudja összerakni a fejében, mikor mit miért... ott nehéz vitatkozni... én már agyon unom ezt a kérdést, azthiszem törlöm is a listából... belefáradtam ezekbe a hiányos infókból összelegózott feltételezésekbe.
2015. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 932/1181 anonim ***** válasza:
100%
930-nak igaza van. Minden, ami jó volt Pitonban vagy ami jót tett, az a Lily iránti szerelméek a következménye, egyébként csak egy gyenge, könnyen befolyásolható ember. Ja és elég gonosz is. Csak Lily miatt változott meg valamenyire, csak érte hagyta ott Voldemortot, de annyi már nem volt benne, hogy ne kínozza a szeretett nő fiát hat éven keresztül, pedig Harry tényleg nem ártott neki, nem is igazán hasonlít Jamesre, csak kívülről.
2015. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 933/1181 anonim ***** válasza:
100%
Petuniának sok olyan titka van, amiről úgy gondolja, hogy nem kell tudnia Harrynek. Azért neveti ki a vágány miatt, mert számára ez gyermekkorának egy rossz élményét eleveníti föl. Petúnia mindig úgy érezte, hogy a Roxfort,a varázslók és főleg James elvették tőle Lilyt örökre. Petúnia szerette a húgát, de nem szerette a varázslókat és boszorkányokat.
2015. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 934/1181 anonim ***** válasza:
100%

Piton ez a gyenge és könnyen befolyásolható ember mint kettős ügynök, fapofával simliskedett a világ leghatalmasabb sötét varázslója előtt... NANEMÁÁÁR!!!


amúgy a bakikhoz visszatérve, nem olvastam végig, csak az első párat, és az utolsó párat, de számomra a tipikusan mugli ünnepek megléte a legnagyobb baki...

Például a karácsonyt nem tudom, hogy adod el egy varázslónak... mármint azt, hogy Jézusra emlékezel, aki isten fia volt... mert melyik varázsló ne lenne képes bármire, amit Jézus megtett... + ugye ha Jézus is varázsló volt, akkor viszont még rossz példa is, mivel muglik előtt varázsol :D

2015. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 935/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy foglalkoztak az ünnepek eredetével, jelentésével. Ekég közel élnek a muglikhoz, sokal be is házasodnak mugli családokba, sokszáz év alatt nem csoda, hogy átvették ezeket a hagyományokat.
2015. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 936/1181 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ünnepekről van szó, a karácsony eredetileg nem Jézus születésének ünnepe volt, hanem egy pogány szertartás, csak később olvadt össze a keresztény ünneppel.
2015. febr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 937/1181 anonim ***** válasza:
100%

Rowling nyilatkozott erről, a legtöbb vallás megtalálható a varázstársadalomban, kivéve a Wicca, ami amerikai modern vallás.

Különben meg ha angolul olvasod a könyveket, a Tűz serlegében a Karácsonyi Bált "Yule Ball"-nak hívják, a Yule pedig régi kelta megnevezése a téli napfordulónak - ami december 21-én van.

2015. febr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 938/1181 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


Sajnos csak az 50. oldalig jutottam a kommentek olvasásban és elég sok mindent hozzá tudok tenni (bakikat), amik addig nem kerültek elő. Remélem, lesz még valaki, aki visszanéz és reagál a felvetéseimre.


1. Az első részben Mógus(+Voldemort) nem képes ellenállni Harry ősi szeretettel átitatott érintésének. A filmben nem is fog vele kezet a Foltozott Üstben első találkozásukkor, a könyvben viszont igen és semmi baja nem lesz tőle.


2. A Griffendél klubhelyisége és hálótermei egyetlen toronyban vannak és a kerek klubhelyiségből lépcső vezet fel a fiúk és lányok hálótermébe. Harryék szobájában 5 ágy van. Összesen 5 fiú nyert felvételt Harry évfolyamából ebbe a házba? És hol alszik az összes többi felsőbb és alsóbb évfolyamos Griffendéles? Hol van a többi hálóterem? Mert mindig csak az van említve, hogy a fiúk hálóterme, ahol csak 5 ágy van. Hogy fér el annyi tanuló egy toronyban? A lányokról nem is beszélve...


3. A 2. részben a Baziliszkusz témát már sokan boncolgatták, hogy hogy tud közlekedni észrevétlenül a folyosókon. És a számtalan roxforti festmény egyikének sem tűnt fel? Ők úgysem tudnak meghalni és elmondhatták volna a tanároknak, ha látni vélnek valamit.


4. Az iskola tanárai tisztában voltak vele, hogy a hajdani tökéletes prefektus Tom Denemből lett Voldemort. Mért hagyták mégis a kupáját a trófeateremben? Hiába volt egykor iskolaelső, ha később a legundorítóbb szörnyeteggé vált...


5. Írtak már a Veritaserumról kihallgatások esetén. Többé-kevésbé meg is cáfolták. De amikor olyan fontos dolgok múltak egy vallomáson, minthogy a 4. részben Harry azt állítja, hogy Voldemort visszatért, akkor miért nem szedték ki az emlékeit és nézték meg a merengőben? Vagy egy ilyen súlyos esetben használhatták volna a szérumot is, hiszen Umbridge sem riadt vissza tőle a későbbiekben, ha diákok kihallgatásáról volt szó...


6. Ahhoz képest, hogy Voldemort a leghűségesebb csatlósának vélte Pitont (hiszen csak halála előtt szembesült annak árulásával) elég kegyetlenül ölte meg, sőt talán a legborzalmasabb halálnemet küldte rá. Miért nem végzett vele az Avada Kedavrával? Nem volt említés hasonló esetről, amikor direkt a kígyójával öletett meg valakit, kivéve Mr Weasley sikertelen merényleténél, de ő útban volt és éppen megszállta a kígyót, tehát nem is tudta volna másképp félreállítani.


7. Filmes hülyeség: A 3. résztől szinte már nem is hordanak talárt és süveget, sőt! mugliruhában vannak a Roxfortban is, pedig a könyvben kiemelten jelen van a talárok viselete, hiszen az az iskolai egyenruhájuk is egyben.


8. Ha Dumbledore húga, Ariana az őt ért feldolgozhatatlan támadás során lett idegbeteg, akkor mért nem végezték el rajta az emléktörlő bűbájt? Az is jobb lett volna, mint így élnie, meg örökre bújtatni.


9. A 7. részben a Malfoy kúria pincéjében, nekem rögtön Sipor hívása jutott volna eszembe Harry helyében, hiszen mindenütt tud hoppanálni és más szorult helyzet esetén is hívhatták volna a manó segítségét.


10. Ha a bodzapálca legyőzhetetlenné teszi birtokosát, akkor hogyan sikerült legyőznie Dumbledorenak Grindelwaldot egy legendás PÁRBAJBAN?


11. Voldemort félvér. Ezt Harryvel is közli a temetőben leghűségesebb csatlósai füle hallatára, miszerint megölte mugli apját. Nem az a halálfalók egyik legfőbb küldetése, hogy csak aranyvérűek maradjanak? Hogy ismerhettek el valaha is vezérüknek egy félig mugli családból származó másgust?


11. Filmes hülyeség: A 6. rész 1996-ban játszódik. A film elején mégis leszakad Londonban a Millenium Bridge, amit csak 1998-ban kezdtek el építeni.


Várom a visszajelzéseket, ha akad jelentkező, akinek még volt türelme ezt végigolvasni. :)

2015. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 939/1181 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó gondolat:


Voldemort medáljának M-S betűje szerintem fordítási baki, hiszen a fordító nem tudhatta, hogy ennek szerepe lesz a 7. részben, miszerint Umbridge az S betűvel magyarázza rokoni kapcsolatát a tárgyalóteremben Hermione-nak egy S kezdőbetűjű varázslóval (nem jut eszembe a pontos név).

2015. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 940/1181 anonim ***** válasza:
100%
1. Szerintem akkor még nem volt "benne" Voldemort. Ez nekem is feltűnt, és megnéztem a könyvben, hogy van-e már rajta turbán, úgy emlékszem, nem írta.
2015. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!