Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯
 901/1181 anonim ***** válasza:
100%

Persze,ez így helyénvaló. Csak nekem szemet szúrt,hogy tényleg,állandóan csak az járt a fejében,hogyan győzze le Voldermortot. Jó,Voldemort ölte meg a szüleit, de akkor is...

Ronban mindig több lazaság volt. És egy kamaszra nem is annyira jellemző, hogy mindig mindennek ilyen tettre készen neki álljon. Jó lett volna egyszer egy kiborulást látni tőle vagy nem tudom...

Tudom,hogy mondták ezt a megmentési kényszerét...csak nem tudom miből fakadhat ez,ennyi :)

De hát ez csak egy könyv.

2015. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 902/1181 cathilina ***** válasza:
26%

"A varázslók azt szeretnék, ha a muglik békén hagynák őket, ne avatkozzanak bele az életükbe semmilyen módon, ne kérjenek segítséget." Igen, és nekem pont ezzel van a problémám. Mágiával rengeteg globális méretű problémát lehetne megoldani, de a varázslók inkább ananászt táncoltatnak az asztalon ahelyett, hogy segítenének.

Ami meg azt illeti, hogy a minisztériumnak mennyi joga van beleszólni a Roxfort ügyeibe, vegyük észre, hogy Hermione már akkor elkezdett panaszkodni, amikor még egyetlen órájuk sem volt Umbridge-nál, sőt, még ki sem jelölték őt Főinspektornak, csak elmondott valami borzasztóan unalmas beszédet arról, hogy oktatási reformokat fognak hozni. Dumbledore lehet, hogy briliáns varázsló, de a személyzetet érdekesen válogatja meg: még ha az összes SVK-tanártól el is tekintünk, akkor is orr van Trelawney, aki életében két valódi jóslatot hozott össze, cserébe az első óráján kiválaszt egy diákot, akit traumatizál, Hagrid, aki a legendás lényekről ugyan sokat tud, de a tanításról annál kevesebbet, Binns, akire a világon senki nem figyel, Piton, aki meg sem próbál úgy csinálni, mintha objektíven értékelné a diákokat és Frics, aki szerint a fegyelmezés legjobb módja a kínzás. Dumbledore az iskolaépületben tartja a haverjai tulajdonait, amit egy gyilkos, háromfejű kutyával őriztet, az iskola területéhez tartozó erdőben többféle veszélyes lény él, és ugyan mindkét helyre elvileg tilos a belépés, de az épület tele van tizenévesekkel, akik nem a szabályok tiszteletéről híresek, és a legkomolyabb biztonsági intézkedés egy zárt ajtó. Arról nem is beszélve, hogy láthatóan a Roxfortnak saját igazságszolgáltatási rendszere van (ami valamiért azokkal az ügyekkel is foglalkozik, amikor diákok az iskolába tartó úton törvényt szegnek, még ha nem is a kijelölt módon érkeznek) így érthető, hogy legalábbis kíváncsiak rá, mi folyik ott. Umbridge egy borzasztó ember, de önmagában az, hogy a Minisztérium felügyelné a közoktatást nem lenne probléma, mégis mindenki elvi alapon háborodik fel rajta.

2015. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 903/1181 anonim ***** válasza:
100%

"Mágiával rengeteg globális méretű problémát lehetne megoldani"

nem... ezek amikre gondolsz, mugli problémák, amik a varázsvilágra nem terjednek ki. A varázsvilágnak vannak saját globális problémáik, bőven elég nekik azokkal foglalkozni.


" Hermione már akkor elkezdett panaszkodni, amikor még egyetlen órájuk sem volt Umbridge-nál"

Hermione-nak nem Umbridge-val van problémája, hanem a minisztériummal, amit egy dilettáns üldözési mániás háborodott vezet, aki nem akar tudomást venni arról, hogy Voldemort visszatért, és mivel okos, átlátja, hogy Umbridget azért küldték, hogy Dumbi és Harry körmére nézzen...


"Dumbledore lehet, hogy briliáns varázsló, de a személyzetet érdekesen válogatja meg: még ha az összes SVK-tanártól el is tekintünk, akkor is orr van Trelawney, aki életében két valódi jóslatot hozott össze"


A jóslás nem egy tanítható tantárgy, az elméletet tudni kell, azt pedig Trelawney tökéletesen át tudja adni, ettől függetlenül a jóslásra születni kell. Trelawney pedig csak azért van a Roxfortban tartva, mivel veszélyben forog az élete az első jóslata miatt.

Hagrid véleményem szerint nagyon is jól tanít, arról nem tehet, hogy az általa bemutatott lények, nem tetszenek a betojiknak...


"Binns, akire a világon senki nem figyel,"

Ez nem igaz, Hermione nagyon is figyel, és valószínűleg minden diák, akit érdekel a történelem.


"Piton, aki meg sem próbál úgy csinálni, mintha objektíven értékelné a diákokat"

Véleményem szerint ez sem igaz, mindössze Harry-t szekálja az apja iránt érzett gyűlölete miatt, valamint Neville-t cseszteti, mivel mindig mindent rosszul csinál, a többi diák szinte nem is panaszkodik rá, Hermione-tól időnként levon pontokat, mivel mindig bekiabál az órába, de ettől függetlenül jó jegyeket kap mindig.


"Frics, aki szerint a fegyelmezés legjobb módja a kínzás"

Frics nem tanár, hanem egy egyszerű kvibli gondnok, egy vén mogorva fráter, a munkáját jól elvégzi, azon kívül kit és miért érdekelne min zsörtölődik éppen.


"igazságszolgáltatási rendszere van (ami valamiért azokkal az ügyekkel is foglalkozik, amikor diákok az iskolába tartó úton törvényt szegnek"

ha egy 12 éves gyerek elköti apuci autóját, az nem törvénysértés, pusztán szabály sértés, amiért a szülőket valószínűleg felelősségre is vonják, Mrs. Weasley rivallójában benne is van, hogy Ron apját, akár ki is rúghatták volna miatta. Nem vagyok tisztában az angol jogokkal, az angol varázsvilágéval pedig pláne nem, de nem hiszem, hogy büntethető korú lenne egy 12 éves gyerek bármelyikben.


"Dumbledore az iskolaépületben tartja a haverjai tulajdonait, amit egy gyilkos, háromfejű kutyával őriztet,"

Erre nos én sem tudok mit mondani, az első rész még nem volt tökéletesen átgondolva. Bár igazából, van egy mondás, amelyik kutya ugat, az nem harap.


"Umbridge egy borzasztó ember, de önmagában az, hogy a Minisztérium felügyelné a közoktatást nem lenne probléma, mégis mindenki elvi alapon háborodik fel rajta."

Itt pedig csak ismételni tudom magamat, nem Umbridge-val volt a probléma, azzal sem lenne probléma, ha a minisztérium felügyelni akarná az iskolát, azzal van a probléma, hogy a minisztérium Dumbit akarja felügyelni, mert a miniszter megháborodott és összeesküvés elméleteket sejt az egyetlen ember személyében, akinek a jelenlétében biztonságban lehet egy iskolányi diák.

2015. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 904/1181 anonim ***** válasza:
100%
Jah és Dumbledor soha nem vette fel Voldemortot... Dumbledor egy Tom Marvolo Riddle nevű jó képességű árva kisfiút vett fel, ez aztán igazán nem róható fel egy tanárnak.
2015. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 905/1181 cathilina ***** válasza:
100%

Globális méretű probléma a lég-, víz- és fényszennyezés is. Gondolod, hogy a varázslókat ez nem érinti?


Hermione azt mondta, hogy (idézem) "Azért fontos (...) ,mert azt jelenti, hogy a minisztérium bele akar szólni a Roxfort dolgaiba." Nem csak ezzel, de ezzel is problémája van.


Trelawney annyit csinál, hogy megmondja a diákoknak, hogy nézzék ki a tankönyvből a motívumok jelentését. Erre egy dilettáns hegyi troll is képes. Egy iskola nem játszik tanúvédelmi programot, ha viccből befogadnak mindenkit, akit a halálfalók meg akarnak ölni, azzal veszélyeztetik a diákokat.

Hagrid az első óráján 13 éves diákoknak olyan állatokat mutatott be, amik teljesen nyugodtan kettétépik azt, aki nem mutat kellő tiszteletet feléjük, és még csak nem is egyesével engedte oda őket, hogy hatékonyan közbe tudjon avatkozni, ha valami probléma lenne ebből a remek ötletből. Amikor pedig rejtélyes módon megpróbálták felelősségre vonni emiatt, az év további részében ugyanazt az egy hihetetlenül unalmas állatot tanította minden órán. Arról nem is beszélve, amikor a negyedik évben egy fokozottan veszélyes, többnyire ismeretlen, tanterven kívüli, illegálisan kitenyésztett fajjal foglalkozott. Volt pár jó órája az ötödik évben, de attól, hogy remek vadőr és jó barát még nem lesz jó tanár is.

Piton Harryt nem csak szekálja: az ötödik könyvben például egyszer eltünteti az óra végén a főzetét és külön házi feladatot ad neki, mert Harry kihagy egy összetevőt, mikor többen is vannak a csoportban, akiknek egyértelműen rosszabb a főzetük és azt is többször látjuk, amikor csak a Griffendéltől von le pontokat, amikor valaki egy Mardekárossal párbajozik. Amikor Hermione fogait valami rontással megnövesztik, még elismerni sem hajlandó, hogy bármi problémát látna a dologgal.

Ami pedig Fricset illeti, nem véletlenül írtam alkalmazottat tanár helyett, és ő is ugyanúgy tud büntetőmunkát kiosztani, mint bármelyik tanár.


Ha egy 12 éves apuci autójával muglik szeme láttára repül, azzal megsérti a titokvédelmi alaptörvényt, és szerintem komolyabb következménnyel kéne bírnia az ilyesminek annál, hogy apucit megrovásban részesítik ő pedig egy este takaríthat. Ugyan én sem vagyok egy jogász, de szerintem az a minimum, hogy legalább odaküldenek valakit a minisztériumból, hogy beszéljen vele.


Bolyhoska majdnem leharapta Piton lábát, szóval annyira nem ártalmatlan.


Azt én sem támogatom, hogy a minisztérium 3512 új oktatásügyi rendeletet hoz csak úgy viccből, és hogy Caramel még csak nyomozást sem indít, hogy tulajdonképpen hogy is halt meg Cedric Diggory - bár azt nem tartom hibának, hogy nem fogadja el feltétel nélkül Harry beszámolóját, amit semmilyen bizonyítékkal nem támaszt alá. A minisztérium nem teheti meg, hogy vakon elfogadja egy ember összes kijelentését, csak mert az illető erős - pláne ha olyan radikális lépéseket követel, mint az óriásokkal való békekötés és az azkabani dementorok azonnali elbocsájtása - és Dumbledore nem teheti meg, hogy politikai játszmákban használja a diákjait. Csak magamat tudom ismételni, hogy Hermione nem arra hívta fel Harry figyelmét, hogy a miniszter belsős embert ültetett a Roxfortba, hanem hogy a minisztérium felügyelni akarja az iskolát.

2015. jan. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 906/1181 cathilina ***** válasza:
100%
Jah és amikor azt írtam, hogy Dumbledore véletlenül felvette Voldemortot, első évre gondoltam, amikor felvette Mógust, akit akkoriban megszállva tartott Voldemort. Elvileg rejtve volt persze, de nem kellett volna éreznie az erős fekete mágia nyomait? A hatodik könyvben azt állítja, hogy az ilyesmi lehetséges.
2015. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 907/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt még furcsa,hogy mikor Harry a Felix Felicis tanácsára Lumpsluck szobája helyett Hagridhoz megy,és útközben találkozik Lumpsluckkal,a tanár azt mondja neki,hogy még felszalad,hogy kicserélje a nyakkendőjét egy feketére,mert ez a színes nemigazán illik az alkalomhoz...és hoz néhány üveg bort,hogy ihassanak a szegény pára...hát nem az egészségére,de egy ilyen aktusnak meg kell adni a módját.....simán meg tudta volna változtatni varázslattal a nyakkendő színét,és bort is hívhatott volna invitoval...
2015. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 908/1181 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azt már észrevehetted volna, hogy sok indokolt esetben nem varázsolnak, szerintem ez egy szokás, nem annyira lusták.


Korábbiak, a muglik maguknak idézték elő a globális problémákat, gondolom, ha annyira súlyos lenne a helyzet, közbelépnének, de egyelőre mindenki azzal foglalkozzon, amit ő rontott el.


A bölcsek kövét azért viszik Roxfortba, mert akkor már tudják, hogy valaki el akarja lopni, és Dumbledore biztos Voldemortra gyanakodott, és a legfontosabb, hogy mrgakadályozza a visszatérését.


Trelawney-t azért hívja a Roxfortba, mert Harry és az egész varázsvilág is még nagyobb veszélybe kerülne, ha kitudódna a jóslat.


Ami a többi tanárt illeti, én mindig úgy éreztem, hogy Dumbledore fontosabbnak tartja az életre nevelést (és a Voldemort elleni küzdelmet), mint a makulátlan pedagógusok foglalkoztatását. Ha valakit érdekelt egy tárgy, az odafigyelt órán, megtanulhatott róla mindent, nem volt akadály az, hogy unalmas a tanár vagy kivételez valakivel. Pitont is azért vette oda, hogy kémkedjen. A mágiatörténet meg egy haszontalan tárgy, csak annak fontos, aki Roxfort után is foglalkozni akar vele, az nem számít, ha a többi gyerek nem figyel oda órán. Dumbledore nem poroszos elveket vallott, nem akart mindenkinek mindent beleverni a fejébe, de volt egy minimum követelmény, azt meg a diák döntötte el, hogy mivel akar többet foglalkozni.

2015. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 909/1181 cathilina ***** válasza:
100%
A vicc az, hogy Trelawney nem ismeri a jóslatot. A harmadik könyvben is, amikor Harry vizsgáján megjósolta Voldemort visszatérését, később azt hiszi, hogy kicsit elaludt, fogalma sincs, hogy miket mondott közben. Még ha a halálfalók meg is szereznék őt, akkor sem tudna semmi információt átadni a jóslatról.
2015. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 910/1181 anonim ***** válasza:
100%
Te olvastad egyáltalán a könyvet??? Cruciatus átokkal simán meg lehet törni. A felejtés átkot is. Trelawney csak nem emlékszik, de kínzással, erős sokk hatására simán elő tudják ezt csalogatni.
2015. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!