Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯
 891/1181 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondolkodtam rajta, nyilván megoldotta valahogy, mondjuk lopott egyet
2014. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 892/1181 anonim válasza:
100%
Lehet , hogy már valaki írta előttem ( nem olvastam végig az összes kommentet ) , de a 3. részben a végén Lupin a Tekergők Térképéröl tudja meg , hogy Harryék elmennek Hagridhoz. Na igen , de nem tünt fel neki , hogy 2 van Harryböl és Hermiónéböl is a térképen? Hiszen akkor már ott voltak a "jövőböl.
2014. dec. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 893/1181 anonim ***** válasza:
7%
szerintem olvassátok újra a könyveket.
2014. dec. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 894/1181 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem vette észre. Meg nem tudom, hogy az időnyerős emberkéket hogyan mutatja. Lehet, hogy nincsenek rajta.
2014. dec. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 895/1181 cathilina ***** válasza:
100%
Én ugyan nem olvastam végig az összes választ, de nekem a varázslók általános viselkedése kicsit furcsa. Az első részben Hagrid kijelenti, hogy nem azért nem fedik fel magukat a muglik előtt, mert félnek egy újabb boszorkányüldözéstől - ami, mint tudjuk, a valódi mágia-használókat nem nagyon ölte meg - hanem mert akkor varázslattal segíteniük kellene nekik. A Roxfort egy minisztériumi fenntartású iskola (vagy legalábbis senki nem fizet azért, hogy oda járhasson) mégis mindenki kiakad, amikor a Minisztérium szabályozni akarja a működését, attól teljesen függetlenül, hogy a közbelépésük nélkül ötödik évben nem lett volna SVK-tanár. És persze nézzük meg azokat, akiket korábban Dumbledore vett fel a posztra: egy köztudottan paranoiás ex-auror, akinek szokása, hogy megátkozza azt, aki hirtelen mozdulatokat tesz a közelében, egy vérfarkas - ami még nem is lenne gond, de láthatóan senki nem ellenőrizte, hogy teliholdkor hol tartózkodik, vagy hogy megitta-e a bájitalát, másodikban ugye ott volt Lockhart, aki egyértelműen semmilyen jóváhagyott tantervet nem követett, hanem helyette Lockhart-tant tanított, és persze elsőben Dumbledore véletlenül felvette Voldemortot. Szóval vannak itt finomságok, amiket talán nem neveznék hibának, de legalábbis elgondolkodtató.
2015. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 896/1181 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem meg utólag az jutott eszembe,amit a könyvben is számtalanszor mondanak Harry-re. Hogy állandóan csak a varázsvilág megmentése járt a fejében, semmi más. Jó,oké a kviddics volt az egyedüli meg 1 kamaszkori fellángolás( Cho). No,de ezeken kívül tényleg MINDIG csak az járt a fejében,hogyan mentse meg a varázslókat.

Ami persze tök jó,csak mégis kissé fura 1 kamasznál az,hogy ennyire ne tudjon gyerek lenni. Néhányszor engem ez zavart kicsit.

Nem tudom,hogy Harry-nél ez csak egy kompenzálandó dolog volt,amiért oly sokáig a zsörtölődő Dursley-ékkel kellett laknia?

2015. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 897/1181 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem egyik részben sem önszántából foglalkozott a varázsvilág megmentésével, mindig kikényszerítették belőle...
2015. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 898/1181 anonim ***** válasza:
100%

A varázslók azt szeretnék, ha a muglik békén hagynák őket, ne avatkozzanak bele az életükbe semmilyen módon, ne kérjenek segítséget.

A minisztérium tartja fenn a roxfortot, de az igazgatóra kellene bízniuk a döntéseket, különben oda jutnának ahova a mi centralizált közoktatásunk. Attól, hogy a minisztériumnak kellett kijelölnie tanárt, mert Dumbledore nem talált, még olyat kellett volna választani, aki ért hozzá, és hasznos dolgokat tanít. Umbridge-et csak ellenőrizni küldték oda, egyáltalán nem akarták, hogy tanuljanak valamit a gyerekek tőle.

Harry csak akkor akarja megmenteni a világot, amikor tudja, hogy más nem fogja. Egyedül a második részben kellett volna szólnia a tanároknak, hogy mindent tud a kamráról, máskor nem hibázott ebből a szempontból. Első részben Dumbledore elutazott, McGalagony meg nem hitt nekik, elküldte őket a fenébe, harmadikban Dumbledore adta a feladatot, hogy menjenek vissza az időnyerővel, negyedikben belesodródott mindenbe, ötödikben, azt hitte, hogy Piton nem segít nekik, mert jülye volt, hatodikban meg már tudta, hogy a ő a kiválasztott, és Dumbledore vitte magával.

2015. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 899/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig. Pl. a 6-os részben állandóan gyanakodott Malfoy-ra (persze, kiderült okkal). De akkor sem tudott felengedni és folyton kiakarta deríteni,hogy miben sántikál. Meg a legelső részben SENKI sem tőle várta el,hogy ő kobozza el a Bölcsek kövét Voldemorttól...
2015. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 900/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nem várta tőle senki, de tudta, hogy vagy ő tesz valamit, vagy Voldi megszerzi, mert a tanárok nem hittek neki. Ő meg megtett minden tőle telhetőt. De azt hangsúlyozzák is a 4. részben, hogy megmentési kényszere van, de pont ettől hős típus. Senki se ír könyvet egy tökfejről, aki hagyja, hogy minden történjen valahogy, és semmi akcióban nem vesz részt.
2015. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!