Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯
 911/1181 anonim ***** válasza:
100%
Igen,sok indokolt esetben nem használnak varázslatot,de pl Gomoldéknál mikor Merope elejti az edényt,és lehajol,hogy felvegye,az apja rárivall,hogy ezaz,csússz a földön,mint egy koszos mugli(vagy valami ilyesmi)...magyarul,azt nehezményezte,hogy nem invito-val hívta magához az elejtett edényt..szerintem ez a varázsláshiány egyes esetekben egyszerűen csak logikátlanság,hiszen ha tényleg varázslók,ezek a dolgok kézenfekvőek lennének,nem szaladgálnak feleslegesen,ha egyszerűbben és gyorsabban is meg lehet oldani,nem pucolnak kézzel kelbimbót,nem kavargatják a mártást,hanem megbűvölt fakanál keverget,a krumplit is varázslattal pucolják,meg minden,szóval szerintem egyszerűen csak Rowlingnak mugli-észjárása van,és néha elfelejt varázsló szemszögből írni :)
2015. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 912/1181 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb így. Tényleg semmi dolguk nem lenne, ha mindent varázslattal oldalálak meg.
2015. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 913/1181 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez nem hiba,csak észrevettem,hogy Sirius mivel kiskorú volt,mikor otthonról lelépett,szóval, egészen biztosan megszegte a kiskorú varázslók varázslását korlátozó törvényt...mikor Harry le akarta venni a falról a fényképet,nem sikerült,mert eternifix ragasztóbűbájjal volt rögzítve.Ami ha nem így lett volna,a szülei biztos levették volna a bikinis muglilányok poszterét,vagy a griffendéles zászlókat,szóval még azelőtt rögzítette őket varázslattal,mielőtt elszökött otthonról....
2015. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 914/1181 anonim ***** válasza:
100%

most olvasom újra 4.* pont a 6. nál tartok, feltűnet egy igazi baki,

Bár nem vagyok jártas a varázsvilág banki szokásaival, de az, hogy valaki megkérdezés nélkül vegyen le pénzt a számládról, szerintem banális... Márpedig Bill szívességből előre, kérdés nélkül, hogy megkönnyítse a dolgát, vesz ki pénzt Harrynek.

2015. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 915/1181 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy ez nem hiba,csak észrevettem,hogy Sirius mivel kiskorú volt,mikor otthonról lelépett,szóval, egészen biztosan megszegte a kiskorú varázslók varázslását korlátozó törvényt...mikor Harry le akarta venni a falról a fényképet,nem sikerült,mert eternifix ragasztóbűbájjal volt rögzítve.Ami ha nem így lett volna,a szülei biztos levették volna a bikinis muglilányok poszterét,vagy a griffendéles zászlókat,szóval még azelőtt rögzítette őket varázslattal,mielőtt elszökött otthonról...."


Sirius varázslócsaládban nőtt fel. Azt említik is a könyvben, hogy a minisztériumban nem tudják megállapítani, hogy ki varázsol, csak azt látják, hogy varázslás történt egy kiskorú varázsló közelében. Lehet az anyja/apja, akik már felnőttek. Szóval Sirius simán megszeghette a törvényt, amikor otthon volt. És mivel Siriusról van szó, feltételezhetjük, hogy nagy ívben tett a törvényekre :D

2015. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 916/1181 anonim ***** válasza:
71%

"Globális méretű probléma a lég-, víz- és fényszennyezés is. Gondolod, hogy a varázslókat ez nem érinti? "


A könyv-ek a 90 es években játszódnak, akkoriban még nem kapott ekkora hangsúlyt a környezet szennyezés, mint mostanában, és ugye arról foggalmunk nincs, mit csinált a varázsvilág a 2000-res években :D


"Hermione azt mondta, hogy (idézem) "Azért fontos (...) ,mert azt jelenti, hogy a minisztérium bele akar szólni a Roxfort dolgaiba." Nem csak ezzel, de ezzel is problémája van. "


csak ismételni tudom önmagamat, senkinek nem tetszett, hogy a minisztérium, akit jelenleg egy dilettáns félőrült irányít, beleszóljon egy iskola ügyeibe, amit az egyetlen olyan ember vezet, aki mellett biztonságban vannak a gyerekek.


"Trelawney annyit csinál, hogy megmondja a diákoknak, hogy nézzék ki a tankönyvből a motívumok jelentését"


a jóslástan továbbra sem tanulható tantárgy, a látás képességével születni kell.


"Arról nem is beszélve, amikor a negyedik évben egy fokozottan veszélyes, többnyire ismeretlen, tanterven kívüli, illegálisan kitenyésztett fajjal foglalkozott."


valószínűleg minisztériumi engedélye volt az állat kitenyésztésére, hiszen, eleve a trimágus tusára lett tenyésztve.


"Piton Harryt nem csak szekálja: az ötödik könyvben például egyszer eltünteti az óra végén a főzetét és külön házi feladatot ad neki, mert Harry kihagy egy összetevőt, mikor többen is vannak a csoportban,"


Rosszul emlékszel... Harry kihagy egy összetevőt, mikor piton felhívja rá a figyelmét, harri visszasétál az asztalához, de ekkorra Hermione eltüntette a főzetet, mert azt hitte végzett.


"Fricset illeti, nem véletlenül írtam alkalmazottat tanár helyett, és ő is ugyanúgy tud büntetőmunkát kiosztani, mint bármelyik tanár. "


Frics nem tud büntetőmunkát kiosztani...


"Ha egy 12 éves apuci autójával muglik szeme láttára repül, azzal megsérti a titokvédelmi alaptörvényt, és szerintem komolyabb következménnyel kéne bírnia az ilyesminek annál, hogy apucit megrovásban részesítik ő pedig egy este takaríthat"


Apuci sérti meg a törvényt, hiszen ő hozta létre a tiltott tárgyat, a gyerekek, továbbra is csak szabályt sértenek. + gyerekek, így nem büntethetőek.


"A minisztérium nem teheti meg, hogy vakon elfogadja egy ember összes kijelentését,"


Már az 5. kötet elején, Harry tárgyalásán Dumbi közli a miniszterrel, hogy BIZONYÍTÉKOKKAL tudja alátámasztani, hogy a nagyúr visszatért... de a miniszter, mint egy dilettáns bolond, elutasít minden ilyesmi kijelentést.


"Mógust, akit akkoriban megszállva tartott Voldemort. Elvileg rejtve volt persze, de nem kellett volna éreznie az erős fekete mágia nyomait? "


Nem, hiszen szó sincs fekete mágiáról, erősről pedig semmiképpen, Voldemort egy gyenge csökevényes lény, majdhogynem szellemként legbeg test nélkül a lét és a nemlét között, tulajdonképpen halott, de az elrejtett lélekdarabjai, nem engedik ténylegesen meghalni, semmilyen mágiára nem képes, csak megtanult megszállni gyenge lényeket.


"a tanár azt mondja neki,hogy még felszalad,hogy kicserélje a nyakkendőjét egy feketére,mert ez a színes nemigazán illik az alkalomhoz...és hoz néhány üveg bort,hogy ihassanak a szegény pára...hát nem az egészségére,de egy ilyen aktusnak meg kell adni a módját.....simán meg tudta volna változtatni varázslattal a nyakkendő színét,és bort is hívhatott volna invitoval..."


Ez csak feltételezés, de egy olyan fényűző ember mint Lumpi biztosan nem egy olcsó nyakkendőt hord, hanem biztosan valami márkás darabot, márpedig egy drága nyakkendőt nem fogsz kényed kedved szerint festegetni, az invito-val pedig nem tudsz semmit sem kihozni egy zárt ajtó mögül.

2015. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 917/1181 anonim ***** válasza:
100%
De a tanárok jellemhibáit hibaként felhozni... tegye fel a kezét, akinek csak tökéletes tanárai voltak!
2015. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 918/1181 anonim ***** válasza:
100%

902-es a kákán is csomót keres.


Azt viszont hozzátenném az utolsó előttihez, hogy Piton direkt összetörte Harry mintáját, és amikor új üveget akart megtölteni, addigra Hermione kiürítette az üstöt. De nem azért kellett visszamennie, mert kihagyott egy hozzávalót.

2015. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 919/1181 anonim ***** válasza:
100%
igen, közben elolvastam azt a részt, de szerintem ez így isHermione túlbuzgóságán múlt.
2015. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 920/1181 cathilina ***** válasza:
100%

Ha valaki varázslattal elnyom egy emléket, azt persze meg lehet törni varázslattal, de Trelawney soha nem emlékezett rá. A kettő elviekben különbözik.

Ami meg Pitont illeti, az én könyvemben 208. oldal, az Umbridge professzor című fejezet közepe táján van a jelenet, amikor Harry kihagyja a hunyorszirupot a béke elixírjéből és Piton az, aki eltünteti a főzetét. Hermione hozzá sem nyúlt, az egy másik bájitaltanóra.

2015. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!