Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek arról,hogy...

Mi a véleményetek arról,hogy szinte már minden sorozatba bele raknak valamilyen LMBTQ+ -szereplőket?

Figyelt kérdés
(Leszögezném,hogy nem vagyok homofób )

júl. 24. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
#19 ez egy teljesen más téma, még ha jogos is
júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
39%

#14:

Ti tényleg ennyire képtelenek vagytok a 6-os IQ-tokkal felfogni, hogy nem azzal van a baj, hogy vannak ilyen emberek, hanem hogy ezt világgá kell kürtölni meg mindenkinek a képébe tolni? Mi a f*sznak kell világgá kürtölni már évek óta, arra még mindig képtelenek vagytok válaszolni.

júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
60%

Én amikor még csak egy kis hülyegyerek voltam, gyűlöltem, de tényleg GYŰLÖLTEM a romantikus sztoriszálat a filmekben. Bármilyen izgi filmet tönkretett a szememben, ha láttam, hogy két szereplő mennyire odavan egymásért, és fúj csókolóznak, és fúj miért nem lehet a történetre koncentrálni??????? Miért nem tudja Shrek csak simán megmenteni Fionát, miéért kell egymásba szeretniük???😡


Aztán fejlődött valamennyit az agyam, és egyrészt megtanultam hogy nem én vagyok a világ közepe & az én igényeim nem reprezentálják más emberek igényeit, másrészt meg megtanultam, hogy hogyan hagyjak figyelmen kívül olyan dolgokat, amik nem érdekelnek, viszont nem is ártanak senkinek (nagyon fontos képesség ha nem akarsz életed végéig egy idegesítő kis majom maradni!!!)

Ha valaminek nem te vagy a célközönsége, akkor nem kell vele foglalkoznod. Nem kell kedvelned a meleg szereplőket nem kell hogy érdekeljen a meleg sztoriszál, van a filmben más is, amire lehet fókuszálni. Én ezt teszem akkor is, amikor heterok baszkorásznak a képernyőn.👍


Plusz számomra ez az egyik olyan téma, ami miatt végtelenül ki tudok ábrándulni emberekből. Az elmúlt pár évben elég.... "érzékeny".... lett sok ember, akinek semmi oka nem lenne arra, hogy érzékeny legyen (nem csak az lmbt kapcsán), ez pedig számomra ciki, infantilis, szekunder szégyenem lesz tőle.

júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
50%
Normális, természetes, minden irányultságnak ott a helye a filmekben (is).
júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon túl van tolva az egész. Emlékszem régebben is tudtam, hogy Elton John meleg, Freddie Mercuryról is tudtam, még se érdekelt igazán. A különböző bőrszínű emberekkel ugyanez... Imádtam Eddie Murphy filmjeit és sose gondoltam bele, hogy ő fekete. Nyilván láttam, hogy az, de nem gondolkodtam rajta, hogy ez jelentene bármi mást, minthogy más a bőrszíne. Jackie Channel ugyanez a helyzet. No meg fel lehetne még sorolni egy csomó zenészt, színészt, bármilyen ismert embert, általában mindenkit a művészete, alkotása alapján ítéltünk meg.

Jelenleg viszont nevetséges amit csinálnak a filmekkel. Az arcomba akarják tolni, hogy mindenhol vannak feketék, ázsiaiak, leszbikusok, melegek, bármi. Tudjuk jól, hogy indokolatlanul teszik oda, csak a sokszínűségre hivatkozva. Az arcomba tolják őket és ordítják ,,NÉZD, NÉZD, FEKETE, FOGADD EL! NÉZD, MELEG, FOGADD EL! NÉZD MEDVEDISZNÓEMBER, FOGADD EL!

Oké, oké, elfogadom, de ne rakjátok bele a filmekbe indokolatlanul, ne tegyetek feketévé fehér szereplőket, ne találjátok ki utólag karakterekről, hogy a saját nemükhöz vonzódnak, mert borzasztóan kontraproduktív az egész dolog. Csupán egymásnak ugrasztja az embereket és élvezhetetlenné teszi a filmeket.

júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim válasza:
30%

en ugy gondolom egy meleg sem akarja hogy igy legyenek reprezentalva.

azt akarjak hogy 1. elfogadhatobba teszik oket ugy hogy beleteszik sorozatokba (megjegyeznem tok feleslegesen csinaltak meg oket melegge, mert az lett az egesz szemelyiseguk) 2. hogy egymasnak uszitsak az embereket - minel tobben utaljak a melegeket es tarsaikat.

júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
49%

#26

"ne rakjátok bele a filmekbe indokolatlanul"

Hogy lehetne már indokolt vagy indokolatlan az, hogy pl milyen bőrszíne van egy szereplőnek? :D

júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
100%

A világ lakosságának nagyjából 5-8%-a tartozik valamilyen szexuális kisebbséghez, az emberiség 90%-a nem fehér, 50%-a nő, ehhez képest nyugodtan nézzetek teljes filmkorpuszra számokat, hogy mennyi a heteró fehér férfi főszereplő. Majdnem az összes. Máig.


Nézzetek meg pár olyan filmet, amelyben egyetlen ilyen karakter sincs. Fura élmény lesz elsőre. Na, az emberiség java a lassan 130 évnyi filmtörténet során ennyire volt reprezentálva.

júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
32%

"arcunkba van tolva", "erőltetve van"

Ez egy visszatérő felháborodás, miközben semmi nem történik. Egyszerűen csak van egy 'más' karakter a történetben, és létezik mint az összes többi. Nem hangzik el sem promóció, sem sajnáltatás, sem üzenetküldés vele kapcsolatban. Nem adnak a szájába semmit, nem mondatják ki vagy utalnak rá, hogy mennyire jó melegnek lenni, vagy hogy ettől ő különleges és irigylendő lenne.


Mi szerepelhet akkor egy filmben vagy sorozatban? Egy család bemutatása nem az arcunkba tol egy társadalmi struktúrát? Ha gyereket vár egy karakter az nem propagál valamit aminek üzenete van? Ennyi erővel minden és mindenki sértő lesz valakinek, és semmiről nem készülhet történet.


Egyik kedvencem a Jézus ábrázolás. Biztos az egyik csoda az volt, hogy a közel-keleten a sok arab között az a hófehér ember mit keres, mert mi így ismerjük.

júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
100%

#29 "Egy család bemutatása nem az arcunkba tol egy társadalmi struktúrát?"


Amióta létezik a világ, a családhoz egy férfi és egy nő kell, hiszen így tud gyerekük születni. Így alkotta meg a természet, ezen nem változtat semmi, mert biológiailag az ember így van felépítve. Ebben mi az arcodba tolás?

A melegjogok nagyjából 10 éve kezdtek el ilyen méreteket ölteni és teljesen természetes, hogy az embereket ez a nagy elfogadásos erőltetés különböző mértékben zavar. Még idejük sem volt megszokni, hogy két férfi pl. örökbe fogadhat egy gyermeket, de már jött Conchita, aztán a mindenféle nembináris őrület. Ahhoz képest, hogy kétezer éven át volt egy megszokott természetes családkép (Igen, tudjuk, azelőtt is voltak melegek, csak el voltak nyomva), nagyjából 10 év alatt eljutottunk oda, hogy már bárki lehet bármi, aminek képzeli magát (itt nem a melegekre gondolok).

júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!