Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, hogyan dolgoztátok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, hogyan dolgoztátok fel, hogy nektek nem olyan lineáris az életetek, mint a legtöbb heterónak?

Figyelt kérdés

Sok heteró esetéb ez így néz ki: iskola, egyetem elvégzése, közben csajozás-pasizás, kiélés, ismerkedés, lesz barát/barátnő, összeköltözés majd pár év múlva házasság, gyerek, öregkor


Valahogy ez nálunk melegeknél nem így van. Sokan egészen egyetem végéig bizknytalanok vagyunk, majd outolunk, majd outolunk még egyszer, akkor próbálunk ismerkedni, csalódunk, akkor összejön valaki, kiderül hogy az egy őrült vagy kiderülnek gyerekkori sérelmeink, aztán szakítunk, és az esetek kis részében lesznek kapcsolatok, nagyon minimális ahol gyerek lesz.


Sajnos akárhányszor látom, hogy valamelyik ismerősöm házasodik, jön a gyerek, elfog az irigység, nem tudok ezzel mit kezdeni.



tegnap 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez pont jól érintett. Nincsenek kitalálva számunkra az, hogy ekkor meg ekkor ezt meg azt "kéne" csinálni/elérni és minden organikusan történhet meg. Nincsenek hülye klisék, hogy a férfiaknak ezt kell csinálni, a nőknek meg azt. Ez az egyiknél elfogadható, másiknál nem stb. Egyedül csak azt utáltam az egészben, hogy nekünk sajnos az életutunk sokkal rögönyösebb mint a heteróknak, mivel közülünk sokan nem engedhetik meg, hogy időben megtehesse mindazt amit a heterók megtehetnek bizonyos életkorban. Sokuknak titkolóznia kell/kellett, nem lehetett kamaszkorunkban nyíltan párunk, nem táncolhattunk vele szalagavatón stb. Óriási haragot érzek a világgal szemben amiért az tönkre akar minket tenni ahogyan azt tette velünk évszázadokon át a semmiért. Sok szenvedést kellett elviselniük sokaknak és boldogtalanul élhették le az életüket.
tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az egyenes életút, amit leírtál, a legkevésbé sem igaz. Én úgy gondolom, sokkal inkább az a ritka manapság, akinek ilyen “egyszerű” az élete.

Én egy hetero nő vagyok, a negyvenes éveim elején járok, életemben csak egy kapcsolatom volt 19 és 23 éves korom között. Azóta senkim sem volt. Se szexpartner, se semmi.

Gyereket soha nem akartam.

Az ismerőseim zöme szintén kesze-kusza életet él. Elváltak, nem sikerül a gyerek, személyes katasztrófák övezik az életüket.

Mindenkinek megvan a maga harca, akármelyik nemhez vonzódik

tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Bocs előre, ha kicsit paraszt leszek, de túl sok ilyen csoportszellem gondolkodást láttam már, és triggerel.


Csak attól, hogy hetero valaki, még egyáltalán mem lesz boldog, ez egyszerűen szűk látókörű baromság. Minden egyes embernek van titkolni valója, nem vagy ettől különleges. Nincs ellenetek a világ, csak bizonyos egyéb csoportszellem típusú idióták (pl. bizonyos vallások, stb). Azon meg, hogy a múltban mi volt kár sírni, volt pl feudalizmus, mindenkinek szar volt nagyon sokáig. Az számít, hogy most milyen


Ha az egész lényed arról szól, hogy meleg vagy, akkor érthető csak, hogy ennyire ettől teszed függővé, hogy ki milyen életet él. Nagyon sok olyan dolog van, aminek semmi köze nincs a szexualitáshoz.


Egyébként az átlag házasság 3 évig tart, nagypn sok a válás, és ez még csak nem is tartalmazza a sok sima kapcsolatot, ahol szakítanak az emberek. Csomó olyan ember van, akinek soha nem volt még párja, a párkeresés mindenkinek nehéz, nehogy azt hidd, hogy a heteroknak minden szupi

ma 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még véletlenül sem gondoltam azt, hogy a heterók élete mese habbal, de azért nem nézem jól szemmel azt, hogy megpróbálod elhitetni azt, hogy ugyanannyira jó vagy rossz a helyzet nálunk melegeknél. A tapasztalataim alapján igenis elmondhatom azt, hogy bizony létezik hetero privilégium és ezt kár tagadni.


"Az számít, hogy most milyen"


Hát a helyzet az, hogy még mindig van fejlődnivaló az egésszel kapcsolatban, egy kicsit sem rózsás a helyzet. És bár a heterók élete sem gondtalan, de merem állítani, hogy mi örülnénk, ha ott tartanánk mint a heteróknál mert igenis rosszabb a helyzet nálunk mint náluk.


"Ha az egész lényed arról szól, hogy meleg vagy, akkor érthető csak, hogy ennyire ettől teszed függővé, hogy ki milyen életet él. Nagyon sok olyan dolog van, aminek semmi köze nincs a szexualitáshoz.

"


Nem szól az egész lényem arról, hogy meleg vagyok és én is tudom, hogy sok dolognak nincs köze a szexualitáshoz. De kérem szépen ne tegyünk úgy mintha a melegeknek nem lenne oka azt érezni, hogy bizony tényleg nem vagyunk egyenlőek és egy csomó dologban igenis rosszabb a helyzetünk a heteróknál. A társadalom teszi olyan nehézzé az életünket. Egy heterónak például nem kell titkolnia, hogy heteró, nem kell félnie attól, hogy kiderül, hogy a másik nemhez vonzódik, bátran bemutathatja a párját, nem kell azt hazudnia, hogy nincs párja. Nem kell félnie attól, hogy esetleg kitagadják, kidobják az utcára a szülei, kirúgják a munkahelyén heterósága miatt, megverik az utcán amiért párja kezét fogja. Nem kell coming outolnia és végignézni ahogy a szülei nehezen fogadják el. Ezek mind olyan nehézségek amiket nem a melegek találtak ki hogy legyenek. Ezek olyan dolgok amik adottak voltak a társadalomban és tehetetlenül érezzük magunkat ezekkel szemben. Leírhatatlanul rossz ez, nagyon nem hiányoznának ezek. Sokan kívánjuk, hogy bárcsak gond nélkül járhattunk volna a kiszemeltjeinkkel, hozhattuk volna haza bemutatni. Komolyan kérdezem ezek nem nyilvánvalóak? Mondd utolsó, te meleg vagy vagy heteró vagy?

ma 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!