Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek, ha elkezdenék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek, ha elkezdenék pszichológushoz járni, jobban megismerni önmagam, akkor ez az illető is máshogy tekintene rám?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akit a barátomnak tekintek, ugyanakkor a legutóbbi beszélgetésünkből az jött le neki, hogy önismereti szinten én még nagyon el vagyok maradva, amiben amúgy van igazság.


Annyit kell tudni a kettőnk levő viszonyról, hogy először randinak indult, most már csak barátság az egész, ahol igazából mindkét fél köntörfalazás nélkül el tudja mondani a másiknak a nyers véleményét. Nekem mondjuk kicsit erős volt, amit mondott, de éreztem rajta, hogy csak javító szándékkal mondja ezt.


Erősödhetne köztünk a barátság, ha tényleg elkezdenék pszichológushoz járni, leírni neki hogy teszek az ügy érdekében? Tudom, ez kicsit úgy hangzik, mintha imponálni szeretnék neki, de ugyanakkor tényleg rávilágított pár gyengeségemre, amit szeretnék feljeszteni.



2023. márc. 17. 09:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálam a coming out olyan volt, hogy anyám kutakodott a mobilban, rájött és negyedórát ordibált megállás nélkül. Apám a létezésemről se vesz tudomást, úgyhogy neki mindegy. Anyámnak mondtam, hogy miskolcon éjszakázok a barátaimmal, közben pesten voltam egy idegen, nálam 25 évvel idősebb idegen férfival. Akkor rájött, hogy ha nem fogadja el, akkor nem leszek vele őszinte és inkább jobb ha elfogadja.
2023. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Végülis megírtam neki, hogy a beszélgetésünk meg saját belátás alapján kontaktba léptem egy pszichológussal, aki jövő héten már vállal. Pozitív volt a fogadtatás, meg érdeklődött is, hogy ki ez a valaki, mennyibe kerül stb. Szóval lehet tényleg nem manipulálni akart.
2023. márc. 17. 13:27
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkép jól döntöttél. Egy barátban aki ismer, nem ellenséget kell keresni. Mondhatunk itt bármit. A pszichológus majd megmondja, hogy ő lát e problémát a viselkedésedben.
2023. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusok szerint nincs mentálisan normális ember. Csak hogy képben legyetek a pszichológusokkal/pszichiáterekkel. A kérdező valszeg megkapja a borderline (érzelmileg labilis) diagnózist, vagy a megfelelési kényszer, vagy a nemi identitás zavar diagnózist.
2023. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért nincs mentálisan egészséges, mert ténleg nincs. :) Az ha a kérdező kap valami besorolást, az nem azt igazolja, hogy kamu diagnózist kapott.
2023. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Utolso, azert ez enyhe tulzas. Nekem van borderline ismerosom, aki nem egyszer kovetett mar el ongyilkossagot. Azert ez nagyon nagyon messze all tolem, ami engem jellemez.
2023. márc. 17. 15:51
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
A mentálisan beteg nem feltétlen jelent önpusztító jellemete. Lehet az álltalad fejtegetett megfelelni akarás is egy mentális probléma, ha tul görcsösen akarsz megfelelni. Nem kell a legroszabbra gondolni.
2023. márc. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
A borderlinet mindenre ráhúzzák. Az valamilyen univerzális diagnózis. A depresszió diagnózis ugyanez.
2023. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!