Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A 14éves hugomnak írnak már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 14éves hugomnak írnak már fogamzásgátlót? (Székesfehérváron kéne)

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 21:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 A kérdező kommentje:
a 22:40-nek köszönöm,a többi meg söprögessen a saját házánál
2010. jan. 7. 07:09
 12/103 anonim ***** válasza:
81%

ne haragudj, kedves kérdező, de ezt nem lehet figyelmen kívül és szó nélkül hagyni... egy 14 éves GYEREK szervezete nincs még felkészülve a szexre, a fogamzásgátlóra meg még annyira sem...éppcsak elkezdett fejlődni és te máris megzavarnád ebben? Mellesleg ha annyira komoly és jó kislány, meg tudná érteni azt is, hogy a szexre testileg/lelkileg meg kell érni, és egy 14 éves GYEREK rohadtul nincs megérve semmire...de nem tudom, mit lehetne elvárni tőle, ha még támogatod is az elkurvulásban. Nagy tervei vannak a jövőre nézve? Akkor miért nem azok megvalósításával foglalkozik inkább? Miért akarja egy életre elrontani a szerelmi életét? Később talán gyereke sem lehet majd, vagy csak hosszú évek alatt fog sikerülni, mikor szeretne, vagy lehet, hogy egy normális párkapcsolata sem lesz, hiszen a lelki fejlődést is akadályozza, amire most készül, sőt, elrontja...tanulok pszichológiát, és kimondottan a gyermekekre vonatkozóan. Szóval nem csak a levegőbe beszélek.

És hogy mindenki sepregessen a maga udvarában? Hát szerintem akik írtak neked, biztos nem 14 évesen vesztették el és biztos nem hagyják ezt a gyerekeiknek sem. De hogy megnyugodj, én már sepregettem: 17 éves voltam, mikor elvesztettem, 18 éves korom óta szedek fogamzásgátlót és 3 éve van komoly kapcsolatom, vőlegényem. Egyetemre járok, ahol pedagógust faragnak belőlem, mert minden vágyam, hogy segítsem a gyerekek lelki és szellemi fejlődését, mert elszomorít az, amit most látok a fiataloknál(például a 13-14-15 éves korban elvesztett szüzesség).


21/L

2010. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
85%

Figyu!

Nem tudom te hány éves lehetsz,gondolom egy úton haladsz a húgoddal....

Mindenki a saját házánál söprögessen.Ez ok.De ha belegondolsz egy 14 éves "kislánynak" nem fogamzógátlóra lenne szügsége.Ráér vele 16 -17 felé.....

Menjen anyukátokkal dokihoz,de szerintem még a gyereknögyógyászhoz,aki nem hiszem hogy fog felírni ilyen korú lánynak tabit.....Még fejlödésben van.

A másik nem tudom a szülötök mit szól majd ehhezmde én biztos a falnak szaladnék,ha a lányom ezzel állítana elö......Se köpni,se nyelni.......

De ez már a ti dolgotok.

Bármit tesztek jól gondoljátok át......

2010. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim válasza:
40%

Szerintem menjetek el egy orvoshoz szülővel, és az orvos eldönti, hogy szabad e vagy nem!

De én nem mennék a kórházba hanem egy magándokihoz.

HA kell egy jó orvos akkor írj és elküldöm a nevét és telefonszámát!

2010. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim válasza:
35%

Istenem, mennyi kockafejű mintagyerek írogat ide...

Létezik egész fiatal lányoknak való, alacsony hormontartalmú gyógyszer is, de szerintem szülő nélkül nem írják fel.

2010. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim válasza:
36%

A kérdező nem kioktatást, hanem normális, emberhez méltó választ kért!

Én nem tartom korainak. Lehet hogy a kérdező csak biztonságban szeretné tudni a húgát. Nem kell egyszerre a legrosszabbra gondolni, hogy a lány már nemi életet akar élni. Én 15 éves korom óta szedek gyógyszert és nem lett belőle semmi bajom.

Bocsi az off-ért.

A kérdésre válaszolva:

Lehet felíratni gyógyszert, és ha elmúltál már 18 éves, akár el is kísérheted a testvéredet, ha még nem múltál 18, akkor inkább anyukátokkal kéne megbeszélni a dolgot.

De van olyan doki is aki vizsgálat után felírja a fiatalkorú páciensnek, akkor is ha szülő ill. kísérő nélkül megy (tapasztalat).

Érdemes alacsony hormontartalmú készítményt felíratni, abból biztos nem lesz semmi baj.

Remélem hasznos volt számodra a válaszom és tudtam segíteni.

2010. jan. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
58%
Én 27 éves 9 hónapos kislány anyukája vagyok,bár azért ennyire korán nem,de elég fiatalon veszítettem el a szüzességemet(16),mégis rendes,tanult,családszerető anyuka és feleség vált belőlem és nem ku**ultam el,ahogy Ti fogalmaztatok.Kár egymást nevelgetni interneten keresztül fiatalok,én azt tanácsolnám,hogy ha arra kerül a sor,inkább használjatok óvszert,a gyógyszerek hormont tartalmaznak,ami nem túl szerencsés egy fejlődő szervezet számára.Persze osztom a véleményt,az a legjobb,ha ilyenkor még nincs szex,de az már egy nagyon jó pont,ha a fogamzásgátlás észben van,van akinek még annyi esze sincs...sajnos.
2010. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 anonim ***** válasza:
83%

Én meg azt mondom nem attól fog megváltozni a lány terve hogy ti itt fröcsögtök,hogy igymegugy a mai fiatalság. És igenis én inkább vennék 5 csomag ovszert a gyerekeimnek 14 évesen,ha elmondanák hogy szexelni akarnak,vagy a testvéremnek.Ugyis megteszi ha megakarja.

Kérdezőnek szerintem nem mindegy kihez mentek,nem mindegyik orvos irja fel iylen fiatalon.A tablettát még én sem javasolnám,mivel még a saját hormonháztartása sem állt be.Inkább az óvszert ajánld neki.De ha minden kötél szakad,biztos találsz olyan orvost aki felirja.És jó hogy igy foglalkozol a testvéreddel.

2010. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 anonim ***** válasza:
19%
nahjolvan nem vitázni szeretnék csak be kell látnotok hogy ti(felnöttek vagy éppen 20on évesek) se vagytok teljesen normálisak...nemondjad már hogy te támogatnád...annyira irritál hogy folyton ki akartok oktatni...remélem a kis nyomorult elkap valami jo kis herpeszt vagy betegséget...undorito..de biztassátok..vegyetek neki fogamzásgátlót hogy bármikor nyugodtan csinálhassa...azt meg el nem tudom képzelni hogy egy "nagyon jó" tanuló lány ilyenre vetemedjen...lehet hogy jol tanul valami fogyatékosképzöben vagy vmi szakmunkásképzöben....uff
2010. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
90%
Én sem örülnék,ha ilyen korán elkezdené,de ugyis megteszi ha megakarja,nem lehet pincébe zárni. Márpedig ha már fog.gátlót akar szedni akkor megakarja tenni. És inkább védekezzen,minthogy szüljön egy gyereket.
2010. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!