Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a megszakito...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a megszakitott kozosulesrol - azaz "kikapom mielott elmegyek"?

Figyelt kérdés
ket eve vagyok a parommal egyutt, az eleinte gumiztunk, de mar eleg regota gumi nelkul csinaljuk, vele vesztettem el a szuzessegemet es csak egymassal szexelunk amiota egyutt vagyunk. egeszsegesek vagyunk mindketten, tehat betegseg elkapasrol nem kell beszelni. fogamzasgatlot még nem irt fel az orvosom, azt javasolta,hogy minnel kesobb annal jobb, mert akkor nem bomlik fel a hormonhaztartasom olyan hamar. nektek mi a velemenyetek errol az egeszrol? esetleg olyan aki hasonlo helyzetben van? koszi :)
2009. márc. 25. 18:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
83%

16 éves vok. fog.gátlót szedek és semmi bajom. a ciklusom "rendes". a menzeszem 5napról 3napra csökkent

és 8 hónapja vagyunk együtt a barátommal.

egyszer kipróbáltuk gumi nélkül, pár pillanatra , aztán utána 10 napot késett a menzeszem. azalatt a 10 nap alatt fogytam 4kg-ot az idegességtől . amint megjött,elkezdtem szedni a tabit. és lámlám. mennyivel biztonságosabb,egyszerűbb stb.

2009. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%

uuu hat latom itt mindenki nagy tabletta parti. azert elmondanam az en tapasztalatomat is, ha akarsz okulj belole. nekem sajnos meg 18 evesen sem volt tlejesen rendben a ciklusom, de eleg hatarozott voltam, igy az orvos felirta a fogamzasgatlot (kis hormontartalom,stb) fel evig szedtem,minden tokeletes volt. eletemben eloszor orara tudtam mikor fog megjonni, nem idegeskedtem allandoan, a szex is sokkal jobb volt. aztan eszrevettem 1 csomot a mellemben. mutet lett a vege, a heg az sajnos mindig is latszani fog vmennyire. a nogyogyasz amint meglatta a csomot nagyon megijedt es azt mondta azonnal hagyjam abba a tablettat, nem szamit h a level kozepen vagyok. azota sem szedhetek fogamzasgatlot es kb fel ev kellett h rendbe jojjon a hormonhaztartasom (ugyahogy) a mellemmel meg azota is gondok vannak es folyton idegeskedek nehogy 1 ujabb csomom legyen.

szerintem hallgass az orvosodra. jobban tudja h mit beszel 6+4 ev tanulas utan. az teny h 1 nem kivant terhesseg rosszabb mint a fog.gatlo mellekhatasai, de egyezunk meg, 1ik sem jo ha meg lehet elozni. szerintem maradjatok az ovszernel es/vagy (legfeljebb) a pharmatex+megszakitasnal meg 1 darabig. mi sem szeretjuk igazan,de ez van.

2009. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

elzooz vk. meg csak annyit h a konkret kerdesedre is valaszoljak: a megszkaitasrol hallottam nagyon jo es nagyon rossz velemenyt is. tudok olyat h evek ota szinte napi rendszeresseggel alkalmazza (ert is hozza a srac,tudja kontrollalni magat,stb) es sosem volt bajuk belole, meg mondta is nekunk h tiszta hulyek vagyunk h ennyit koltunk ovszerre. viszont hallottam olyat is h igy esett teherbe. mindenkepp kockazatos, szerintem nem eri meg.

szerintem nektek a legjobb megoldas ha rendszeres a ciklusod h az elso 10 napban es a 20.naptol arrafele megszakitas+pharmatex, a 10-20 napokon ovszer.

2009. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
73%
20.55-ös: csak jelezném (ha az orvosod nem mondta volna), hogy a tabletta szedése során NEM menstruáció folyik, hanem megvonásos vérzés van. És nemcsak az elnevezés a különbség. Egyébként a hatásai nem most fognak jelentkezni (ha lesznek kellemetlen mellékhatásai), hanem huszonéves korodban, vagy később.
2009. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
en baratom is tud banni a dolgokkal, regota csinaljuk es nem volt semmi gond...amugymeg a fog.gatlo: ket ismerosom sulyos betegsege lett tole...: az egyiknek agyverzese lett tole, de ugy h meg idoben eszrevettek, a masiknak pedig trombozisa..szoval felek ettolis :(
2009. márc. 25. 21:23
 26/38 anonim ***** válasza:
79%
Az a véleményem, hogy keress másik nőgyógyászt! Aki megszakítást javasol tabi helyett az nem normális! Ha csak a ti magánakciótok doki javaslata nélkül, akkor meg ti vagytok a halál buták és felelőtlenek! De ha ti ezt találjátok izginek, csináljátok csak, majd összehoztok 1x egy babucit...Amúgy hány évesek vagytok???
2009. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
91%
Ja és az orvos meg azért van, hogy kizárja azokat a betegségeket vizsgálat útján, amik ellenjavallnák a fog.gátló szedését!
2009. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

vizsgaltasd ki magad, es csak akkor kezd el a fog.gatlot ha az orvos is nyugodt szivvel ajanlja es semmilyen ellenjavallatot nem talal a vizsgalatok soran.

de ahogy eszreveszem te nem igazan akarsz gyogyszert szedni, ugyh kar eroltetni. ovszer,pharmatex. szerintem kisebb az eselye h ezt a fajta vedekezest megband.

2009. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten termékenyek vagytok, akkor 2 éven belül gyerek lesz így - 99%

Inkább használj pesszáriumot zselével!

2009. márc. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így védekeztünk évekig.. persze mindig ment a rinya, meg a terhességi tesztek, pláne, hogy nekem nagyon össze-vissza jött meg, volt, hogy kimaradt hónapokig. ilyenkor lehetett félni, hogy miért nem jön meg. De egyszer sem estem teherbe, valószínűleg azért, mert aztán kiderült egy betegség, ami miatt elég nehezen, vagy nem is eshetek teherbe. Szóval nekem ez volt a "szerencsém". Különben biztos becsúszott volna baba.
2009. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!