Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miert szed mindenki fogamzasga...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert szed mindenki fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés

22 eves lany vagyok, es most felirt a doki fogamzasgatlot.

Nem beszelt nekem semmirol, csak amikor odamentem es mondtam, hogy nem szeretnek az elkovetkezendo 3 evben gyermeket akkor felirt egy GYOGYSZERT!

Aztan nemregen el kellett mennem mehnyakrak szuresre es a varakozo helyisegben egy 30 koruli holggyel beszelgettem amikor az angolokhoz szokatlanul nagy hevvel elkezdte panaszolni, hogy 3 eve abbahagyta a fogamzagatlot es az egesz bore tonkrement+nem lehet gyereke, mert meddo lett.

Majdnem sokkot kaptam!!!!

Ezek utan amikor hazajottem, felmentem a netre es iszonyat mennyi panaszt olvastam, hogy 5-10 ev utan teljesen tonkrement a nok szervezete tole!

Ez most komoly?

En nem szeretnem igy "vegezni"!!!!

Milyen mas jarhato utja van a teherbeeses megelozesenek?

Tapasztalatokat varnek ill. tanacsokat, hogy esetleg hol nezhetek ennek utana!?

Es az orvos ezt miert "felejti el" elmondani mielott tobb evre belekezdesz egy kemiai szer szedesebe?

Es azt olvasom ezen az oldalon, hogy van aki mar 16evesen elkezdi szedni!!!!????


2009. febr. 2. 17:04
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolo: EDDIG TE VOLTAL A LEGFAINABB!!!!!!

Koszi :D

Na, latjatok, ilyen egy hozzaszolas.

Nem kell egy velemenyen lenni, de el lehet mindent mondani!

18 evesnek, okes hagyjuk ezt, nem akartalak megbantani, csak tok masrol irtal, mint ami a kerdes volt!

Szerintem legyel magantanulo, es akkor egybol ket problemad is megoldodna: pihenhetnel is eleget es meg az idiota oszitarsaid sem bunkoznanak! :D

Peace!

2009. febr. 2. 23:58
 42/58 anonim ***** válasza:
91%
Nos...Akkor leírom az én történetemet!17 évesen elvesztettem a szüzességem. Tudom, korai volt,de már nem tudom visszacsinálni!Előjött a probléma,hogy mivel védekezzünk!A kedves exem győzködött a tabiról, persze anyu nem akarta megengedni. Végülis sok heti könyörgés után beement anyu és irány a nőgyógyász!Ugráltam örömömben,hogy majd milyen jó lesz, a doki megvizsgált (vérvétel, rákszűrés, vizeletvizsgálat stb), mindent rendben talált, és idézem "Nyugodtan szedheti a tablettát, ez legmegfelelöbb védekezési mód Önnek, és ez egy nagyon alacsony hormontartalmú tabletta--->Mercilon"! Másnap reggel rohantam kiváltani, rá pár napra megjött a mensim,és már be is vettem az elsőt!Semmi mellékhatása nem volt,így tejesen megnyugodtam!Másnap bevettem a másodikat, és harmadnap olyan rosszul lettem,hogy kórházba akartak vinni!Görcsöltem,nem bírtam felkelni, remegtem, hányingerem volt és még sorolhatnám!Életemben nem éreztem így magam,pedig én is görcsölős típus vagyok!Persze a harmadik szemet nem voltam hajlandó bevenni, de így is 2 hétig menstruáltam!Aztán nem volt semmi gondom, 28 napra megjött, de annyira rosszul lettem megint,hogy vittek az ügyeletre!Így ment ez 7 hónapig!Minden hónapban 3 napig fekvés és ügyelet!Végülis kiderült,hogy a 2 szem tabletta úgy felkavarta a hormonháztartásom,hogy csiszta keletkezett a petefészkemben! Volt egy válaszoló,aki azt írta,hogy 3 hónappal teherbeesés elött abbahagyja a baba érdekében a tabit!Hát neki üzenem,hogy 2 szem tabletta 7 hónap alatt ürült ki belőlem!Na de ez mind1...Szóval ciszta...A szerencsém az volt,hogy felszívódott, mert különben kivették volna a petefészkemmel együtt!Elég durva dolog ahhoz képest,hogy rendesen kivizsgáltak! Aztán el kedtem utána járni a dolgoknak, és kiderült,hogy azért ilyen lelkesek a nőgyógyászok a tabletta felírásakor,mert minden egyes doboz után %-ot kapnak!Hát szép...Nos a menstruációs görcsök...Ma már rengeteg lehetőség van a görcsök elmulasztására!Aki iszonyat szarul van,annak pedig ajánlom a biorezonanciás állapotfelmérést,hogy megtudja,hogy mitől van rosszul,ugyanis nem normális dolog hetekig fetrengeni!a 16 évesek...Igen,elég szomorú,hogy engedik a szülők,mert még a szervezetük fejlődésben van!Dehát Ők tudják...A tabi megbízhatósága: Pearl index ide vagy oda, rengeteg ismerősöm lett terhes tabi mellett!Ez sem 100%-os,mint ahogy semmi más! Jelenleg hüvelykúpot használok megszakítással,és teljes biztonságban érzem magam!Elötte minimikroszkópot használtam, nekem az is bevált évekig, de valahogy a kúpban jobban megbízok!A gumit én sem bírom, szóval az kilőve!Marad a kúp+megszakítás!Remélem, hogy tudtam segíteni!
2009. febr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%
vicces, hogy a 15-18 evesek mentegetoznek azzal, hogy pattanasos volt a boruk meg ilyenek, bocs, de ebben a korban mindenkinek pattanasos a bore, mert meg novesben van. A masik, hogy a kedves kerdezo most azt hiszi, hogy neki van igaza, nem..tisztaban lehetnel azzal hogy sajnos az orvosi hivatas nem mindig a beteg javara szol. En 25 eves vagyok most, egy eve szedek tablettat es azert kezdtem el szedni, mert nem akarok teherbe esni es egy eve elek szexualis eletet, tehat meg szuzen irattam fel, a paromnak is en voltam az elso, szoval tudom, hogy nincs semmi fertozesunk es igy en nyugodt vagyok, mivel egyetem mellett nem szeretnek gyereket es meg sok tervem van. Amugy en nem magyarorszgon elek, itt az orvosok is masok, sot a tablettat is ingyen kapom, mert tanulok, de sokkal kedvesebbek es segitokeszek itt az orvosok. EGyebkent meg azok akik minden lehetseges vizsgalat utan szedi a nekik megfelelo gyogyszert, nem lesznek meddok es nem lesz semmi problemajuk, uugy lehet gyerekuk is. Ez a nok hibaja, hogy elkezdik szedni 16 evesen vizsgalat nelkul es evekig semmi vizsgalatra nem mennek es meg csodalkoznak, hogy bajuk lesz. Igen, holgyeim, nojunk fel es ne feljunk a nogyogyasztol. Ha nem akarod, nem szeded, mar elottem leirtak az alternativakat. Nekem stabil kapcsolatom van, nekem ez igy tokeletes.
2009. febr. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
95%

01:13-as válaszolónak:

sajnálom, ami veled történt, és sajnálom hogy ennyire felborult a hormonháztartásod, de azért feleslegesen ne keltsünk már pánikot, légyszi!

2 szem tablettától kizárt, hogy cisztáid lesznek. Sőt, valszeg tuti nem is attól volt, hanem már előtte is megvoltak, max a doki nem kereste őket, hiszen elméletileg makkegészséges voltál ugye,ilyesmit meg vérből és vizeletből nem tudnak kimutatni, amikor meg többször bekerültél a fájdalmaiddal az ügyeletre, már ránéztek arra is, hátha az okozza.

Nekem is vannak funkcionális cisztáim: értsd, amikor mondjuk kimarad egy mensi (nem a tabi miatt) hanem a kezdet kezdetén, amikor még csak "beáll", akkor elképzelhető, hogy egy-egy petesejt nem lökődik ki. Ezek ott maradnak és betokosodnak, ezek a ciszták, jóindulatúak javarészt és csak nagyon súlyos esetben vezetnek a petefészek eltávolításához. Ahogy a tiedet sem vették ki.

Nem a két szem tablettától voltak, megnyugodhatsz. Persze az is lehet, hogy a te szervezeted, ilyen módon reagálta le, bár ezt kizártnak tartom.

Ettől függetlenül nem vagyok tabipárti, egy csomó mindent megváltoztat és lerombol, amit nem kéne,mégis azt hiszem, ha valaki nem tini-divatból, vagy menőzésből, hanem tudatos terhességmegelőzés miatt szedi 1-2-3 évig, az nem égbekiáltó bűn.

2009. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
43%

Sokat olvasom, mert komoly kapcsolat miatt szed valaki fogit. Ezt nem értem...

Én egy kétéves kapcsolatban sem kezdtem el szedni, hogy úgy jobb, igenis vegye fel azt a gumit...

Van egy két olyan dolog ami ellen esetleg megvéd... HPVről nem hallott eddig egyiktek sem... a pasik 90% tünetmentes, hordozó csak, és basszus egyik partnerre sem vésődik fel, hogy fertőzött... és itt nem az aktuális komoly partner miatt aggódok, hanem az ex, honnan tudod, hogy neki hány volt előtte, közben, és benyelte? A vizsgálatot kérésre végzi csak el az orvos, és a rákszűrés is már csak a bajt mutatja... Teljes kipakolást ki akar esetleg 24évesen? Klimaxolni, mert mindent kivesznek, megszűnik a hormontermelődés... Ennyit a fogit preferálókról... Vagy esetleg a HIV, az sem íródik a homlokra, és lehet veled komoly, de előtte? vagy mindenki úgy ugrik bele egy kapcsolatba, hogy friss leleteket kér ezekről? És mindenki visíthat, hogy szörnyen gondolkodok... de basszus, ha már "védve" vagyunk, akkor mi a francon csodálkozunk a 16éves 200* 200partner által megdugott csajokon? És óvszerrel igenis lehet védekezni, csak akarat kérdése...

(ugyan én sem kértem, meg tőlem sem kért a párom orvosi igazolást nemi úton terjedő betegségekről, most épp a köldököm rugdossa a 20hetes babó a pocakomban mert mi akartunk...)

(akik meg a nagyonerősagörcsömre fogják, hogy szedik... hát grat neki, én is fetrengtem a földön, sőt annyira erősen véreztem, hogy 20percekre elájultam... eszembe sem volt, hogy felírassam, voltak ragyáim is, és... túl lehet élni)

2009. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt sem muszáj ám idiótának meg felelőtlen hülyének kikiáltani, aki szedi... Én már elég régóta együtt voltam a barátommal, mikor elkezdtem, és ismerem a múltját is, 99,999999999%-ig biztos lehetek benne, hogy nem HPV hordozó. Amint lesz erre más, kevésbé káros (tényleg káros a tabletta? Mert ezt ugye nem tudják...) megoldás, azonnal abbahagyom, de addig sajnos ez a legjobb módszer.


23:49-es

2009. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnalom ami veled tortent, fuggetlenul attol, hogy mi vltotta ki es jobbulast!

Amugy en sem Magyarorszagon elek, es megis magamnak kell gondoskodnom magamrol, mert a doki nem er ra.

Ha Afrikaban elnek nem lenne egy panaszom sem, na de nehogy mar azert fizessem itt a vagyonnyi TBt, hogy en mondjam meg neki hogy mit csinaljon.

Amugy meg egysze Mo.n javasoltam a haziorvosnak, hogy irjon fel egy masik gyogyszert, mert mar ket honapja szedtem az elozot tudogyulladasra-----> leorditotta a hajam, hogy o az orvos!

Igaz, hogymajdnem belehaltam abba a tudogyulladasba, es azon kivul, hogy a tudom egy resze "elhalt" a szivemet is karositotta....ja tenyleg, vegulis azert o az orvos, hogy en mondjam meg mit kell csinalni.

De legyszi ne meggyozni akarjunk mar senkit, meg leoltani, meg panaszkodni, hanem modjuk hasznos tanacskkal ellatni!!!!

Kedves Cisztas lany, esetleg le tudnad nekem irni arrol a mikroszkoprol????Sokat segitene, ha leirnad, hogy mi az meg ilyenek!!!!

Kossszi

2009. febr. 3. 13:46
 48/58 anonim ***** válasza:
76%

Hát pedig a 2 szemtől lett cisztám,mert elötte teljesen rendben volt a hormonháztartásom és egészséges voltam!A doki is megmondta,hogy a tabitól lett!Ha a következő vizsgálatig nem kezdett volna el felszívódni,akkor kivették volna a petefészkemet, de mondta a doki,hogy nagy szerencsém volt!Amúgy az egyik ismerősömet ugyanezzel műtötték pár hete,és már csak 1 ptetfészke van!Nem pánikot akartam kelteni,csak válaszoltam a kérdezőnek!Leírtam az én esetemet!Leírtam,hogy azért nem ajánlom senkinek,mert ilyen dolgok is benne vannak a pakliban!Persze mindenkinek a saját döntése,hogy mivel védekezik, de azért nem kell lehurrogni és kételkedni a szavaimban,mert nem tömöm magam gyógyszerekkel!

A mikroszkóp...Azon az elven működik,hogy amikor egy nőnek peteérése van, a nyálában só képződik!A só pedig száradás után páfrány alakban kicsapódik,így ha páfrányos lesz a megszáradt nyál mikroszkópikus nézete, terhes lehetsz!Fontos,hogy reggelente nézd meg evés,ivás fogmosás stb elött!Nekem bevált...

[link]

2009. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én is egy ilyen mikroszkópot használok,ennek a neve Maybe Baby,ez nagyobb nagyitású mint az előző.Állitólag ez a legmegbizhatóbb mikroszkóp. www.babatervezo.hu

Ezt mindenképp egészitsd ki vmilyen más módszerrel is!!! Én pl.szintén hüvelykúpot( Patentex) és megszakitást együtt alkalmazok,és eddig bevált! :) De előtte használtam 6 évig gumit és pharmatexet együtt. Az is tök jól védett.

Esetleg kipróbálhatod a Persona nevű computert,én nem ismerem,de itt ajánlották már...asszem Németo-ban lehet kapni.Ez is kimutatja,mikor lehetsz terhes.

És a görcsökkel kapcsolatban: most olvastam,érdemes kipróbálni: cink szedésével teljesen megszűnik a fájdalmas menszesz! :)

[link]

2009. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim válasza:
95%

Én is 16 évesen kezdtem el szedni!

Nincs semmi problémám vele. Szeretném nemsoká alacsonyabb hormontartalmúra cserélni. Persze most azt gondoljátok akkor mégis van valami bajom vele. Meg vagyok vele elégedve, csak bennem van a félsz, nehogy esetleg valami bajom legyen tőle. Remélem értitek.

Mielőtt lefeküdtem volna a barátommal, megbeszéltem vele is és edesanyámmal is.

Nem akarok teherbe esni, ezért szedem. A gumiban és a többi cuccosban nem bízom meg.

Pár év múlva abbahagyom a szedését, márcsak azért is hogy kiürüljön a szervezetemből, és egészséges gyermeket tudjak a világra hozni.

Ha vége a baba-projektnek elképzelhető hogy újra szedem majd. Az a jövő titka.

Hogyha kellő képpen tájékozódol a tabletták között kiválaszthatod a számodra megfelelőt.

És a mai világ fogamzásgátló gyógyszerei nem olyan dúrván hormontartalmúak mint 40 évvel ezelőtt.

Én sem szertném úgy "végezni" mint az az illető, ezért ésszel kell belekezdeni az ilyenbe. Kérdezz bátran az orvosodtól, az a dolga hogy a számodra legmegfelelőbb megoldást adja.

Remélem azért majd enyhül a véleményed a tablettákról.

Szió

2009. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!