Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miert szed mindenki fogamzasga...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert szed mindenki fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés

22 eves lany vagyok, es most felirt a doki fogamzasgatlot.

Nem beszelt nekem semmirol, csak amikor odamentem es mondtam, hogy nem szeretnek az elkovetkezendo 3 evben gyermeket akkor felirt egy GYOGYSZERT!

Aztan nemregen el kellett mennem mehnyakrak szuresre es a varakozo helyisegben egy 30 koruli holggyel beszelgettem amikor az angolokhoz szokatlanul nagy hevvel elkezdte panaszolni, hogy 3 eve abbahagyta a fogamzagatlot es az egesz bore tonkrement+nem lehet gyereke, mert meddo lett.

Majdnem sokkot kaptam!!!!

Ezek utan amikor hazajottem, felmentem a netre es iszonyat mennyi panaszt olvastam, hogy 5-10 ev utan teljesen tonkrement a nok szervezete tole!

Ez most komoly?

En nem szeretnem igy "vegezni"!!!!

Milyen mas jarhato utja van a teherbeeses megelozesenek?

Tapasztalatokat varnek ill. tanacsokat, hogy esetleg hol nezhetek ennek utana!?

Es az orvos ezt miert "felejti el" elmondani mielott tobb evre belekezdesz egy kemiai szer szedesebe?

Es azt olvasom ezen az oldalon, hogy van aki mar 16evesen elkezdi szedni!!!!????


2009. febr. 2. 17:04
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek aki ertelmes es hasznos hozzaszolasokkal segiteni probal!

Ha az "alternativ" eszkozokrol van valakinek tapasztalata akkor igazabol arra lennek kivancsi?

Ez a sapka pledaul?

Vagy spiral?

Vagy ilyenek?

Vagy az a kutyu?

Koszi

2009. febr. 2. 17:43
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló a legbiztonságosabb. Én is 16 évesen kezdtem szedni, egy nagyon gyengét, ugyanis menzesz alatt néha elájultam rosszul voltam, és a doki azt mondta ez rendbe tesz. Sokaknak lesz problémája a fogamzásgátlótól, mivel a tabletta szedése rendszeres ellenőrzést igényel. Akárkitől hallottam, hogy baja lett, az mind azért volt, mert -egy kicsit fájt itt vagy ott, de nem mentem el nőgyógyászhoz, aztán egyszercsak annyira fájt és annyira szenvedtem, hogy mégis elmentem- Nekem csak pozitív hatásai voltak a gyógyszernek, és biztos vagyok benne, hogy amikor majd gyereket akarok, (természetesen 3 hónappal előtte abbahagyom a szedését, hogy kiürüljön a szervezetemből), és egy egészséges babám fog születni.

Akik meg annyira ellenzik a tabletta szedését, azok remélem ugyanúgy vannak minden mással is, hogy nem esznek cukrot, csokit, mert mérgezi a szervezetet, nem járnak be a városba, mert sokkal szennyezettebb a levegő stb. stb.

2009. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%
2009. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerettem volna hogy sajnáljanak! Én nem mondtam olyan amire ilyen idegesen kellene válaszolni! Családi okok nekem is vannak. Senki nem tud a problémámról, csak apám. És kereken megmondták nekem, hogy ez a bajuk. Nem napot hiányzok, hanem heteket. És ez a porbléma madj segíteni fog dolgozni, meg vizsgázni meg hasonlók... Kérdeztek valamit, csak azért, mert más a véleményem, nem kell lekiabálni... Én normálisan válaszoltam. Nem napokat hiányzok, hanem évek óta rettegés az életem, hogy jaj ha most ide megyek, jaj ha doga lesz, meg jaj ha pont akkor... Mondom, egy gyereknek biztos jobb, ha az anyja az ilyen életből való nyomokat viseli, mint az, hogy később jön össze...
2009. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%

A Teherbeesés topikba érdemes bekukkantani. Ugyanis az egyik melléhatás az ideiglenes vagy teljes meddőség.

Ha sokáig szeded, annak következményei lesznek. Minél előbb kezded, annál súlyosabbak lehetnek. Most nőtt fel a fogamzásgátló első generácója, most derülnek ki a kínos mellékhatások.

Az ember azt hiszi nagyon okos, feltalál egy gyógyszert, ami egy kényes rendszerbe avatkozik be nagyon durva eszközökkel. Utána csodálkozik, ha valami balul sül el. Arról nem is beszélve, hogy ez mennyire megéri pár embernek, aki gyártja és felírja a tablettákat.

Én sok mindent vállalok, amíg az nem rontja a baba esélyét. Nekem csak az számít, hogy egészséges gyereket tudjak szülni, mert ez az életcélom. Nem kockáztatom azért, mert vannak pattánsaim (nincsenek, mert egy hormonmentes gyógyszerrel 2 hét alatt rendebehoztuk az 5 éve tartó bőrproblámákat), vagy mert fájdalmaim vannak (szülésnél sem picsoghatok, és elég fájdalom lesz az életben amúgy is), esetleg mert így kényelmesebb.


Kedves kérdező!

Ha kettő-három természetes fogamzásgátló módszert használsz (mosta gumit is idesorolom, mindegy), akkor jobban védenek, mint a fogamzásgátló.

2009. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az, hogy a 15-16 éves lánykák írják a sablonszöveget, hogy a gumi nem kényelmes meg stb, elég "ciki". Lassan már az is azt írja, akinek semmi problémája nincs a gumival..


Mi pl. pharmatex + óvszer kombinációval védekezünk. Nekünk nem nyűg megvárni azt a 10 percet míg feloldódik a hüvelykúp, és felhúzni az óvszert sem egy hű de nagyon rossz és illúzióromboló dolog (mint ahogy sokan azt írják.) A fertőzéseket sem kapjuk el.Még terhes sem leszek, mert gyakorlatilag a kettő kombinációjával igen csak lekicsinyítem ennek az esélyét.


A tabletta mellett talán egy pozitívumot mondanék, azt hogy ha spontán jön a vágy, és nincs kéznél óvszer vagy hüvelykúp, akkor igen, jó megoldás.

De én sosem szednék. Egyéni vélemény.

2009. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
100%

Ömm kedves kérdező. Több dolog is eszembe jutott akkor, amikor olvastam a kérdésedet.

1. Megkérdezed, hogy az orvos miért felejti el...Ömm, ha elfelejtett tájékoztatni az neki legalább annyira a hibája, mint neked, hiszen ha már a kezedbe nyom egy papírt, amin egy gyógyszer neve van, nálam mondjuk alap lenne, hogy rákérdek, hogy ez mi. Plusz megkérdem, hogy mit kell róla tudni. Azért ő az orvos, hogy ilyesmire fel legyen készülve és időt szánjon. Ha pedig úgy mentél oda, hogy "bocsika az elköv. három évben nem akarok gyereket", akkor ne csodálkozz a gyógyszer-recepted miatt...Ha te vagy a doki, gondolj bele, mit csináltál volna? Elkezdesz beszélni egy 22 évesnek az alternativ védekezésről, mint mondjuk a gumi? Orvoshoz jött: egyértelmű olyan dolog kell neki, amit orvos ír fel = tabi.

Plusz: ha már tabi, meg ha már 30 éves siránkozó nő, ha már kérdés. ELhiszem, hogy kétségbeestél, elhiszem, hogy sok rosszat hallani, meg probléma, meg minden...de az miért nem jut eszedbe, hogy azok, akiknek bevált, nem egy ilyen oldalon dicsekszenek azzal, hogy bevált nekik. Egy gyakorikérdések.hu nem éppen reprezentatív felmérés, hogy mennyire jók a fogamzásgátlók.

Az, hogy kinek mennyire válik be a tabi, totál egyénfüggő. Igen, kezeli a premenstruációs és menstruációs tüneteket, enyhíti azokat, valakinek beválik a bőrére, és igen, van esélyed arra, hogy görcsök nélkül élhess szexuális életet, anélkül, hogy arra kéne gondolnod, hogy mivan ha beüt a krach. Ha rendszeresen élsz nemi életet, akkor belátod, hogy ez igazi kincs.

Én is szedek és annyi idősen kezdtem el szedni mint Te. Nem tervezem több 10 évig szedni, mindezt azért, mert jó volna, ha a diploma előtt nem lenne belőlem anyuka. Ha ennyit megtehetek azért, hogy eggyel kevesebb megfogant babát vegyenek el, akkor már megérte, valahol ez is felelősségteljesség.

Hogy szedsz-e tabit vagy sem, az abszolut a te dolgod, de inkább nézz utána több helyen, beszélgess és kérdezz rá több helyen, hogy valóban az ördöggel cimborál és meddő lesz az, aki szedi. Nem lennének ilyen népszerűek, nem írnák fel a dokik ha valóban minden egyes nőt, aki valaha szedett ilyet, meddővé tennének. ARról nem beszélve, hogy körülöttem rengeteg nő (rokon, barátnő, ismerős) szedett tablettát és nem egy van közülük, aki mára büszke anyuka. Van ilyenis, max nem veri nagydobra...Szerintem.

2009. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
47%
A sok tablettaszedő pontozta le az egyébként normális, ÓVSZER melletti válaszomat? Hm, érdekes.
2009. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
52%

Hogy miért szed mki fogamzásgátlót? nagyon egyszerű. mert ez a trend. most tőlem felhördülhetnek a görcseiktől jajongók, hogy de márpedig számukra csak a fogamzásgátló jelenti az egyetlen kiutat. édesem! szted a fogamzásgátlók előtti időszakban mit csináltak magukkal a nők, ha menseltek? természetes gyógymódokhoz folyamodtak, és kibírták. ugyanis azért vagyunk nők, mert nagyon sok mindent ki kell bírnunk az életben, többek közt ezt is. rinyálással meg még nem ment senki semmire, mert senkit nem érdekel. na mindegy.

a fog-gátló tehát paradox módon a nőiség szimbóluma lett. a 60-as években elkezdődő szexuális forradalomnak a végterméke, hogy mi nők szabadon rendelkezhetünk a testünkkel, így a fogamzásgátlással is. ez mára annyira ellentmondásossá vált, hogy a 15 évesek is a rabjává váltak. miért? mert a tömegkultúra azt követeli, hogy szedjél te is fogamzásgátlót, mindegy, hogy indokolt-e avagy sem, szedjed, mert akkor igazi mai belevaló csaj vagy. az eredeti cél, a fogamzásgátlás mára kezd a háttérbe szorulni, mint ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja.

Kedves Kérdező. a doki valóban azért írta fel neked, mert a gyógyszercégtől, amelyikkel ő szponzori viszonyban áll, minden eladott doboz tabletta után megkapja zsebre a lóvét. meg lehet figyelni, hogy az a doki, aki mondjuk a Richterrel áll ilyen viszonyban, tuti nem a Schering termékét fogja felírni. hát ezért "felejti el" sok doki elmondani az igazat a tabletták kedvezőtlen hatásairól az egyszeri tinifruskának, mikor fogamzásgátló tablettáért kopogtat a rendelő ajtaján.

Kérdező! jól teszed, hogy nem hagyod magad befolyásolni a divat által. azok, akik gondolkodnak, vhogy mindig többre viszik hosszabb távon.

(egy csaj)

2009. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátlót divat szedni?

Képzeld 22 évesen kezdtem el szedni nem azért mert mindenki szed, nem mert pattanásos a bőröm, nem mert bajom lenne a menstruációm erősségével vagy a PMS-el.

Hanem mert tartós kapcsolatban élek, rendszeres szexuális életet élek, és a gumin a síkosítótól mindig kijött az allergia, pharmatexben meg nem bízok.

2009. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!