Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miert szed mindenki fogamzasga...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert szed mindenki fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés

22 eves lany vagyok, es most felirt a doki fogamzasgatlot.

Nem beszelt nekem semmirol, csak amikor odamentem es mondtam, hogy nem szeretnek az elkovetkezendo 3 evben gyermeket akkor felirt egy GYOGYSZERT!

Aztan nemregen el kellett mennem mehnyakrak szuresre es a varakozo helyisegben egy 30 koruli holggyel beszelgettem amikor az angolokhoz szokatlanul nagy hevvel elkezdte panaszolni, hogy 3 eve abbahagyta a fogamzagatlot es az egesz bore tonkrement+nem lehet gyereke, mert meddo lett.

Majdnem sokkot kaptam!!!!

Ezek utan amikor hazajottem, felmentem a netre es iszonyat mennyi panaszt olvastam, hogy 5-10 ev utan teljesen tonkrement a nok szervezete tole!

Ez most komoly?

En nem szeretnem igy "vegezni"!!!!

Milyen mas jarhato utja van a teherbeeses megelozesenek?

Tapasztalatokat varnek ill. tanacsokat, hogy esetleg hol nezhetek ennek utana!?

Es az orvos ezt miert "felejti el" elmondani mielott tobb evre belekezdesz egy kemiai szer szedesebe?

Es azt olvasom ezen az oldalon, hogy van aki mar 16evesen elkezdi szedni!!!!????


2009. febr. 2. 17:04
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
63%
Hát mit gondolsz, ha nem mondod meg az orvosnak, hogy mit akarsz konkrétan, akkor találja ki? A másik meg az, hogy lehet nem tudod, milyen az amikor minden hónapban a földön fetrengsz, és azt már ne is mondjam, hogy hánysz és stb... :S És akármit csinálsz, nem múlik el! Tudod ahányszor ez eszembe jut, ez a kín, inkább meghalnék... És emiatt tojok rá, hogy nem lehet gyerekem 20 év múlva... Főkeg, hogy most sem nagyon vonzódom hozzájuk. 18 vagyok és évek óta pokol az életem az említett dolog miatt és tényleg nem használ SEMMI, most kapok az orvostól gyógyszert. Nekem ez a Mennyország eljövetele. :S
2009. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
97%

Szia,

Mi a recept gyerek ellen?

Az egyik nem élsz addig nemi életet amíg nem érzed idő szerűnek, hatása 100% de ezt senki nem bírja ki.

Második, az ősi "bevált" gumi, 97%.

Harmadik, a hormonmentes bigyuk arzenálja 90-85%között védenek...

És ezzel a biztonságos szex hormonmentes részét ki is lőttük nem szült nőknél...

(ab tanácsadáson mondta a családvédelmis, hogy esetleg sírjak ki egy mini arany spirált, de az is tönkreteheti a szervezeted, elmászik, nem veszed észre és terhes vagy...)

És akkor vannak a nembiztonságos módszerek, mint a naptár, megszakításos...

(ide írhatjuk nem éppen normálisnak, az anális huncut, de azt embere válogatja....)

Van miből válogatni...

2009. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

én ezért kezdtem minél később, 21 évesen. 24-25 évesen már szeretnék gyereket.

Azért szedem, mert a kupokban, krémeben nem bízom meg. guminál meg a volt, hogy több ciklus végén is ment az idegeskedés, terhességi teszt vásárlás, hogy mi van már, miért nem jön meg...

2009. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
91%
Mert viszonylag ez a legbiztonságosabb és leghatékonyabb fogamzásgátlási módszer. Hosszú éveken át sztm úgysem szedi valaki, ha igen, akkor azt szokták mondani hogy X év után érdemes másikra váltani (kettő között kb minimum fél év tabimentes szünetet tartva), hogy a szervezeted ne szokjon hozzá túlságosan az egyikhez. Egyébként meg mindennek megvan a hátránya, vannak spirálok, gumik, stb stb... nyugodtan használhatod éveken át ezek vmelyikét is -> spirál egyik ismerősömnek felrakás után alig fél hónappal elmozdult de annyira h madnem kicsúszott, újat kellett felrakatni, doki nem tudta visszarakni már semmiképp ugyanazt (60e kidobva)... gumi meg elég ha elszakad, észre sem veszed és kész a baj... és hiába mondják, hogy megfelelő használat mellett kevés rá az esély, igenis megvan...
2009. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
83%

18 évesen tojni rá, hogy majd nem lehet gyereked. Önző vagy, már bocs. szerintem életed legrosszabb mondatát írtad le, mert ha ott leszel, és kisbabád lesz, remélem visszagondolsz erre a mondatra.

bocs az OFF-ért.

Egy más gondolkodású 18 éves lány

2009. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
97%
sok más dologtól lehetsz még veszélyben :) nem tudom miért pont ezt fikázod...
2009. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok: 18 évesen persze így gondolod, hogy nem kell gyerek... Kérlek ne gondolkozz így, meg fog változni a véleményed.


Nekem is van olyan barátnőm, aki 16 éves kora óta szedi, dohányzik, trombózisra hajlamos, most 22, és még komoly párja sincs, akivel gyereket vállalhatna vagyis +5-6 év mire gyereke lesz. Az több mint 10 év tabletta szedés na én őket féltem, nem azokat akik 20-23 évese komoly kapcsolatból kifolyólag kezdik el szedni.


Egyébként ez megint olyan téma, hogy senki nem lesz meggyőzve, aki eddig szedte továbbra is szedni fogja, aki meg ellenezte, nem fog megváltozni a véleménye.

Csak megint összeveszünk! :(

2009. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Kedves másik 18 éves lány :) Az első felét is olvastad? Bár felesleges, ha nem tapsztaltad, hogy milyen amikor nem tudsz felállni, szó szerint megvakulsz a fájdalomtól, hánysz amíg már ahhoz sincs erőd, és abban a két másodpercrben amíg nem fáj, állva\guggolva ELalszol a kimerültségtől, az arcod meg olyan fehér mint a hó, és majd megfagysz. És AKÁRMIT csinálsz, NEM hazsnál. SEMMI. Majd azt mondom a nylevvizsgámon meg az érettségin, hogy képzeljétek, most nem tudok bemenni mert éppen a földön fetrengek. Ezen felül az osztályban amióta odajárok, közutálat tárgya vagyok, mert "lógok"(egy egy napokra-milyen érdkes, másnap már semmi baja, biztos csak lógott). Hát persze nekik nem lesz az orrukra kötve a probléma, de tudod kiközösítve lenni rossz. :S Ezt is figyelembe kéne venni.

Az önzőség szerintem olyan dolog amikor a saját javamat nézem a másokéval szemben. Egy olyan kisbabának nem lehet rossz, aki meg sem fogant...

2009. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
79%
Én is szenvedek, mások is. Te dolgod. De így leírni, önzőségre utal. Nekem minden fájdalomnál többet fog érni egy egészséges kisbaba.
2009. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
79%
pont a meddőség miatt ajánlott pár év után egy jó nagy szünetet hagyni, értek ezalatt hónapokat, éveket.
2009. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!