Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mióta megaláztak, érzelmileg...

Mióta megaláztak, érzelmileg bezárkóztam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy éve, tavaly nyár közepén veszítettem el a szüzességem egy tőlem három évvel idősebb fiúval. Visszagondolva egyáltalán nem volt olyan nagyszerű, ahogy azt elképzeltem, vagy szerettem volna korábban, későn jöttem rá, hogy magammal is csak elhitettem, hogy szeretem azt a srácot. Az eset után olyan egy hónappal szakítottunk, miután visszahallottam, hogy minden haverjának részletesen beszámolt a dologról, megjegyzéseket tett a testi adottságaimra, képességeimre (nem tudom egyébként, mit várt egy szűztől). Azóta nem volt kapcsolatom senkivel, alig mosolygom, ezt mások is észreveszik, de nem értik, miért. Erről a esetről azonban szerintem érthető módon nem szeretnék akárkivel beszélni. Érzelmileg közömbös vagyok, nem bízom senkiben, az is kiderült számomra, hogy nincsenek olyan igazi barátaim, akikről el is tudnám hinni, hogy megértik a problémámat. Mert legbelül, mélyen úgy érzem, üvöltve zokogok, kívülről azonban csak egykedvűség látszik. Van ebből kiút? Mert így nem nagyon kívánok élni.

2012. júl. 2. 16:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, azzal a különbséggel, hogy én tényleg szerettem őt, ő volt az egyetlen srác, akit valaha szerettem. És nekem is nagyon fáj még mindig.. De próbálok nem foglalkozni vele. Most gondolj bele komolyan: nem történt akkora tragédia, egy csomó nővel megesett már előtted is, és utánad is, és ezután is meg fog, hogy olyan pasival vesztették el, aki nem érdemelte meg, Tudom, rossz érzés, de őszintén: ez a bunkó ér neked annyit, hogy miatta edd magad? Szerintem nem.

Próbálj meg ismerkedni másokkal, biztos találsz valakit, aki jó lesz hozzád.

2012. júl. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
46%

"Az ilyenek valószínűleg soha nem helyezték még a maximális bizalmukat egy másik ember kezébe, aki azt utána könnyelműen összetörte."



Valóban nem. Nem vagyok az a "mások kezébe helyező" típus (soha nem is voltam) szerencsére. :)


"Temessem el az emléket? Köszönöm nem, ettől válna feleslegessé az egész szenvedés."


Akkor te szenvedni akarsz. Szenvedj, mást nem tudok írni.


"Bagatellizáljam el? Aki ilyet ír, arra valószínűleg várat még egy vagy több hatalmas csalódás, attól függően, mikor ismeri be magának: emberi anyagból van, tehát sérülékeny, és súlyosan meg lehet alázni."


:) Aranyos szöveg. Tudod, megalázni csak azt lehet, aki ezt elhiszi magáról. De azt nagyon, és "bármivel". Épp ez a lényeg!

2012. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy a kudarcokból építkezni kell, nem egyszerűen szőnyeg alá söpörni, csak azért, mert fáj. Nem is tudom, hogyan gondolhatjátok komolyan, hogy csak úgy el lehet felejteni egy adott tragédiát és "tovább kell lépni". Mégis hová? Gondolod, tiszta szívből tudsz majd mosolyogni, miután - Isten ne adja - mondjuk elveszíted a gyerekedet? Akkor is pozitívan fogadod majd azt, ha valaki lazán a válladra helyezi a kezét és azt mondja: "lépj tovább!"?


Egyébként sok közös lehet bennünk, ha te ódzkodsz attól, hogy bárkivel is megoszd az érzéseidet, bizalmadat neki add, mára épp olyan közömbös, hideg és üreslelkű lehetsz, mint én. Különbség, hogy én tudatában vagyok ennek, s nem a halálos ágyamon fogok agonizálni a miatt, hogy fontosabbnak tartottam kifelé megjátszani a felhőtlen boldogságot, mintsem ténylegesen őszintén együtt érezni valakivel, aki megért.

2012. júl. 3. 15:49
 44/54 anonim ***** válasza:

"A kudarcokból építkezni kell"

Éppen ezt írtam!


A gyerek elveszítése meg azért NAGYON más kategória. :)


Nem arról van szó, hogy nem osztom meg az érzelmeimet. A hangsúly a "hogyanon" van.


Nem azért nem osztom meg, mert csalódtam. Azért nem csalódtam, mert nem úgy osztottam meg, ahogyan te. :)


Ez nem baj, de próbálj építkezni belőle, lelkileg edződni- ez NEM érzelemnélküliséget jelent! :)

2012. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

"mára épp olyan közömbös, hideg és üreslelkű lehetsz, mint én"


Nem. :) Egyáltalán nem ilyennek ismernek. :)


Nem arról van szó, hogy mára üreslelkű lettem- hanem arról hogy sosem voltam a másokra hagyatkozó típus.

Többek között ez segít hozzá, hogy éppen érzelmi támaszt tudjak nyújtani az arra szorulóknak.

DE mindig arra biztatom őket, hogy erősödjenek meg, ne legyen szükségük rá. :)

2012. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, egy kicsit túl dramatizálod a helyzetet. Ami veled történt az NEM tragédia. Ha így gondolod, akkor fogalmad sincs arról, hogy mik várnak még rád az életben. Elhiheted, sokkal rosszabb dolgok... Lépj tovább és éld az életed. Ennél jobb megoldás nincs.
2012. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Más kategória a gyerek elveszítése, de érzelmi szempontból ugyanaz, mint az én esetem. Mindkét esemény kiszakít belőled egy olyan darabot, amit utána nem lehet már pótolni. Ha mégis pótolni szeretnéd, ezzel azt is mondod - hogy a példánál maradjunk -, nem jelentett számodra semmit a gyermeked.


Az is más, hogy Te milyen vagy, meg milyennek ismernek. Ebből a kijelentésedből is azt érzem, kifelé élsz. Ma már, ahol mindenki álarcot húz magára, nem látják meg a másikban, hogy mondjuk csak a szája mosolyog, a szeme már nem. Ilyenkor csodálkoznak el, ha egy tökéletesnek hitt pár hirtelen szétmegy, vagy egy erősnek gondolt valakit pengével a csuklójában találnak meg a kádban, és még csak el sem gondolkodnak, vajon miért. Talán teszik ezt azért, mert ha belegondolnának a valódi okokba, saját ostoba kis játszmáik jelentéktelensége is nyilvánvalóvá válna számukra, lehullana az álarc, amivel már régesrégen azonosultak, s kiderülne, mögötte nincsen már személyiség, egyáltalán, hosszú ideje valójában már nem is léteznek.


Mit szoktál mondani azoknak, akiket vigasztalsz, akikbe erőt öntesz?

2012. júl. 3. 16:25
 48/54 anonim ***** válasza:
90%

"Más kategória a gyerek elveszítése, de érzelmi szempontból ugyanaz, mint az én esetem. Mindkét esemény kiszakít belőled egy olyan darabot, amit utána nem lehet már pótolni."


Dehogy ugyanaz... Kicsit durva, hogy egy szűzhártyának nevezett jelentéktelen dolog elvesztését, egy gyerek elvesztéséhez hasonlítod. Elgondolkodtál már ezen? Megviselt érzelmileg, oké. De nem kell ekkora feneket keríteni neki. Tudod mi ez, amit most csinálsz? Nagyfokú önzőség, semmi más. Amíg le vagy ragadva ennél a dolognál, addig nem is leszel soha boldog. Fogadd el, hogy ez történt és lépj tovább. Az önsajnálat sehová nem vezet, csak tönkreteszi az életet.

2012. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 Dionsyia ***** válasza:

Írtam már privátot is, de ide is írok. Nézd, mindig mindenkinek épp az adott probléámja a legnagyobb. Ez így van rendjén.

Most épp elbukva érzed magad, de erre két megoldás van. Vagy ott maradsz fekve és az emberek elhaladnak melletted, vagy felállsz, megtörlöd az arcod és továbbmész. Lehet, hogy minden lépés kínszenvedés, lehet, hogy nem is tudod, merre rakod a lábaidat. De ha túljutsz rajta, már egy valami miatt büszke lehetsz magadra: túúlélted, megcsináltad, zsebre rakod tapasztalatként. Tudom, mennyire fájhat. Én is nézegettem a kocsikat, hogy vajon alájuk tudnék -e ugrani, de még ekkor is voltam annyira tiszta, hogy tudtam: nem, soha, én nagyon is szeretek élni. Csak ezt akkor ott nem érzed. A mélyponton.

A völgy legaljáról sose látod a tájat, ahhoz fel kell mászni a hegytetőre. Jó mászást kívánok, azokka la turistákkal akik megköpködnek nem törődni. Akik szólnak hozzád jó szót, azokét megjegyezni.

Hajrá kiscsaj.

2012. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
nem kell semmi agyturkász, egy olyan barát kell, akiben megbízhatsz, akinek mindent elmondhatsz, és akivel megértitek egymást. Ilyet bizony nehéz találni, én speciel sosem találtam ilyet, akinek részletesen mindent elmondhatnék. De azért próbáld meg, hátha.
2012. júl. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!