Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mióta megaláztak, érzelmileg...

Mióta megaláztak, érzelmileg bezárkóztam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy éve, tavaly nyár közepén veszítettem el a szüzességem egy tőlem három évvel idősebb fiúval. Visszagondolva egyáltalán nem volt olyan nagyszerű, ahogy azt elképzeltem, vagy szerettem volna korábban, későn jöttem rá, hogy magammal is csak elhitettem, hogy szeretem azt a srácot. Az eset után olyan egy hónappal szakítottunk, miután visszahallottam, hogy minden haverjának részletesen beszámolt a dologról, megjegyzéseket tett a testi adottságaimra, képességeimre (nem tudom egyébként, mit várt egy szűztől). Azóta nem volt kapcsolatom senkivel, alig mosolygom, ezt mások is észreveszik, de nem értik, miért. Erről a esetről azonban szerintem érthető módon nem szeretnék akárkivel beszélni. Érzelmileg közömbös vagyok, nem bízom senkiben, az is kiderült számomra, hogy nincsenek olyan igazi barátaim, akikről el is tudnám hinni, hogy megértik a problémámat. Mert legbelül, mélyen úgy érzem, üvöltve zokogok, kívülről azonban csak egykedvűség látszik. Van ebből kiút? Mert így nem nagyon kívánok élni.

2012. júl. 2. 16:35
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
De igen, ott és akkor ösztönlényként viselkedett, mert a mai fiatalok bármit behazudnak maguknak (hogy elég érettek, tudják milyen a felelősségteljes szex stb..stb..) csak hogy dughassanak már végre és ez semmi más mint egy ösztön és nem szabnak gátat a vágyaiknak, pedig képesnek mindenki képes rá!
2012. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:

Kenedy: Örülj, hogy te nem vagy ösztönlény.


De ebben kicsit más a véleményünk. Az ösztönökhöz való helyes viszonyulás, azok helyes kezelése nem az elfojtásukkal sajátítható el. Ebbe még eddig minden nagy ezzel próbálkozó mozgalom "belebukott".


Inkább a megismerésük a kulcs, és az, hogy megfelelően viszonyuljunk hozzájuk.

2012. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:

Kenedy:

Viszont úgy sejtem, arra célzol: "magával is csak elhitette, szerette a srácot", mert már szexelni akart "valakivel".


Na hát, ha így van, épp ezért kellene hagynia a csudába a fiú véleményét..

2012. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy mire akar kilukadni a Kennedy. És amit ír, abban van igazság.
2012. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:

Én is értem, valószínűleg arra, hogy érett fejjel a lány nem ugrik bele egy ilyenbe, hanem udvaroltat magának jó sokáig egy olyan fiúval, akiben megbízhat, és aki szereti, és sosem bántaná meg. Ennek érdekében visszatartja az ösztöneit, amelyek természetesen kiszolgáltatottá (és hülyévé?) teszik.


Ahelyett, hogy megtanulná kezelni őket, egészségesen élni velük, és nem foglalkozni az arra méltatlanok véleményével. :)

2012. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:

Itt és most nem rólam van szó, hanem a kérdezőről és a nevem Kennedy nem Kenedy!


Az ösztönök helyes kezelése, maga az ha 'kezeljük' és nem hagyjuk szabadon áramolni őket, ergo amikor szükséges, akkor háttérbe szorítjuk és amikor eljön az idő, akkor teret engedünk neki. Végleg elfojtani egyiket sem kell.

Igen, meg kell ismernünk az ösztöneinket és megfelelően időzíteni és a fentiek szerint megtanulni kezelni.


"Viszont úgy sejtem, arra célzol: "magával is csak elhitette, szerette a srácot""

Igen, erre is.

2012. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
Akkor "csak" annyiban nem értünk egyet, hogy mikor ajánlatos "visszatartani", és miért, továbbá mikor nem feltétlenül.
2012. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:

Lényegében igen.

De talán azt nem vitatod te sem, hogy ha a lány, ott és akkor kordában tartja az ösztöneit, akkor rájött volna, hogy valójában nem szereti és nem ez az a pillanat, amikor szabadjára kell engednie.

Ez amit mondasz, hogy az a helyes hozzáállás, ha nem törődik a véleményekkel, ez igaz, de ez csak az utólagos megoldás, amit én írtam az pedig a megelőzést segíthette volna elő, amikor is az egész probléma létre sem jön.

2012. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
Lehet, de én mindig az adott helyzetből indulok ki. Visszacsinálni már nem tudja, "profitálni" viszont még profitálhat (tanulhat) belőle, akár edződhet is általa. :)
2012. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
Profitálni? Nézd meg a hozzáállását, nagyon nem arra halad.
2012. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!