Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért olyan gáz az, hogy a...

Miért olyan gáz az, hogy a szüzességemet csak a feleségemnek akarom odaadni? (szóval házasság elôtt nincs szex)

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 18:30
 61/111 anonim ***** válasza:

49-es vagyok továbbra is.


én nem úgy értettem, hogy a nyilvános egymás felfalását rosszallod, hanem egyáltalán azt, hogy esküvő előtt szexel valaki. mivel, hogy úgy fogalmaztál. egyébként, ha visszaolvasod a kommentjeimet, akkor láthatod, hogy én is egy véleményen vagyok veled.


szerintem a vallás egy sarkalatos pontja egy párkapcsolatnak. egyet kell értenie két embernek, legalább a fontosságában. ha te vallásos vagy (már pedig én ezt vettem ki a szavaidból), akkor vallásos lányt keress magadnak. amúgy pedig manapság, aki a szüzességét megőrzi a házasságig, az vagy vallásos indíttatásból teszi vagy valamilyen devianciát el akar titkolni. mármint lányokra értem. az utcán vagy szórakozóhelyen vagy akárhol te nagyon kis eséllyel fogsz majd ki olyan lányt a korosztályodból, aki még szűz. és ezért nem kell elítélned őket. amúgy azon gondolkodtál már, hogy mi lenne, ha tlálkoznál álmaid nőjével, aki már szexuálisan együtt volt előtted mással (mondjuk volt egy 7 évig tartó komoly kapcsolata)? és ha mondjuk van egy fiatal lány, akinek meghal a párja, akkor ő már soha többé ne szexeljen, mert "szennyezett"? nem igazán értem, hogy mi alapján bélyegeztek meg mindenkit, akinek már volt szexuális kapcsolata.

2012. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/111 A kérdező kommentje:

Hát, hogyha ezt vallásosságnak nevezik, akkor igen. De ma már a vallásos lányok sem szüzek (nem tartják fontosnak a hitük ezen részét).

Persze, tudom, hogy nem találnék, de nem is járok ilyen szórakozó helyekre.

Nem. Ha valakinek volt férje és mondjuk meghalt, vagy a férj olyannyira megváltozott rossz irányba, hogy a nőnek elkellet tőle válnia, akkor az már szituáció -számomra- hisz házasságban történt. Én azt nem helyeslem, ha házasság előtt él valaki a nagy szerelem közepette szexuális életet -de ez az én és pár ember véleménye.

Ha álmaim nője, akivel majd összeházasodunk elmondja, hogy már volt szexuális kapcsolta, és azt is elmondja, hogy megbánta, mert ő sem tartja helyesnek, természetesen elfogadnám, és nem vetném meg. De ha nem bánta meg, és még pozitívan emlékszik rá vissza, akkor elgondolkoznék, hogy ő-e az álmaim nője. De azokat se vetem meg, akik nem szüzek, nem vagyok egy berögzült, konok vallásos ember, csak ezt én így látom helyesnek, ebben van meggyőződésem és nagyon hálás lennék az égnek, ha egy ilyen hasonló párra találnék.

2012. jún. 16. 20:31
 63/111 anonim ***** válasza:

Ákár ez is megtörténhet, ha szexuális tapasztalat nélkül házasodsz!

Ez egy igaz történet, a szexualitás.hu-n találtam.


“3 honapig dolgoztam a kapcsolatunkon, hogy a leanyzo lefekudjon velem. Szuz volt, megtortent a dolog es en buszke voltam mindkettonkre. Tobb mint 10 evig egyutt voltunk hazassagban boldogsagban! Most meg azt kapom a husegert, szeretetert, kitartasert, hogy neki nincs szexualis tapasztalata massal!!! Szakitott velem. Hat koszonom szepen! Ha 30 evesen most jut eszebe ez a dolog akkor csak gratulalhatok a felesegemnek! En nyitott vagyok mindenre, a normalis keretek kozt! Azt nem fogja fel a kedvesem, hogy az ilyen pasik hamar elkelnek es most nem fenyezni akarom magam!!!”

2012. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/111 anonim ***** válasza:
62%

# 64 Tény, hogy ilyesmi is benne van a pakliban.


De tudok hozni ellenpéldát is. Ismerek egy vallásos házaspárt, 22 (nő) és 25 (ffi) évesek voltak mikor összeházasodak. Ők sem szexeltek házasság előtt. 10 éve boldogan élnek, 4 gyermekük van, eszük ágában sincs elválni.


Nem bánták meg, elmondásuk szerint ők így boldogok.

2012. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/111 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy mindenki tud a másikéra ellenpéldát mutatni. Ennek sose lenne vége. Sajnos egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat, ahogy látom.
2012. jún. 16. 21:27
 66/111 anonim ***** válasza:

Jó lenne látni egy statisztikát erről, de sajnos nem találtam még.


Azt viszont megfigyeltem már a szexpartnerkeresőkön, hogy vannak olyan fiatal házaspárok, akik 3.-at keresnek, hogy érdekesebbé tegyék a szexuális életüket.

2012. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/111 A kérdező kommentje:
Na a 3. szexpartner távol áll tőlem nagyon. :DD
2012. jún. 16. 21:47
 68/111 anonim ***** válasza:

Most még távol, de azt nem tudhatod, hogy néhány évnyi házasság után hogyan változol és a feleséged esetleg mennyire befolyásol.


Én is szűz vagyok még (fiú), de egyenlőre már nem próbálok tartós kapcsolatot találni.

Túl sokat kerestem és későn is kezdtem és elrepült az idő, akik tetszettek azoknak pedig probléma volt a beszédhiba (dadogás). 31 vagyok sajnos. :(


Sok évet el lehet rontani szerintem ezzel a gondolkodással, aztán később pedig majd síratod az elveszett éveket. Persze az is megeshet, hogy már holnap felbukkan álmaid nője, sosem lehet tudni.


Találtam egy jó oldalt, szexuálpszichológus.

[link]


A 12., 13., 14. részt érdemes elolvasni!

2012. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/111 A kérdező kommentje:

Jó is lenne, hogyha holnap megismerném...

Engedd meg kérlek, hogy reagáljak, arra, hogy beszédhibád problémát okozott ezen a téren. Tudod, ha álmaim nője dadogna, nem érdekelne, mert én úgy is szeretném, az nem igazi szeretet, ahol ez befolyásoló tényező. Tudom, lehet most azt mondod, hogy könnyű így előre ilyet mondani, de őszintén mondom neked. Van egy ismerősünk, dadog és nagyon boldog házasságban él és van egy lánya. A felesége annyira szereti, hogy ez egyáltalán nem zavarja. Szomorú, hogy a mai világban ezen kell gondolkozni, hogy zavaró-e vagy sem. Senkiben sincs manapság tolerancia. :(


Na, szóval. Hát nem tudom.


Köszönöm a linket, majd holnap elolvasom, mert már fáradt vagyok hozzá. :)

2012. jún. 16. 23:56
 70/111 anonim ***** válasza:

"Sajnos egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat, ahogy látom."


-->én úgy gondolom, hogy nem is kell, hogy meggyőzzük egymást. inkább bátorítanálak a mások döntésének elfogadására (és itt nem az extrém példákra gondolok, elhiszem, hogy ahhoz már nagyon liberálisnak kell lenni)


az hogy egy nő, pozitív érzésekkel gondol vissza az előző párkapcsolatára, közel sem jelenti azt, hogy az előző férfi lesz életében örökké a nagy ő. úgy is vissza lehet gondolni az exre, hogy szép volt, jó volt, de én nem ezt keresem. miért kellene megbánnom és életem végéig vezekelnem egy olyan dolog miatt, ami nem is biztos, hogy elítélendő? nem hiszem, hogy te vagy az, akinek jogában állna eldönteni mások gondolatairól és cselekedeiteiről, hogy helyesek-e vagy sem. te kizárólag saját magadért felelsz. ha szűz lányt akarsz, akkor javaslom, hogy olyan közegben tedd, ahol ez az érték. az, hogy a többség szerint nem ez a fő érték az életben, ahhoz neked semmi közöd és nincs is beleszólásod. azokkal foglalkozz, akik hasonlóan gondolkoznak, mint te. ezenfelül azért javaslom a biblia mások elfogadádáról szóló fejezeteinek az olvasgatását. esetedben megérné. nem okolhatod a világot azért, mert másképpen gondolkozik, mint te. két választásod van: megváltozol és alkalmazkodsz a világhoz vagy olyan emberekkel veszed körbe magad, akik szintén úgy gondolkodnak, mint te. teljesen feleslegesen címkézed meg a többi embert.

2012. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!