Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért olyan gáz az, hogy a...

Miért olyan gáz az, hogy a szüzességemet csak a feleségemnek akarom odaadni? (szóval házasság elôtt nincs szex)

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 18:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 A kérdező kommentje:
Biztos van ilyen eset is. De én nem egy problémát akarok ezzel palástolni.
2012. jún. 15. 21:03
 42/111 Nagyfater ***** válasza:
77%

Tiszteletre méltó a szándékod, de nagyon kockázatos.


Ritka nagy szerencse kell ahhoz, hogy hasonló mentalitású lánnyal/nővel találkozz, aki szintén szüzen akar házasodni. Ilyet leginkább a mélyen vallásosak között találsz, de ha te nem vagy az, akkor később komoly konfliktusok lehetnek közöttetek.


Számítanod kell arra is, hogy a nők nem igazán értékelik, ha egy férfi szüzen megy a házasságba, ellenkezőleg: felébred bennük a gyanú, hogy valami gond van veled. Például nincs önbizalmad, nincs benned egészséges vágy, vagy ha van, akkor azt valamiért visszafojtod. Magyarán: férfiatlannak tartanak, ha egy bizonyos kor fölött még szűz vagy. A nők éppen hogy elvárják a tapasztalatot: azt, hogy tudd, mi a jó nekik, és azt, hogy ha ők még szüzek, akkor te ennek a tapasztalatnak a birtokában bevezesd őket a szexuális élet örömeibe. És hidd el, egy _igazi_ férfinak sem lehet nagyobb öröme annál, mint hogy örömet-gyönyört szerezzen a számára kedves nőnek, ehhez pedig szexuális tapasztalatra (és intelligenciára...) van szüksége.


Feltételezem, hogy "viszonossági" alapon elvárod a leendő feleségedtől, hogy ő is szűz legyen. Ne ringasd magad abban az illúzióban, hogy majd milyen szép lesz együtt megismerni a szexet. Ilyen csak a lányregényekben van. Két szűz csak kínlódik egymással, mert egyikük se tudja, mit és hogyan kell csinálni; te megijedsz, ha fájdalmas neki a behatolás, és mindketten megijedtek a vértől. Szinte biztosan csalódás lesz az első együttlét, és ezért mindketten félni fogtok a következőtől. És bizony az is előfordulhat, hogy a (sorozatos) csalódás miatt a feleséged egy tapasztalt férfi ágyában köt ki, aki megadja neki azt, amit te nem tudsz.


Ismétlem: tiszteletre méltó a szándékod, de szinte biztos, hogy többet veszítesz vele, mint amennyit nyernél azzal, ha szexuális tapasztalatokkal nősülnél. Fogalmazhatnék úgy is, hogy a szándékod szép, csak értelmetlen...

2012. jún. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
78%

Néha olyan ostobák az emberek...


A szex nem olyan dolog, hogy nem tanulható. Nem évekről van szó, hanem pár napról vagy alkalomról.


A szex ösztönös dolog, mindenkinek megy. Utána vagy vele együtt jöhet a játék az érzelem stb.


Mind tanulható, egy tapasztalt embernek is össze kell szokni, senki sem egyforma, a szex nem sablonos dolog.


A nők meg túl misztitikálják az egészet, szánalom a részükről az ilyen.


A gondolkodásukkal elkergetik a normális férfiakat is, és hülyének nézik ezeket vagy valami hasonló.


Ha igazán szerelmes a férfi azon legyen, hogy jót tegyen. ÉS mi van ha a nő a tapasztaltabb?


Nem jó új dolgokat felfedezni még akkor is ha már profik vagyunk benne?


Ennyire nincs időnk egymásra? Ennyire nem tiszteljük a másikat és nem fogadjuk el egymást? Hogyne, fontos a szex, de 2 emberes. A nőnek és a férfianak is tennie kell ezért.


Ha az egyik csak azért vár el többet a másiktől, mert önmaga tapasztaltabb, mint a partnere akkor csak azt tudom mondani, hogy nagyon nagy baj van a fejével.


Túlságosan is önzőek vagyunk és nekem ez jön le. Legyünk már önzetlenek és fogadjuk el egy kapcsolatban az esetleges dolgokat, hibáit. Közösen kell megoldani a hibákat. ÉS itt maradjunk szex téren.


Úgy gondolom a nők fele sem érett a szexre, ha érett lenne adna időt magának és a párjának. ÉS nem lenne egy őnző valaki. Megtanulna türelmes lenni.


És ismlétlen mondom: a szex nem évek munája, ennek az érésnek a folyamata 2 emberen múlik. Túlságosan nagy teher hárúl a másikra. Nő vagy férfia legyen..


Frusztráltság, önértékelési problémák és még sorolhatnám!


Emberek, ne úgy éljetek mint az állatok. Aki szereti a másikat az elfogadja a másikat is! (Normális kapcsolatnál)


Kérdező: aki nem fogad el téged, nem érdemel meg téged. Ezek őnző nők, akik rohannak mindenfelé és nem fedezik fel az élet apró örömeit. 15 évesen is meg lehet tanulni autót vezetni, de 40 évesen is.

2012. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
74%
Utolsóval értek egyek.
2012. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


A #43as kicsit elbizonytalanított, de aztán a #44 hozzászólás segítségével helyrebillentem (az én helyemre).


Arra jutottam, hogy mindenkinek csinálja úgy, ahogy neki kellemes, amiben meggyőződése van. Én csak abban tudok reménykedni, hogy találok egy hozzám hasonló lányt.


Nagyon jó példa amit a #44es mondott. A szex megtanulása nem korhoz kötött. Genetikailag bennünk van a másik nem iránt való vágy. Miért ne volna bennünk az is, hogy hogy kell csinálni. Ez ösztönösen jön. Akkor mitől lennének az élethű szexuális álmok, ha nem az ösztön mechanizmustól?

2012. jún. 16. 15:32
 46/111 anonim ***** válasza:
39%

Valaki írta előttem az "éld ki magad" életfelfogást. Oké, mindenki érezze jól magát, mindenki ezt szeretné, megértem, valamilyen szinten jogos. DE!


1. Az eleje felé (kb. 6-os válaszban) leírtam ennek a veszélyeit, hátrányait. Ezek nem számítanak? Ennél is fontosabb az, hogy minél jobban érezzük magunkat? A veszélyeket és hátrányokat mérlegelve és az "éld ki magad" gondolkodásmód mellé helyezve szerintem az én érveim meggyőzőbbek és logikusabbak, de elfogadok komolyabb ellenérvet - ha van! Amúgy sokféleképpen tudja jól érezni magát az ember, sokféle módon szórakozhat és élhet tartalmas életet, nem csak a szex az egyetlen lehetőség erre! Még pl. a tanulásban, művelődésben is nagyon felüdülhet az ember!

2. Van egy híres mondás, h "mindent szabad, ami másnak nem árt". Ha kiéled magad, azzal szted nem ártasz másnak? Az éppen aktuális párodtól tekintsünk el (bár ezt is kifejtettem az eleje felé, a 6. környékén, pl. neki miért lesz rossz), de akik körülötted vannak pl. egyedülállók a társaságodban, annyira rajongani fognak azért h ott az orruk előtt falod az éppen aktuális párodat? Ez nagyon zavarhatja őket, kisebbségérzésük lehet nekik amiatt, amiért nekik nincs senkijük, oktalanul is lúzereknek érezhetik magukat. Én voltam olyan, ráadásul templomi közösségben, ahol körülöttem nagyon sokan ezt csinálták és nagyon rosszul éreztem magam ott emiatt. Rájuk nem kéne gondolni? Vagy ők úgyis hülyék, haljanak meg, így gondolja, aki emellett van, az ember már csak ennyit számít?


Társadalmilag is negatív következményei vannak annak, ha éppen aktuális párotokat nyilvános helyen nyaljátok-faljátok és otthon le is fektetitek, aztán valaki másé lesz, de ott már nem fogja igazán jól érezni magát, ki lesz égve, meg amiatt, amit a 6.-ban leírtam. Elég közvetlen negatív hatásai vannak a társadalomra az ilyen kicsapongó életmódnak, kisebbségérzéseket keltenek másokban, ill. a lány később komoly házasságban nem fogja a helyét megtalálni, mert előtte mással már lefeküdt, ebből rossz családi élet, válás, stb. lesz, amit pl. a gyerekek is nagyon csúnyán megsínylenek.


Szóval ez nem egy teljesen alaptalan, begyöpösödött, elmebeteg szemléletmód, hogy házasság előtt nem kéne szex, mert sokkal kevesebb probléma lenne a világon, ha az emberek tényleg így csinálnák!

2012. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 A kérdező kommentje:

#47! 1000000%-osan egyet értek Veled.


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Csak mert akkor keresek egy olyan korú társaságot, ahol hasonlóan gondolkodnak és talán elfogadnának végre ebben a rohadt (elnézést) életben.

2012. jún. 16. 16:24
 48/111 anonim ***** válasza:

utolsó, én pl. értem amit mondasz, de azt gondolom, hogy abszolút nem vagy elfogadó másokkal szemben. szerintem nincs közöd ahhoz, hogy ki kivel fekszik le. attól nem lesz senki kevesebb, mert volt élete során mondjuk 2-3-4 partnere, akivel lefeküdt. szerintem, ha azt várjátok, hogy toleránsabbak legyenek veletek az emberek, akkor talán nektek is úgy kellene viselkednetek. (egyébként ha jól tudom, a világvallások is ezt tanítják, az már egy másik dolgo, hogy gyakorlatban nem nagyon sikerül alkalmazni). a kérdező is fog magának ilyen lányt találni és ha véletlenül elválik 20 év múlva a feleségétől, akkor remélem nem fogja felakasztani magát, mert úgy gondolja, hogy már "romlott" és használt lett...


bár azzal, hogy nyilvános helyen nagyon undorító, ha nyalják-falják egymást az emberek azzal egyetértek.

2012. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
56%

49-es vagyok. bocsi a 47-esre gondoltam.


és nem hiszem, hogy vkinek attól szarul kellene magát éreznie, mert másnak van párja! a nyilvános enyelgések szimplán gusztustalanok és nem tartoznak másra. azért mert neked nincs senkid, másnak nem kell rejtegetnie a párját, hogy ne érezd magad szarul. ez azért nagyon nagy önzőség részedről.

2012. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:
amúgy ahogy kivettem a 47-es szövegéből, egyedül van, talán talákoznotok kellene a kérdezővel. csak egymásra figyeljetek inkább és ne másokra. azzal mindenkinek jót tesztek.
2012. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!