Van értelme így programozni tanulni, hogy itt a ChatGPT?
Érdekel a programozás C++ nyelven, pár éve kezdtem el tanulni, és pont akkor jött be a ChatGPT.
Eddig csinátlam egy két projectet de úgy érzem, hogy felesleges mert a ChatGPT megírja helyettem kb 5 perc alatt amivel én szórakozok 1-2 órát. Mi értelme van ennek így?
Ez így már nem piacképes tudás, amikor nagyjából a titkárnő is tud már olyan kódot írni amiért én 1-2 évig tanultam. És oké hogy nem érti, de ez senkit nem érdekel,ha ezen meg tud spórolni pénzt.
Egyedül akkor lenne értelme, ha valami nagyon nagy tudásom lenne de az meg 10-15 év minimum mire oda eljutok aztán addigra már úgy is továbbfejlődik az AI aztán lehet akkor már az sem fog semmit sem érni.
Sőt ma már nincs olyan fejlesztő aki ne használná az AI-t.
"Hozzám névszerint 12 ilyen cég jutott el,"
#20 Húúú bazzz!!!
Most tényleg még több hazugságot fogsz ide hordani? Erre van időd, energiád, késztetésed?
#21
Miétr hazudnék, te szerencsétlen? :DDD
Mi okom lenne rá? Na, mesélj, hogyan lenne nekem abból előnyöm, hogy elhitetem ezt veled, veletek?
Nem, ez a szomorú igazság, vannak cégek, ahol ez nem játszik. Ez nekünk se jó, de erre figyelnünk kell.
Amit jelenleg meg tudtunk játszani, hogy biztosítjuk őket, hogy a kód nagy része még mindig fejlesztőktől jön.
Én úgy tudom, hogy a jogászok egy százalékot is megszabtak, amik tartani kell fejlesztés során.
A mi oldalunkról meg olyan megkötések vannak a microsoft felé a copilot-tal kapcsolatban, hogy X karakternél hosszabb egyezést publikusan elérhető kóddal nem ajánlhat, illetve a mi kódbázisunkból nem tanulhat.
Mégegyszer, ezek a tények, ha nem egy gagyi kkv-nál vagy.
"Miétr hazudnék, te szerencsétlen? :DDD"
Annyi minden oka van annak, hogy az emberek hazudoznak. Amúgy is, te hazudsz, neked kell ennek okával is tisztában lenned. Ahogy tisztában is vagy.
1. Te egy olcsó mikulás vagy, a cégek felsővezetésével még viccből sem kerülsz kapcsolatba. Honnan is tudnád, hogy mi történik egy vezetői értekezleten?
2. A cégek nagy részénél már elfogadott a HOMOFF, tehát a produktumot, annak eredőjét nem is igen tudják, na meg, nem is igen akarják ellenőrizni.
3. A chatGPT kódminőségben már most megüti a fejlesztők átlagát, produktivitásban meg, el kell ismerni, a profik is csontig benyalhatnak neki.
4. A chatGPT nem kódgenerátornak lett kifejlesztve. Hogy erre is képes, az egy jelentős extra. Azt már mindenki képzeletére bízom, hogy mire lenne képes egy olyan MI, ami a chatGPT technológiai alapjaira építene, de specializált, tehát, ez esetben pont kódolásra lenne betanítva. Állva hagyna benneteket, ráadásul mindjárt az első két másodpercben. És ez, a jelen állapot még csak a kezdet. Annak kezdete, ami egyben a ti végetek is, legalábbis szakmai értelemben.
#23
"Annyi minden oka van annak, hogy az emberek hazudoznak."
Persze, csak ha te nem látod, hogy mit nyerek ebből, akkor valószínűleg semmit, mivel alapvetően mindkét félnek van szerepe egy hazugságban, mert a hazudó fél vár valamit a másik féltől. Pl. a politikus azért hazudik, hogy rászavazz.
Ha te nem látod ezt, akkor valószínűleg a másik fél nem hazudik.
"1. Te egy olcsó mikulás vagy, a cégek felsővezetésével még viccből sem kerülsz kapcsolatba. Honnan is tudnád, hogy mi történik egy vezetői értekezleten?"
Most attól függetlenül, hogy én milyen pozícióban vagyok, mert még ezt se találtad el.
Nálunk ez azért volt releváns, mert projekt szinten kezdeményeztük, hogy legyen egy pilot run a copilot-tal. Ehhez nekünk mind a customer-ekkel, mind pedig a microsoft-ttal egyeztetnünk kellett, és mivel a én a teszt run-ban résztvettem nekünk volt külön egy session-ünk jogászokkal.
Egyébként nálunk a projekthez van külön management team, akik customer-ekkel kommunikálnak, szóval még ha el is találtad volna, hogy én milyen pozícióban vagyok, akkor is 20 métert kellett volna az irodában sétálnom, hogy megkérdezzem azt, aki tárgyal customer-ekkel.
Amúgy ebből a pontból látszik, hogy milyen kis szar helyen lehetsz. Ha nálunk a felsővezetőknek kellene tárgyalnia, akkor napi 100 meeting-jük is simán lenne. Sokkal alacsonyabb szinten van ez kezelve normális, multi környezetben. Csak a mi projektünknek van kb. 500 vásárlója a világ különböző pontjain és mi csak 50-en vagyunk egy kb. 100 ezres cégben.
"2. A cégek nagy részénél már elfogadott a HOMOFF, tehát a produktumot, annak eredőjét nem is igen tudják, na meg, nem is igen akarják ellenőrizni."
Uhh, tényleg szar helyen dolgozol.
Javaslom a blackduck-ot, ismerkedj meg vele szépen és akkor nem fogják a szart is kiperelni, ha kiderül, hogy valaki kódját lopjátok.
"3. A chatGPT kódminőségben már most megüti a fejlesztők átlagát, produktivitásban meg, el kell ismerni, a profik is csontig benyalhatnak neki."
Bár pont a chatGPT-t kódhoz nem használtam, de amikor egy technológiában kellett egy kérdésre a válasz, ami mélyebb ismeretet igényelt, akkor csak hülyeségeket tudott mondani.
Adtam egy részletes leírást, hogy mit szeretnék, mivel és hogy csinálni. Majd adott egy választ, visszakérdeztem konkrétan a válaszára, hogy az működik-e és mondta, hogy nem.
"4. A chatGPT nem kódgenerátornak lett kifejlesztve"
Te amúgy kivel vitatkozol? Én elég egyértelműen leírtam, hogy a copilot-ról beszéltem és annak kapcsán írtam le a tapasztalatokat.
"ami a chatGPT technológiai alapjaira építene, de specializált, tehát, ez esetben pont kódolásra lenne betanítva"
Lol.
Inkább nem jellemzem, ami leírtál.
"Állva hagyna benneteket, ráadásul mindjárt az első két másodpercben. És ez, a jelen állapot még csak a kezdet. Annak kezdete, ami egyben a ti végetek is, legalábbis szakmai értelemben."
Sajnos nem, pedig elég sokan örülnének, mivel nálunk pl. ember hiány van, de a copilot is elég félrevezető tud lenni.
Egyik kollégám beszámolója, hogy amikor generált egy kb. 50 soros kódot, akkor vagy egy óráig kereste, hogy mi a hiba, mert tökéletes volt egy dolgot kivéve. Két változó között egy karakter volt a különbség és a rosszat választotta, ezért volt hibás a kód.
Szóval azért mert nálad jobb a chatGPT és nálad szarok a kóddal kapcsolatos elvárások, még a valóságban az AI sok kérdést vet fel, amire sok cégnek még nincs válasza és ezért nem is szeretnék, ha ilyen kódot kapnának.
Tanulj, és 5-10 éven belül lehetsz azon a szinten, hogy normális céghez felvesznek, majd akkor beszélhetünk.
"Ez egy elég bonyolult feladat, ilyet nyilván senki nem fog megoldani aki nem ért hozzá"
Miért szerinted egy hivatásos szoftverfejlesztő milyen feladatokat old meg egy multinál? Azt hogy kiíratnak egy stringet a képernyőre vagy sorba rendeznek egy tömböt? Ettől milliószor nehezebb feladatokat oldok meg nap mint nap, olyan területen amihez hozzá sem tud szagolni a ChatGPT és mivel csak egy nyelvi modell soha nem is fog.
Ahhoz teljesen más megközelítésből kellene elkezdeni fejleszteni a mesterséges intelligenciát, hogy valós fizikai problémák megoldására alkalmas legyen. Egyszerűen képtelen egy valódi mérnöki probléma során alkalmazni a fizika törvényeit és a matematikai összefüggéseket. De szívesen adok neked én is egy mérnöki feladatot:
Készíts egy olyan programot, ami szimulálja egy repülőgép szárnyánál kialakuló turbulens áramlási tér örvényességi gradiensének az időbeli változását!
" Így van! Már ma is probléma, hogy honnan szerezzenek új infót az AI-nak mert AI generált tartalommal nem lehet trainelni. Ráadásul a jogi dolgok sem kedveznek az Open AI-nak hogy gyakorlatilag a fél internetet ellopták, úgy hogy nem volt hozzájárulások a weboldal tulajdonosainak, hogy az ő adataikkal tanítsák az AI-t. "
Dehogy van így!
A StackOverflow, a GitHub mit csinál? Nem abból él, amit más oda hord? Dehogy nem.
A facebook, insta, twitter, wikipedia, stb. csak platformot ad, tartalmat már a felhasználók tesznek bele. Ők, az üzemeltetők meg abból élnek. Eladják a felhasználókat, illetve az általuk generált tartalmakat egymásnak. Ez téged nem zavar?
A nyilvános fórumokon közzétett kódokat, kódrészleteket a világ minden táján lopják, direktben felhasználják az emberek. Erről mi a véleményed?
A chatGPT viszont nem lop kódot. A chatGPT elsajátítja a nyelvet (akár természetes, akár mesterséges az) és a saját logikájára épít, amikor kódot generál. A kód gyártása neki éppen olyan, mint egy ujságírónak megírni egy cikket. Mondatokat alkot és kész.
Amikor valaki arra kéri a chatGPT-t, hogy préseljen ki magából mondjuk egy bubble sortot clipperben, akkor a chatGPT nem lopni fogja a kódot valahonnan, valakitől, hanem a szerzett ismereteit felhasználva legyártja a maga kódját. És ezek az ismeretek a buborékrendezés módszeréről szólnak, nem idősebb Harácsik Ödön 16 évvel ezelőtt, clipperben írt bubble sort tákolmányáról.
Azt meg talán belátod, hogy bajos lenne megtiltani embernek is gépnek is, hogy az interneten szabadon elérhető információkból ismereteket szerezzen, magyarán, tanuljon.
A gravitáció modellezése egy összetett probléma, de egyszerűsített példában megmutathatom, hogyan modellezheted a Föld körüli gravitációs kölcsönhatást egy másik testtel. A következő C nyelvű példa egyszerű szimulációt mutat be, ahol két test gravitációs kölcsönhatásban van egymással.
// a C nyelven írt kód
Ez a példa két test közötti gravitációs kölcsönhatásokat szimulálja, Euler-módszerrel. A pontosabb modellezéshez, illetve a három vagy több test közötti kölcsönhatások figyelembevételéhez bonyolultabb matematikai és számítási módszerekre lehet szükség. Emellett a szimuláció bizonyos paramétereit, mint például a time step, vagy az alkalmazott tömegek, testre szabhatod a pontosabb eredmények eléréséhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!