Miért fizetnek a windows-osok amiért a linuxosok nem?
A kérdés kicsit érthetetlen. Itt a magyarázat.
Haverom pl. videó konvertáláshoz valami fizetős cuccot használ.
Nálam ez egy parancs az ffmpeg-el megoldható.
Ugyanez pl. hogy biztonsági mentésért is valami fizetős szoftert használ, nálam ez dd parancs.
Ugyanez valami youtube downloader nálam ez ingyen youtube-dl.
Hogy mi a különbség?
Hiába próbáltam megmutatni neki, hogy terminálból ez gyorsabb. Ő fél a termináltól, mint ha valami mumus lenne. Egyszerűen meggyőzhetetlen. Ő a fizetős szoftverére esküszik amiért évente kifizet 60 000 forintot, amikor ingyen is meg lehet oldani.
De van intuitív kezelőfelület, meg GUI ami nagyon szép! És szép gombok vannak rajta és folyamatjelző ami a végén átmegy 3 színárnyalatba.
Akik értenek a gépekhez. De én (és a felhasználók többsége) nem érteni akar a géphez, hanem használni. Pont úgy, mint egy vasalót, mosógépet, tévét, rotációs kapát. Az Apple nagy újítása egy olyan grafikus kezelőfelület volt, ami emberközelibe hozta a gépeket. Nem programsorokat, kódokat stb. kellett gépelni borostyán-sárga betűkből, hanem a papír papírnak nézett ki, a tabulátor tabulátornak, a Times betű is olyan volt stb.
Fejlesztőknek tökéletes a linux, szervernek is.
Az Macitoshoknál egy program telepítése nem állt másból, mint felmásolás és indítás. Windowsnál ott a registry, sok baj forrása, de abba sem kell normál körülmények között belepiszkálni.
31
Az Apple újítása volt az? Egyébként ez az előtt volt, hogy egyáltalán létezett volna a linux, nem tudom, hogy most mi köze van bármihez is, van GUI linuxon, sőt, nem is kell terminálozni, ha valami kezdőbarát disztrót választasz. És nem olyan gépre rakod fel, aminek nincs linux támogatása (nem látom, hogy azért menne a macos szidása, mert nem működik más hardveren, mint az apple cuccai).
Linuxon miből áll egy program telepítése? Megnyitod a szoftverközpontot, rákeresel az alkalmazása, rá kattolsz a telepítésre, kész. Nem kell telepítőket töltögetni a netről (bár amúgy azt is lehet, csak épp nem szokás). Alkalmazásoknak nem kell saját magukat frissíteni mert megcsinálja a linux.
Egyébként meg arra váalszoltam, hogy igénytelen, hozzá nem értők használják. Ami nem igaz, bár érdekes, hogy egyszer túl sok értelem kell hozzá, egyszer meg hozzá nem értők használják. Most akkor melyik (nem komoly kérdés, tudom, hogy nem ugyanaz írta a kommenteket).
35
Hallod, te is csak egy provokátor vagy? Ez már komolyan a szánalom kategória, Hányszor fogjátok leírni és nem elolvasni a rá írt választ?
#15 "Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe inDesign, QuarkXpress."
Igen, csak a szokásos. Amikor le kell szólni a Linuxot, mindig előjön ütőkártyaként a professzionális grafika, és a nagyipari kiadványszerkesztés. Egy 0,1%-ot lefedő terület. A maradék 99,9% meg nem ezzel dolgozik.
De mondok jobbat: én meg szervereket üzemeltetek, és beágyazott rendszereket építek. Hogy oldanád meg egy Pi Zero üzemeltetését Windows-zal? De ott vannak a szerverek is: igen, a Microsoft erőlködik, hogy alternatívát nyújtson, de mi a fenéért szenvednénk egy olyan "szerverrel", ami 10-szer annyi erőforrást igényel?
Tudod, ez ugyanúgy egy 0,1%-os terület, mint a tiéd. Az emberek 99,9%-a nem nyomdász, és nem is beágyazottrendszer-fejlesztő.
#16 "Azért mert a Linux ingyen se kell. 3% a piaci részesedése."
Egy másik kérdésnél már kifejtettem, hogy az a 3% alsó hangon is 15 millió asztali rendszert jelent. Ha valamiből 15 millió fogy, arra nem lehet azt mondani, hogy senkinek nem kell. Mindezt úgy, hogy a Microsoftnak elsöprő marketingfölénye van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!