Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért engedik hogy a transz...

Miért engedik hogy a transz nő boxoló kiálljon Hámori Luca ellen?

Figyelt kérdés
Szarrá fogja verni. És nem azért mert Luca ne lenne jó. Hanem mert egy ferfi b@sszus...attól hogy levágták a pcsét meg szépen ki van epillálva a mellkasa még olyan előnyökkel indul a csontozata és izomzata miatt ami aránytalan előnyhöz juttatja. Egyáltalán nem akkora különbség van mintha mondjuk két nő közül az egyik jobban felkészült és többet edzett a másikhoz képest. Ez olyan mintha a kis 50 es segédmotorkerékpárom hasonlítanánk az ezerkettes bmw GS-hez. Az nem gyanús egyébként hogy ezek a férfiak amikor még szintén férfiakkal versenyeztek akkor l●fasz eredményt nem érnek el közöttük, de hogy hogyisnem a nők között mindjárt szarra verik a nő mezőnyt. De persze "nincs itt semmi látnivaló"
aug. 2. 16:56
 81/106 Alex Fly ***** válasza:
21%

@77: "Te hazugságsággal vádolod az IBA-t holott ez az egyetlen támpont." -nem én vádolom hazugsággal, hanem a NOB és az összes többi szakági szövetség feketelistára tette az átláthatatlan működés, a korrupció és az orosz befolyás miatt.


[link]

aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 A kérdező kommentje:

"Azt nem tudom, ne rajtam kérd számon. Nem véletlenül létezik az a jogi gyakorlat, hogy a vádlónak kell bizonyítani az állításait, nem a vádlottnak. Sokkal nehezebb azt bebizonyítani hogy nem volt ilyen teszt, mint magát a tesztet bizonyítani."


Nem rajtad kérem számon. És de az ő szempontjából ez simán támadható ha hazugság. Minden épeszű ember ezt tenné. Ez pedig arra mutat hogy a teszt megtörtént aminek pontos részleteit Iman imeri. (Vagy ha nem akkor ismét vissza az előző kérdéshez hogy miért kussol vele kapcsolatban? Ez onnantól kezdve nem jogi kérdés hogy Iman tudomásulvette a kizárását. Nem kell az IBA-nak őt "vádolnia" kizárták Iman tudomásulvette innentől kezdve nincsen kozuk egymáshoz nincs mit bizonygatnia az IBA-nak. Az egyetlen ember aki bármi félreértést tisztázhatna a kizárása körülményeivel kapcsolatban az Iman. De nem teszi és valószínűleg azért nem teszi mert az eredmények veszélybe sodornák a további sport karrierjét és az ismételt kizárását kockáztatná vele amit értelemszűen nem akar nyilván.


"Így van. És ez baj? Inkább legyen bemondásra, vagy hasraütésre? Mégis mi alapján állapíthanák meg hogy milyen nemű, ha nem a hivatalos iratai alapján?"


Nyilván össze tudod rakni fejben hogy miért kevés ez az ő és a hozzá hasonlóak esetében. Pont ez okozza a problémát hogy nincsen ilyen teszt. Egy hétköznapi tevékenység során még nem is annyira fontos de ez az élsport ahol nemi kategóriák vannak és az fair verseny erdekében fontos hogy mindenki a biológiai neme szerinti mezőnyben indulhasson. Akinek pedig y kromoszóma is találhatí a szervezetében az kizárt hogy nő legyen.

aug. 5. 14:47
 83/106 anonim válasza:
80%

Ez egy nagyon jó részletes cikk az ügyben az IBA és a NOB közötti nézeteltérésekről:

[link]

Eszerint a boxolón és egy másik hasonló problémájú sportolón kétszer is elvégezték a tesztet, Isztambulban először ami csak a versenyek végére lett kész. A másodikat Új Delhiben ami megerősítette az isztambulit. A NOB nem látta a teszteket azt mondja.


Bennem felmerül a kérdés, hogy akkor viszont a NOB miért nem akarja ugyanezt a tesztet elvégezni ha a tesztet nem látta, erre hivatkozik?? Mert nyilván ők nem akarják az alapján kizárni az ilyen versenyzőket ha a kromoszóma elemzésük férfi kariotípust igazol XY kromoszómával, ami a sportolók nemi szétválasztása szempontjából vitán felül férfi kategóriába tartozik és nem nőibe. Szerintem nagyon sajnálatos, hogy ezt valamiféle politikai szempontok döntik el és nem a tudomány. :(

aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 A kérdező kommentje:

"Szerintem nagyon sajnálatos, hogy ezt valamiféle politikai szempontok döntik el és nem a tudomány. :("


Mivel a NOB nem zárta ki és kizárólagosan az okmányaiban szereplő adatok alapján sorolta be a nők közé így teljesen világos hogy innen már nincsen visszaút nyilván már elég égés lenne nekik utólag mondani hogy "ja bocsi mégse indulhatsz mert férfi vagy" ezt egyetlen szervezet vagy cég sem fogja bevállalni mert óriási PR katasztrófa lenne. Elemi érdekük azt állítani hogy nem láttak semmi ilyen tesztet korábban.

aug. 5. 17:40
 85/106 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem a kérdéshez tartozik de Alex Fly hogy lehetséges az hogy pár napja még 3,5 zöld pipás voltál most meg 4,5 zöld pipás.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..


Taníts mester.🙏

aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 anonim ***** válasza:
70%

#58


Nem tudok többet reagálni az állításaidra, mert te se reagálsz az enyémeimre, csak odaírod, hogy az nem jó érv, amit mondok. Nem írhatom le, hogy nem vállalsz felelősséget, pedig még csak nem is tagadod. És miért is nem jó érv? Miért is nem kérhetlek számon azon, hogy kirekesztesz embercsoportokat és állandóan azzal tereled a témát, hogy ettől még igazságtalan az említett sport?


Mellesleg meglehetősen prolinak is tartalak ezzel a gondolkodással, hogy "nincsenek hátrányban, de ha vannak, akkor se azért, mert transzok". Tehát ha úgy vannak hátrányban, hogy nem is vannak, akkor is kizárt, hogy a nemük miatt legyen.

aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 A kérdező kommentje:

"És miért is nem jó érv? Miért is nem kérhetlek számon azon, hogy kirekesztesz embercsoportokat és állandóan azzal tereled a témát, hogy ettől még igazságtalan az említett sport?"


Én nem terelem a témát hanem leírtam mi a probléma azzal hogy nők között versenyzik. Teljes mértékben felelősséget tudok vállalni azért, amit leírtam a témával kacsolatban hogy ezt így gondolom. Nem tudom pontosan mire gondolsz amikor azt írod "nem vállalok felelősséget". Elképzelhető hogy ez az én szociális érzéketlenségemből fakad de nyitott vagyok rá ha esetleg megpróbálnád felnyitni a szemem.

aug. 5. 23:16
 88/106 anonim ***** válasza:
77%

#87


Már ezerszer elismételtem. Te kizárólag akkor tudsz transzneműekről megnyilvánulni, ha valahonnan kirekesztheted őket vagy valamivel támadhatod őket. Olyan vagy, mint Toroczkai, akinek a cigány szóról 100-ból 100 esetben a cigánybűnözés vagy a szegregált iskolák jutnak eszébe. Egyszer nem jut eszébe a cigányok származás miatti megkülönböztetése.

aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 A kérdező kommentje:

"Te kizárólag akkor tudsz transzneműekről megnyilvánulni, ha valahonnan kirekesztheted őket vagy valamivel támadhatod őket. "


Mi volt a referencia amivel összehasonlítottad és az jött ki hogy mindig így van? Másik kérdés hogy mit értesz kirekesztés alatt? Azt hogy hogy szerintem nem helyes nőkkel versenyezniük? Én mondok valamit állítást, véleményt alkotok majd ráteszed ezt a keretet hogy "kirekesztés" meg "támadás" anélkül hogy pontosan megmutatnád mikor és mivel követtem ezt el. Nem beszéltem elég szépen róla(luk) vagy mi?


"Olyan vagy, mint Toroczkai, akinek a cigány szóról 100-ból 100 esetben a cigánybűnözés vagy a szegregált iskolák jutnak eszébe. Egyszer nem jut eszébe a cigányok származás miatti megkülönböztetése."


Na ez például azért terelés mert én nem követem a Toroczkai munkásságát te viszont láthatóan igen, és ahelyett hogy a kérdéseimre válaszolnál a Toroczkaival jössz. 🤣

aug. 6. 00:28
 90/106 anonim ***** válasza:

#89


"Mi volt a referencia amivel összehasonlítottad és az jött ki hogy mindig így van?"


Szóval nem is tagadod az állításaimat, hisz csak erre a visszakérdezésre futotta. Bocs, de nem fogok abba a játékba belemenni, hogy neked csak mindent tagadnod kell, és a hülyék szerencséje szabály alapján megerőltetés nélkül igazad lesz.

aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!