Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért engedik hogy a transz...

Miért engedik hogy a transz nő boxoló kiálljon Hámori Luca ellen?

Figyelt kérdés
Szarrá fogja verni. És nem azért mert Luca ne lenne jó. Hanem mert egy ferfi b@sszus...attól hogy levágták a pcsét meg szépen ki van epillálva a mellkasa még olyan előnyökkel indul a csontozata és izomzata miatt ami aránytalan előnyhöz juttatja. Egyáltalán nem akkora különbség van mintha mondjuk két nő közül az egyik jobban felkészült és többet edzett a másikhoz képest. Ez olyan mintha a kis 50 es segédmotorkerékpárom hasonlítanánk az ezerkettes bmw GS-hez. Az nem gyanús egyébként hogy ezek a férfiak amikor még szintén férfiakkal versenyeztek akkor l●fasz eredményt nem érnek el közöttük, de hogy hogyisnem a nők között mindjárt szarra verik a nő mezőnyt. De persze "nincs itt semmi látnivaló"
aug. 2. 16:56
 51/106 A kérdező kommentje:

"Azaz se neked, se a társadalom többi tagjának ne kelljen az ő problémájukkal foglalkozni. És jössz ezzel, hogy nem ezt mondtad, csak éppen szóról szóra megismétled."


De hát miért is kellene? Én nem vagyok egy sjw másrészt ha akarnék sem tudnék mindenkinek segíteni. De a nők szempontjából igazságtalannak tartom ezért mondtam el róla a véleményem csak valamiert te azt az oldalát a dolognak nem vagy hajlandó figyelembe venni.

Ez pedig a te érzéketlenségedről tesz tanúbizonyosságot. Akinek lehet annak segíteni kell de semmiképpen sem úgy hogy egy másik csoport kerüljön miatta igazságtalan hátrányba.



"Te egy problémára se tudsz megoldást, és nem is kívánod, hogy legyen megoldás. Neked sokkal inkább fekszik az az állapot, hogy tele szabadjon kürtölni a világsajtót az említett versenyző szenzitív adataival, majd neked jogodban álljon tetszőleges gondolatot kifejtened az említett versenyzőről"


Bagoly mondja verébnek...Téged egyáltalán nem érdekelnek azok a nők akiknek férfiakkal kell versenyezni. Az "adataival telekürtölni a világot" hogy jön ide? Ő mint olimpiai sportoló kürtöli tele a világot az adataival meg a manegere meg a verseny szervezők meg tököm tudja még ki. Semmiféle szenzitív adat nem ismert róla, csak azok az információk és paraméterek amik az adott sportban számítanak. Magasság, súly és a neme (ami ugye a vita tárgyat képezi) De egy problémára tudok megoldást:) Hát pont erről beszélek. Férfiak ne versenyezzenek nőkkel..Ez egy dologra megoldás.



"Az se sportszerű, hogy te olyan fizikai előnnyel indulsz minden álláskeresésnél, amellyel szemben egy transzneműnek esélytelen indulnia, mégse lépsz vissza a sportszerűség jegyében."


Ez felesleges hangulatkeltés, egyrészt azt hogy kit mikor miért vesznek fel vagy nem vesznek fel adott munkakörbe az egyszerre több dolgon múlik. Vannak munkakörök amikbe engem nem vesznek fel alaoból mert férfi vagyok és kifejezetten nőket keresnek vagy nőket nem vesznek fel mert férfiakat keresnek vagy nem vesznek fel mert nem vagyok elég szép és kövér vagyok...Vagy nincsen meg a munkakör betöltéséhez szükséges végzettségem. Vagy olyan betegségem van amiért alkalmatlan vagyok. De pl ha rajtam múlna hogy kit veszek fel munkaerőnek akkor egy ilyen betegséggel testképzavarral küzdő vagy átoperált embert is felvennék ha a munkát el tudja végezni és megbízható. És szerintem sokan gondolkoznak így. Alapból munkaerő hiány van. Mindenféle 1-2 nap után lelépő link alakokat is felvesznek mindenhová mert annyira kell az ember. Az élet pedig igazságtalan, de ahol lehet (nem mások kárára) ott szerintem is segíteni kell.

aug. 3. 12:09
 52/106 A kérdező kommentje:

"Amúgy elárulnád milyen szakembert fogadnál fel arra a problémára, hogy a világon most emberek milliárdjai gondolják az említett versenyzőt egy biológiai selejtnek? El kívánod küldeni egyesével őket pszichológushoz?"



🤣🤣 Kemény vagy..Nem tudom hogy ő személy szerint hová forduljon. Az sem biztos hogy neki szüksége van erre. De nem értek ehhez. Én általánosságban beszéltem a témáról.


Egyébként azt gondolom az emberek túlnyomó többségének tényleg szüksége lenne segítségre mert nagyon sok depressziós ember van. Csak ugye ez drága meg idő.

aug. 3. 12:14
 53/106 anonim ***** válasza:
38%

"valamiert te azt az oldalát a dolognak nem vagy hajlandó figyelembe venni"


Mint mondtam, nagyon is hajlandó vagyok figyelembe venni egy olyan embertől, aki kulturált és kompromisszumkész vitát kíván folytatni. Te nem ilyen vagy. Te a transzneműek egyetlen problémájára nem tudsz megoldást, de azonnal tudsz megoldást arra, hogy a jelen helyzetben mi legyen a teendő, és ez a megoldás ki is merül abban, hogy zárják ki a transznemű versenyzőt.


"Téged egyáltalán nem érdekelnek azok a nők"


De, nagyon is érdekelnek, mint látod, még egyszer nem ejtettem ki a számon, hogy rendben van, hogy a nőknek transzneműekkel kell versenyezniük. Szóval itt egyáltalán nem bagoly mondja verébnek.


"De pl ha rajtam múlna hogy kit veszek fel munkaerőnek akkor egy ilyen betegséggel testképzavarral küzdő vagy átoperált embert is felvennék ha a munkát el tudja végezni és megbízható. És szerintem sokan gondolkoznak így. Alapból munkaerő hiány van. Mindenféle 1-2 nap után lelépő link alakokat is felvesznek mindenhová mert annyira kell az ember."


Megint sikerült a lehető legsértőbben megfogalmazni valamit, amiről meg vagy győződve, hogy a toleranciád bizonyítéka. Ismét nem PC-t várok el tőled, hanem következetes toleranciát, nem pedig egy fél mondatot megérő toleranciát.

aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
37%

Nem akarok nagyon beleszállni a vitába csak találtam egy telex-es cikket az esetről (baloldali média).

[link]


"A párizsi olimpián ott lesz a mezőnyben a nők között az a két bokszoló, az algériai Imane Helif és tajvani Lin Yu Ting, akiket a Nemzetközi Bokszszövetség korábban a tesztoszteron- és nemi tesztekre hivatkozva kizárt a versenyből. A két sportolót a 2023-as női világbajnokság előtt tesztelték, ahol a szövetség elnöke, Umar Kremlev szerint mindkettőjüknél kimutatták a férfiakra jellemző X- és Y-kromoszómát, így kizárták őket."


Szóval én nem is akarok többet erről írni pláne meg nem vitatkozni, további jó vitatkozást.

aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 A kérdező kommentje:

"Mint mondtam, nagyon is hajlandó vagyok figyelembe venni egy olyan embertől, aki kulturált és kompromisszumkész vitát kíván folytatni. Te nem ilyen vagy."


Hát, látom ez nálad súlyosabb, de akkor rendben majd valahogy túlélem :D


"Te a transzneműek egyetlen problémájára nem tudsz megoldást, de azonnal tudsz megoldást arra, hogy a jelen helyzetben mi legyen a teendő, és ez a megoldás ki is merül abban, hogy zárják ki a transznemű versenyzőt."


Szerintem kezeltetniük kell magukat és orvos segítségére van szükség.

De egyébként fordítva ülsz a lovon. Alapból nem az az igazságtalanság ha nem indulhatnának a nők ellen férfiak hanem pont az hogy indulhatnak. Nem érzed ezt egy kicsit aggályosnak? Egyébként is ha valakit valamilyen igazságtalanság ér nem az a megoldás hogy azt egy másik igazságtalansággal hozzuk helyre így előnyhöz juttatva. Ennyi erővel én meg indulok a Tour de France-on egy 600cm3-es motorkerékpárral mert én amúgy biciklisként identifikálom magam és milyen alapon zárnának ki a versenyből amikor egyetlen problémám sem tudja megoldani? Nyilván sarkos a példa csak az analógia a lényeg. Nem az egész versenyből kell kizárni de mivel nem nő, ezért a nők közül igen..Versenyezzen a férfiakkal vagy hozzanak létre nekik egy külön kategóriát.


"De, nagyon is érdekelnek, mint látod, még egyszer nem ejtettem ki a számon, hogy rendben van, hogy a nőknek transzneműekkel kell versenyezniük. Szóval itt egyáltalán nem bagoly mondja verébnek."


??? Akkor miről vitázunk? Akkor nem tiszta sor és egyértelmű hogy igazságtalan a nőkkel szemben?? :DD



"Megint sikerült a lehető legsértőbben megfogalmazni valamit, amiről meg vagy győződve, hogy a toleranciád bizonyítéka. Ismét nem PC-t várok el tőled, hanem következetes toleranciát, nem pedig egy fél mondatot megérő toleranciát."


Na innentől kezdve nem lehet komolyan venni és egyértelműen leesik hogy csak trollkodsz:)

aug. 3. 13:12
 56/106 Alex Fly ***** válasza:
44%
@55: "Ennyi erővel én meg indulok a Tour de France-on egy 600cm3-es motorkerékpárral mert én amúgy biciklisként identifikálom magam és milyen alapon zárnának ki a versenyből amikor egyetlen problémám sem tudja megoldani?" -amennyiben az a 600cm3-es motorkerékpár megfelel az UCI összes, a kerékpárokra vonatkozó előírásának és te is teljesíted az induláshoz szükséges feltételeket, akkor senki semmilyen alapon nem fog kizárni. Pont úgy, ahogy az ökölvívóhölgyet sem.
aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 anonim ***** válasza:
44%

"Szerintem kezeltetniük kell magukat és orvos segítségére van szükség."


Te továbbra se vagy képes semmilyen felelősséget vállalni se a magad részéről, se a társadalom részéről. Orvoshoz küldesz valakit, akinek valójában csak annyi problémája van, hogy a társadalom kirekeszti őt.


"Na innentől kezdve nem lehet komolyan venni és egyértelműen leesik hogy csak trollkodsz"


Hogyne. Trollkodás megemlíteni, hogy amit te gondolsz a transzneműek munkavállalásáról az nettő intolerancia. Azért nincsenek hátrányban a transzneműek, mert munkaerőhiány van. Ha majd rólad lesz szó, akkor gyere elő ezzel a szöveggel. Amikor majd nagy kegyesen felvesznek a McDonaldsba két diplomával, mert munkaerőhiány van.

aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 A kérdező kommentje:

"-amennyiben az a 600cm3-es motorkerékpár megfelel az UCI összes, a kerékpárokra vonatkozó előírásának és te is teljesíted az induláshoz szükséges feltételeket, akkor senki semmilyen alapon nem fog kizárni. Pont úgy, ahogy az ökölvívóhölgyet sem."


Pont erről van szó, ne legyünk már ilyen értetlenek. Hogy nonszensz hogy a példában szereplő 600cm3-es motor megfelel a szabályozásnak :)


"Te továbbra se vagy képes semmilyen felelősséget vállalni se a magad részéről, se a társadalom részéről. Orvoshoz küldesz valakit, akinek valójában csak annyi problémája van, hogy a társadalom kirekeszti őt."


Attól hogy a felelősség szót ismételgeted meg a kirekesztéssel jössz mert ez olyan baromi jól hangzik még nem lesznek erősebbek az érveid vagy nem lesz jobban igazad. :D Ebben az esetben aki akár civilként vagy szakemberként ellenzi az indulását a nők között az nem a társadalomból akarja kirekeszteni hanem a nők elleni versenyzésből az xy férfi kromoszómával, ha neked erre a szóra áll fel akkor igen onnan ki kellene rekeszteni mert semmi keresnivalója ott. Aztán felőlem leírhatod még 20x is hogy nem tudok felelősséget vállalni.


"Hogyne. Trollkodás megemlíteni, hogy amit te gondolsz a transzneműek munkavállalásáról az nettő intolerancia. Azért nincsenek hátrányban a transzneműek, mert munkaerőhiány van. Ha majd rólad lesz szó, akkor gyere elő ezzel a szöveggel. Amikor majd nagy kegyesen felvesznek a McDonaldsba két diplomával, mert munkaerőhiány van."


De hát mi intolerancia azon hogy szerintem nincsenek hátrányban? :)

Szerintem nincsenek, főleg nem önmagában azért mert transzok. De ha vannak is akkor sem kiváltképpen jobban mint pl a cigányok vagy a kövérek vagy a hajléktalanok vagy nők vagy férfiak. Vagy akármi más akit valamiért éppen nem vesznek fel.

aug. 3. 14:08
 59/106 A kérdező kommentje:

"Amikor majd nagy kegyesen felvesznek a McDonaldsba két diplomával, mert munkaerőhiány van."


Téged a Mcdonalds-ba vettek fel két diplomával? Milyen diplomád van amúgy?

aug. 3. 14:10
 60/106 anonim ***** válasza:
aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!