Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért engedik hogy a transz...

Miért engedik hogy a transz nő boxoló kiálljon Hámori Luca ellen?

Figyelt kérdés
Szarrá fogja verni. És nem azért mert Luca ne lenne jó. Hanem mert egy ferfi b@sszus...attól hogy levágták a pcsét meg szépen ki van epillálva a mellkasa még olyan előnyökkel indul a csontozata és izomzata miatt ami aránytalan előnyhöz juttatja. Egyáltalán nem akkora különbség van mintha mondjuk két nő közül az egyik jobban felkészült és többet edzett a másikhoz képest. Ez olyan mintha a kis 50 es segédmotorkerékpárom hasonlítanánk az ezerkettes bmw GS-hez. Az nem gyanús egyébként hogy ezek a férfiak amikor még szintén férfiakkal versenyeztek akkor l●fasz eredményt nem érnek el közöttük, de hogy hogyisnem a nők között mindjárt szarra verik a nő mezőnyt. De persze "nincs itt semmi látnivaló"
aug. 2. 16:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
Ja, nem rád gondoltam konkrétan, csak most kb. minden ezzel van tele. Én nem tudok ez ügyben igazságot tenni, lehet, nem is lehet. Az algír versenyző szempontjai is érthetők valamennyire, mert nyilván a sport az élete, de férfiakkal azért nem állhat ki, mert ott meg túl gyenge volna...
aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
54%

#37


"számomra érthetetlen hogy ha valaki nem tud válaszolni akkor miért annyiban áll meg a tudomány hogy a másik személyét kritizálja az érdemi vita helyett, vagy valamilyen általa gyűlölt csoportba vagy politikai tömbbe sorolja bele"


Mert személy szerint úgy gondolom, hogy te intoleráns vagy a transzneműekkel szemben, és bármi, amit mondanék a transzneműek érdekében, az rólad lepattanna. Ahogy a másik háromezer emberről is lepattant, aki a tiédhez hasonló felütéssel kezdte a vitát.


Ha szerinted nem így van, akkor válaszolj a következő kérdésekre:


Mit tehet egy olyan ember, aki világéletében hátrányról indult a férfi sportokban és világéletében előnyről indult a női sportokban?


Mit tehet egy olyan ember, akit az élet összes többi területen is kirekesztenek ugyanarra hivatkozva, amire a sportnál is hivatkoznak?


Mit tehet az állam és a társadalom valakivel, akinek van egy betegsége, de igazából nem emiatt a betegség miatt van szar élete, hanem a rá adott társadalmi reakció miatt?

aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 A kérdező kommentje:

"Mert személy szerint úgy gondolom, hogy te intoleráns vagy a transzneműekkel szemben, és bármi, amit mondanék a transzneműek érdekében, az rólad lepattanna. Ahogy a másik háromezer emberről is lepattant, aki a tiédhez hasonló felütéssel kezdte a vitát."


Ez nevetséges. Ennyi erővel én meg azt gondolom te intoleráns vagy a nőkkel szemben és bármi érv amit mondanék a nők érdekében az lepattanna rólad... Most ilyet lehet játszani de az ilyen gyökér terelésekbe belemenni szerintem felesleges. Te afféle erkölcsi parnasszusról beszélsz lefelé mert azt hiszed hogy azon vagy mással szemben. Ez csak ájtatosság amikor ezzel jön valaki. Van is róla pár south park rész ahol pontosan ezt az attitűdöt figurázzák ki és pontosan illik rád és a hozzád hasonló emberekre.


"Ha szerinted nem így van, akkor válaszolj a következő kérdésekre:"


Tehát az alap tézis az az intoleráns vagyok a transzneműekkel szemben? Teljesen mindegy mit válaszolok a kérdéseidre ugyanis te egy egyedi vélemény buborékban élsz ami azt jelenti hogy ha nem állok vigyázva a baromságnak akkor intoleráns vagyok ahogyan te is a nőkkel szemben.


De azért válaszolok :)


"Mit tehet egy olyan ember, aki világéletében hátrányról indult a férfi sportokban és világéletében előnyről indult a női sportokban?"


Nem hátrányról hanem hátrányból és nem előnyről hanem előnyből.

(Ne értsd félre egyáltalán nem vagyok az a turbómagyar típus sőt.. de azért mégiscsak így van értelme.


Azt hogy ő mit tehet vagy nem tehet az irreleváns mivel bár én férfiként ha tehetném sem indulnék nők ellen semmilyen erőnléti versenyen az hogy őt engedik férfiként az xy kromoszómáival versenyezni a verseny részvételi feltételeit meghatározó személyeken múlik nem rajta. Tehát maga a kérdés értelmetlen hogy "ő mit csináljon?" Hát versenyezzen ahol tud és engedik..


"Mit tehet az állam és a társadalom valakivel, akinek van egy betegsége, de igazából nem emiatt a betegség miatt van szar élete, hanem a rá adott társadalmi reakció miatt?"


De te most összekevered a szezont a fszmmal. Az hogy valakinek van valamilyen betegsége az egy tény egy körülmény, de nem következik belőle hogy férfiként egy versenyen indulhasson nők ellen. Hogy mit tehet vele az állam vagy a társadalom? Az államnak ezzel mi dolga van? Az államnak azokkal kell különösen foglalkoznia akik valamiért veszéjeztettek vagy képtelen az öngondoskodásra valamilyen körülmény sérülés, betegség stb miatt. Én nem tudok erre a kérdésre neked egy minden aspektusra kiterjedő hiberbolikus választ adni, azt inkább meghagyom neked aki olyan felvilágksult vagy hogy nyilván tudod rá a választ. Én nem tudom. Talán nincs ia olyan megoldás ami mindig mindenkinek jó lenne és soha ne lenne senkinek semmilyen nehézsége vagy problémája. Nem tudom ezekre a választ. Én alapból azt gondolom hogy lehetetlen is lenne tudni. Viszont azt attól még látom hogy férfiként nők ellen versenyezni ezekben a jellegű sportokban akárhogyan is nézem nem helyes. De nyitott vagyok a kérdést illetően ha bárki úgy érzi hogy ez oké akkor szívesen vitatkozom vele.


Az hogy a többség szerint ez nem igazságos pedig nem egyenlő a negatív társadalmi reakcióval még akkor sem ha ezt egyesek így szeretnék láttatni. Az éremnek mindig két oldala van. Az sem igazságos ha egy nőnek kell férfiakkal versenyeznie akik hatalmas előnnyel indulnak velük szemben.

aug. 3. 00:08
 44/106 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező! Egy lángosra nem telik, de azért szurkolsz akárkinek az aranyra, mert attól jól laksz. Finom az aranyleves, nem túl fémes?😅
aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 A kérdező kommentje:

"Kérdező! Egy lángosra nem telik, de azért szurkolsz akárkinek az aranyra, mert attól jól laksz. Finom az aranyleves, nem túl fémes?😅"


Örülök hogy ilyen jó kedved van .Talán késő van már és fáradt vagyok, de most nem igazán jön át a "poénod". Vagy hogy mire célozgatsz

aug. 3. 00:19
 46/106 anonim ***** válasza:
72%

#45

Yeeet

aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
72%

"Te afféle erkölcsi parnasszusról beszélsz lefelé mert azt hiszed hogy azon vagy mással szemben."


Igen, ezzel nem vitatkozok. Elég sok áldozatot hoztam már, mert döntenem kellett az egzisztencia és az erkölcs között, így szerintem erkölcsi parnasszusról beszélek. Neked mikor kellett utoljára döntened az erkölcs és az egzisztencia között?


Amúgy pedig nem értem miért kellett felháborodni azon, hogy lepattan, amit mondok, hisz valóban lepattant. Gyakorlatilag nyoma nincs a válaszaidban a transzneműekhez való toleráns hozzáállásról. Sokkal inkább az átlagmagyar válaszait produkáltad nulla együttérzéssel. Mindössze egy igazságtalan versenyt látsz az egészből, és magasból leszarod a mögötte lévő emberi sorsokat. Fenntartod magadnak és a teljes társadalomnak a jogot, hogy a transzneműek problémáival egy másodpercet ne kelljen foglalkoznotok, de természetesen azonnal elővehessétek őket, ha valami nem tetszik velük kapcsolatban. A kérdéseimre adott válaszaid is erről szóltak, hogy te nem kívánsz a transzneműek semmilyen problémájára reflektálni, de azért követeled magadnak a transzneműektől a magyarázatot, hogy miért vesznek részt női versenyeken.

aug. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 A kérdező kommentje:

"Neked mikor kellett utoljára döntened az erkölcs és az egzisztencia között?"


Nekem is nagyon sokszor kellett, de..ez nyilván valóan nem ellenőrizhető sem az én esetemben sem a tiedben. Ezért is teljesen kár egy névtelen arctalan idegenként ezzel jönnöd a másik szintén névtelen arctalan idegennek. Nem igaz hogy nem érzed mi a gond ezzel..saját magad vered át amikor ilyen megrészegülten nyalsz saját magadnak. Csak pontosan emiatt én nem erzem magam erkölcsi fölényben veled ellentétben. Csak elmondom mit gondolok a témáról. De a tévedés jogát fenntartom.


"Amúgy pedig nem értem miért kellett felháborodni azon, hogy lepattan, amit mondok, hisz valóban lepattant. Gyakorlatilag nyoma nincs a válaszaidban a transzneműekhez való toleráns hozzáállásról. Sokkal inkább az átlagmagyar válaszait produkáltad nulla együttérzéssel. "



Bla bla bla igen, egy szar ember vagyok, nem olyan fsza mint te de még az a jó hogy nem ia akarok. :)


"Mindössze egy igazságtalan versenyt látsz az egészből, és magasból leszarod a mögötte lévő emberi sorsokat."


Ez így értelmetlen. Ha egy igazságtalan versenyt látok akkor abból az következik hogy nem szarom le a mögötte lévő emberi sorsokat. Pont hogy azért látom igazságtalannak.


"

Fenntartod magadnak és a teljes társadalomnak a jogot, hogy a transzneműek problémáival egy másodpercet ne kelljen foglalkoznotok, de természetesen azonnal elővehessétek őket, ha valami nem tetszik velük kapcsolatban."


Én nem mondtam hogy nem kell foglalkozni a problémájukkal. Kell vele foglalkozni szakembereknek. De a tolerancia és elfogadás jegyében még nem kell teljesen abszurd módon elmosni a határokat egy versenyen férfi és nő között a nők kárára még akkor sem ha ez nekik nem tetszik. És mint mondtam nem tudok megoldást az őket érintő összes problémára és sajnálom őket mert belegondolva ez egy elképesztő létállapot lehet hogy valaki úgy érzi másik testbe született mint ami a nemének megfelelően tartozik hozzá. De arra sem tudok pontos megoldást hogy a hajléktalanokkal mi legyen és mi a megoldás az ő lehetetlen helyzetükre de ettől még valóban nem fogok befogadni egyet sem a saját otthonomba.

De a nőket is sajnálom akik keményen készülnek egy ilyen versenyre de egyszerűen esélyük sincs ellene mert olyan fizikai előnnyel indul. És ez nem sportszerű.


" de azért követeled magadnak a transzneműektől a magyarázatot, hogy miért vesznek részt női versenyeken."


Én nem tudom hogy ez nálad szándékos e vagy csak tényleg nem megy a szöveg értelmezés...

De kezd fárasztó lenni.

aug. 3. 01:59
 49/106 anonim ***** válasza:
72%

"nem mondtam hogy nem kell foglalkozni a problémájukkal. Kell vele foglalkozni szakembereknek"


Azaz se neked, se a társadalom többi tagjának ne kelljen az ő problémájukkal foglalkozni. És jössz ezzel, hogy nem ezt mondtad, csak éppen szóról szóra megismétled.


"És mint mondtam nem tudok megoldást az őket érintő összes problémára"


Te egy problémára se tudsz megoldást, és nem is kívánod, hogy legyen megoldás. Neked sokkal inkább fekszik az az állapot, hogy tele szabadjon kürtölni a világsajtót az említett versenyző szenzitív adataival, majd neked jogodban álljon tetszőleges gondolatot kifejtened az említett versenyzőről.


"de egyszerűen esélyük sincs ellene mert olyan fizikai előnnyel indul. És ez nem sportszerű"


Az se sportszerű, hogy te olyan fizikai előnnyel indulsz minden álláskeresésnél, amellyel szemben egy transzneműnek esélytelen indulnia, mégse lépsz vissza a sportszerűség jegyében.

aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy elárulnád milyen szakembert fogadnál fel arra a problémára, hogy a világon most emberek milliárdjai gondolják az említett versenyzőt egy biológiai selejtnek? El kívánod küldeni egyesével őket pszichológushoz?
aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!