Hogyan edzhetek úgy, hogy erősödjek és növekedjek is?
lol dehát a tengerbiolúgusügyvédek azt mondták hogy ugyanannyit ér, csak bukás legyen!
ja nem.
Nah akkor lássuk:
alapvetően veled az a probléma, hogy nem a valóságban élsz. A fejedben van valami kitalált világ, amire reagálsz, de ez egy torz valami. Én írok valamit, mondjuk azt mondom hogy az alma piros. Te pedig nekem esel, hogy hogy merem azt állítani, hogy a banán egy emlős folyó . Sorba is veszem ezeket, mert kezd nagyon elegem lenni, hogy egész egyszerűen valami fantázia világban élő ember írogat nekem mint az atyaúristen.
Egyrészt, én a kezdetektől fogva a súlyzós edzésről beszéltem, mert nekem erről van mért adatom. Az, hogy te más sportokra húzod rá a dolgokat az a te agymenésed, semmi más. Nyilván ha egymás mellé teszel egy maratonistát, meg egy testépítőt, tök jól néz ki a dolog. Csak teljesen más a dinamika, a cél, és a gyógyszerezés.
Futásnál, gyaloglásnál nem edzel bukásig. Soha nem jutsz el arra a szintre, hogy ne tudj még egyet lépni. Ha el is jutsz, akkor az azért van, mert kimerült a szervezeted energiakészlete, és nem azért mert az izom kimerült.
Matyi is f**a csatár, csak ő csukját, és vállat edz a farmer sétával, és telivan cuccokkal, öreg sándor bácsi meg örül hogy protézissel döcög. Alma =/= (nem egyenlő) körte. Gratulálok hogy erre az egyszerű analógiára rájöttél. Egyiknél van terhelés, a másiknál nincs. Egyik bukásig / bukásközelig edz, a másik csoszog. Tényleg az én anyám hogy nem egyenlő dolgokat hasonlítasz össze.
Még a futós / gyaloglós (evezős, thaiboxos, meg nemtommég mi minden) témához annyit, hogy pont te szoktad emlegetni kérdések alatt hogy xy milyen butaságot ír, és hogy semmi anatómiai ismerete nincs. Na ha lenne neked, akkor nem emlegetnéd egyik ilyen mozgásformát se, mint izomterhelés. Futás / gyaloglás nagy részét kizárólag a vádli végzi, ami pedig rugalmasan tárolja, és adja le a mozgási energiát. Így a terhelés gyakorlatilag 0, és hosszú távú munkavégzésre képes az izom.
A másik kedvencem még ebben a témában, hogy te olyan emberkéket linkelgetsz, akik teli vannak mint a nagykörút. Igen, más sportokban is tolják a szteroidokat, csak ott komolyabb az ellenőrzés, és nem az izomméret (sehol másutt egyébként) a cél. Úgyhogy dobálózhatsz bármi egyébbel, csak irreleváns.
Nah erről kb ennyit. Ha meg is említed ezeket a témákat a következőkben, én semmisnek fogom tekinteni, mert semmi más csak mellébeszélés. Te az én nevemben találsz ki dolgokat, és cáfolsz rájuk. Én is elkezdhetném írni, hogy te azt mondtad hogy egyáltalán nem nő magasabb ismétlésszámon az izom és írhatnék erről egy oldalt, csak hazugság lenne. Pont mint amiket te írogatsz itt.
Ahelyett hogy egy öntelt f**kalap lennél, talán érdeklődnél a téma iránt, meghallgatnád a mondandóját, és arra reagálnál, inkább fantomvitát vívsz kitalált érvek, és szabályok mellett.
Arra is erőteljesen rámutatnék, hogy te egy iszonyatos testképzavarral küzdesz. Az, hogy neked ez nem izmos:
ékes bizonyítéka ennek.
Persze, nincs akkora tömeged, mint most. De egészen más célból csináltad, egész más módszerekkel. Volt edzésterved, és azt csináltad. Nem pedig bukásig, vagy aközelébe minden edzésen. Ezt persze tagadni fogod, te mindig mindent halálig toltál, étrended is mindig rendben volt.
Az a baj hogy ez mind baszott duma. Semmi más. Anekdotára építessz, és úgy teszel, mintha releváns dolog lenne.
Én meg múltkor nagydarab nagysúlyos csávónak írtam edzéstervet, és akkor kezdett el nőni amikor váltott. Oszt? Most akkor nekem lett igazam, mert beblamáztam valamit? Ezek szavak ember. Ezer tényezője van még a dolognak. Rendben volt e az étrend, milyen volt a technika, aludt e eleget, mekkora volt a tényleges terhelés, motiváció kérdése, túledzés / túl kevés edzés, intenzitás, HAZUDSZ-E, TÚLZOL-E stb.
Ahol viszont a tények, és a mérések döntenek ott ez van:
18 edzett személyen végzett 2 hónapos kísérlet:
Külön kedvencem ez, mert edzésben járatos ember csinálta, és konkrétan annak vizsgálatára, hogy igaz e ez a mítosz. Egyéb tanulmányoknál előnyt élvez az orvosi szempont, hormonális, illetve egyéb random cucc, amiről fingunk nincs. Lényeg, hogy ez konkrétan ezzel a céllal született, testépítőtől.
És tökéletes választ ad arra is, hogy miért nem edz így a legtöbb ember:
-egyrészt tény ugye, hogy erőt jobban növel az alacsonyabb ismétlésszám
-másodrészt rengeteg időt emészt fel. gyakorlatilag 3-4x több ismétlésről beszélünk ennél az esetnél.
-harmadrészt persze fájdalmas mint állat amikor 30 ismétlés után bukásközelben vagy, de még nyomsz párat a maximális terhelésért
-és amiről ugyan nem beszél, de bizony faktor a kérdésben: az egó. ezt sztem nem kell magyarázzam, naponta jönnek olyan kérdések hogy "de nekem csak ennyi súllyal megy, nem merek terembe menni"
És a lényeg: hipertrófia megegyezett a kétféle edzésmódszernél. Az erő meg nyilván jobban jött nehéz súlynál.
"Heroldka egyszeru keplet van az ugyanolyan terheles megallapitasara. Az a neve, hogy bukás. "
sehol nem volt megszabott eszköz, súly, vagy ismétlésszám. erre a kijelentésre teljesen jogosan hoztam fel az összes (!) példát amit mondta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!