Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vegetarianizmus testépítésnél?

Vegetarianizmus testépítésnél?

Figyelt kérdés

Szóval, lett egy új bnőm, aki eléggé odavan az egész "jajj mentsük meg az állatokat, jajj globális felmelegedés, jajj világbéke blabla"ért.


Szerintetek ha teljesen feladom miatta a hús bevitelét, és helyette iszom a fehérjeport fehérjeforrásnak, az megfelelő lenne-e?

mert amúgy nagyon szeretem a bnőmet és nem akarom elveszíteni, de a testépítésről se akarok lemondani, és úgy érzem a kettő együtt nem biztos hogy menni fog, vagy csak nagyon nehezen...


Elég jó fizikumot szedtem már össze és nem akarom elveszteni egy hippi hülyeség miatt, viszont hallottam hogy vannak testépítők akik vegetáriánusok?? mint pl. Jim Morris és mégse nem ment össze(mondjuk nyilván volt ott sztero rendesen)...

Igazából csak ezért kérdezem, hogy meglehet-e valósítani.

de ha nagyon rosszra fordul a helyzet, megmondom a bnőmnek hogy ez nem fog menni, és visszaállok a rendes kerékvágásba...

Szerintetek?



2016. jan. 22. 22:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Gliss, a hal is állat, az ő húsa is hús. Vega nem eszik halat.


Kérdező, akkor most vega vagy vegán? Ha vega, de olyan, aki simán eszi az állatkínzásból származó tejterméket is 2 pofára, mert a fő, hogy nehogy egy állat meghaljon, akkor el lehet beszélgetni az elveiről. (Nekem az állatkínzás a gyengém. Megöljük az állatot egy egész normális élet után? Oké, ez a bolygó ilyen. Nem is él egész életében, bár én nem eszem meg a húsát? Az nem oké.)


Lehet vega, sőt vegán módon erősnek maradni, ez utóbbi mondjuk elég hardcore, én nem csinálnám, az tuti (bár sose leszek erős, de ez most mindegy).

A vegaság sima ügy, sok évig nyomtam s most lehet, hogy megint az leszek (nem fér össze a hús az életmódommal), nem szeretek sűrűn húst enni s ritkán is csak opcionális luxuselem, nem hiányzik és semmit nem jelent a fehérjebevitelemben (kivéve ha nagyritkán eszem és tönkreteszi a makróimat, grrrr).


DE csak mert sokaknak az a jó, neked nem biztos, hogy az. Nem kényszeríthetjük rá másokra a saját elveinket és táplálkozási szokásainkat. Én a helyedben max. remek házi húst ennék (nem tudom, hol lehet olyat találni, a legtöbb házi hús is elég ízetlen), vadat meg ilyesmi, ha már cukorfalat akarok lenni (s ha szeretem a jóféle házit és a vadat. ami nálam teljesül is, egyéb feltételek megléte esetén), bár ez a normál vegákat nem hatja meg.


A barátnő mit gondol erről az egészről? Mert leírod a saját komplex gondolataidat, de hogy vele mi van... Egyáltalán miért veszítenéd el, ha húst eszel? Nem minden vega olyan intoleráns, sőt, a legtöbb nem, egy csomó vegának a férje vagy felesége eszik húst, még otthon is... S ezek között vannak meggyőződéses vegánok mindenféle erkölcsi alappal, bár lehet, hogy kicsit racionálisabbak és kevésbé világbékések, mint a szóbanforgó barátnő :D


Vegán nyilván ne legyél így hirtelen, amúgymeg marad egy csomó remek komplett állati fehérje, miért esnél össze, nem értem.

2016. jan. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Jaki002 ***** válasza:
Mond meg neki, hogy a húsevő barbárok nem a fecskét meg a sünit eszik meg, hanem csak a haszonállatokat. Ezzel csökkentjük a globális klímaváltozás tüneteit. elvégre csúnya boci meg a gonosz csirke nem csinálja tele a moszkva teret, így nem lesz gond az oroszokkal sem és a világbéke is stabil marad.
2016. jan. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Mi legalabb tenyesztett allatokat olunk meg de hany ezer vadon elo allat vesziti el az elohelyet nap mint nap azert, hogy a vega baratnod mangot ehessen? Mert annak termofold kell am amit az oshonos novenyzet kiirtasaval szereznek meg. A vegak miatt se hal meg kevesebb allat ez az alszent hippi folenyeskedes altalaban unatkozo gazdag kislanyok hobbija.
2016. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Szerintem aki Jehova tanúja, szektás vagy vegetáriánus vagy vegán azt hanyagold, ha épelméjű szeretnél maradni.
2016. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

#23: A kedvencem, amikor valaki csak azért nem eszik zsírt, mert meg kell érte ölni az állatot. De közben nem étolajat, vagy kókuszzsírt használ, hanem pálmazsírt...

És az eszébe sem jut, hány majom veszíti el emiatt élőhelyét.

Én akkor inkább eszek olyan állatot, amit ezért tenyésztenek, mint hogy a vadon élőknek ártsak.

2016. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nekem az mindegy, hogy tenyésztik-e az adott állatot és miért. Gondolom, a régi rabszolgatartók is azt gondolták, hogy a rabszolgát azért hagyják szaporodni, hogy új rabszolgájuk legyen s annak az a dolga, hogy dolgozza halálra magát, ez az élet rendje.

Nem hat meg. A tenyésztett állat is csak állat, akinek élnie kellene valamilyen épeszű keretek között s nem kéne túlzottan szenvednie az ember miatt, de az emberi faj legtöbb példánya nem humánus, csak a maga hasznát nézi.

2016. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26: Igazad van, csak egy bökkenő van.

Ezek a tenyésztett állatok meg sem születnének, ha nem akarnánk megenni őket. Nem csupán bezárjuk őket, és élvezzük a szaporulatot a saját hasznunkra.

Természetesen aki elvi okokból nem eszik a húst, azt tiszteletben tartom, amíg ő os tiszteletben tartja, hogy én meg eszek.

Csak az álszenteskedőket nem szeretem. Akik szerint a hal nem hús... Akiknek elvei vannak, és jaj szegény állat, de bundában feszít, meg pálmazsírral főz, és még sorolhatnám.

2016. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 *Glissade* ***** válasza:
Egy állat nem tartozik neked hálával azért kitenyésztetted, majd jól kihasználtad, utána bedobtad a levesbe!!!!
2016. jan. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 *Glissade* ***** válasza:
Hálát akkor várj, ha önzetlenül cselekedtél valakivel jót!
2016. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Szaniszlo Ferenc válasza:
Ha szereted támogatni az állatkínzást, nyugodtan folytasd az eddigi életmódodat. Sok állatkínzó él jelenleg Magyarországon (gyakorlatilag a lakosság 100%-a), ez már néphagyomány, hogy viccesnek találják a magyarok a disznó leölését is.
2016. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!