Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésnél a halat/húst...

Testépítésnél a halat/húst hogyan a legcélszerűbb elkészíteni?

Figyelt kérdés

- Párolással

- Kókuszzsíron sütve

- Illetve grillezve


A grillezésről azt hallottam, hogy a sülés közben rákkeltő anyagok szabadulnak fel. Így nem tudom melyik jeljárás a "legveszélytelenebb".


Ez az egyik a másik meg az, hogy a testépítésben a fehérjét a legjobb csirkemellből és halból bevinni, De nem káros ha az ember minden nap húst eszik? Erről is írnak, hogy nem tesz jót és rákkeltő lehet.


2015. júl. 17. 12:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Ahogy jól esik, kb. az a finomsági sorrend, ahogy leírtad.
2015. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Te komolyan minden szrt elhiszel, úgy hogy utána se nézel?
2015. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy mit hallottam.

Szóval?

2015. júl. 17. 12:29
 4/32 anonim ***** válasza:
Bullshit. Mind a három variáció jó. Sovány vörös húsok még jobbak, mert több bennük a tápanyag és jobb az aminosav összetételük. És nem káros...
2015. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van ez például.

Meg egy csomó másik link ami azt mondja, hogy a túlzott fehérjefogyasztás elősegíti a daganatok kialakulását.

És amennyi nekem kell... én egy 75 kilós ember szerint táplálkozom. Azaz napi 500gramm csirkemell lenen az ideális. De azt írják, hogy napi 100gramm csirkehús megevése az ideális, ami nem káros fehérje szempontjából

2015. júl. 17. 12:34
 6/32 A kérdező kommentje:
2015. júl. 17. 12:34
 7/32 A kérdező kommentje:

Az ember nem ragadozó, húsevő állat. Szükség van valamennyi fehérjére akár hús formájában is, de az alapelv, hogy nem húst eszek valamivel hanem valamit eszek egy kis hússal néha.


Az lehet a baj, hogy a szervezetünk nincs felkészülve olyen nagy mennyiségű húsra, mint amit a legtöbben elfogyasztanak, és ez egyensúlyzavart okoz számos területen. Pl. az is mutatja, hogy főleg növényevők vagyunk, hogy a bélrendszerünk hosszú. A húsevőké rövid, mert a hús könnyebben emészthető, mint a rostos növények. Ebben a hosszú bélcsatornában viszont a hús túl sokáig tartózkodik, megrohad (ettől lesz büdös a széklet), és közben méreganyagok szívódnak fel belőle. És a hús végső soron savvá bomlik le. A nagy mennyiségű savval a szervezet nem tud mit kezdeni, és ez is mindenféle problémát okoz.

2015. júl. 17. 12:37
 8/32 anonim ***** válasza:
Ha a grillezés rákkeltő lenne, már az ősember kihalt volna. Kétlem, hogy légkeverős sütőben, jénaiban készítette volna a húst.
2015. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Kerlek kedves kerdezo, ne ird be ide ezt a sok suletlenseget, ennek az ezoteriaban lenne a helye.


A hus megrohad a belrendszerben es mereganyagok szabadulnak fel, utana meg sav keletkezik? Jezusom.


Napi fel kilo csirke az semmi. Nem lesz tole bajod. De ehetsz tojast, sajtot, turot is.

2015. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Nem érted, nincs semmilyen tudományos alapja. Utoljára írom le. A hús nem bomlik savvá, az emberek mindenevőek. Napi 3szor táplálkoznak, nem mint egy növényevő aki egész nap eszik. A növényi táplálék viszont tényleg képes fermentálódni a bélrendszerben, mert vannak benne antitápanyagok, héj, olyan rostszerkezet amit nehéz lebontani. A húsban nincsenek méreganyagok, ahogy a többi táplálékban sem ideális esetben. A 90-es években elvégzett tanulmányok nagy része a húsfogyasztással kapcsolatban nem releváns, mert tartósított kolbászt, virslit, szalonnát vettek alapul. A maradék "állítás" pedig egyenesen nevetséges áltudományos maszlag.
2015. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!