Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen táplálkozást és edzést...

Milyen táplálkozást és edzést ajánlanátok egy vegetáriánusnak?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy húst nem eszek, van még néhány étel, amit az íze miatt nem szeretek, úgyhogy nem könnyű összeállítanom egy étrendet. Ennek köszönhetően eléggé sovány is vagyok. Szóval az első kérdésem az lenne, hogy milyen ételeket javasolnátok, a második, hogy milyen edzéstervet, a harmadik pedig, hogy körülbelül mikorra várható eredmény.


Amúgy 16 éves vagyok.



2015. dec. 11. 19:22
 1/5 Cortez70 ***** válasza:

Google: sárga kapszula pdf. Olvasd el. Edzésnek heti 3 teljes testes átmozgató kell neked kb két hónapig. Majd mehet pl ICF 5x5 vagy akár kezdő 3 napos osztott.

A fehérje legyen kb 2g x ttkg. Ezekből összehozhatod: túró, tojás, protein tápkieg.

CH: 3-5g x ttkg, előre nem tudni, hogy mennyi kell majd. Zab, rizs, tk kenyér, krumpli, gyümölcs, sok zöldség.

Zsír: 1g x ttkg: lenmagolaj, halolaj, magvak..

2015. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs külön vega edzès meg ètrend. Ugyan annyit kell kajàlnod, a neked szimpi tàpanyagforràsokból.
2015. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak mert nem eszel húst, nem kell soványnak lenned, nyilván azért vagy az, mert nem eszel eleget. Annyi mást ehetsz.

Ugyanúgy kell edzened, mint másnak, enni is, csak a fehérje nem húsból jön. Nagy ügy, igazán. Mit szóljanak a vegánok? :D

Persze kevesebb sovány fehérjeforrásra van lehetőséged hús nélkül, az tény. De mivel nemcsak fehérjén él az ember, ez sem akkora gond, csak figyelni kell, hogy az általad megfelelőnek ítélt makrókba beleférjen.

2015. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Glacierous ***** válasza:
Hüvelyesek,bab,lencse,túró,sajt,tojás,mandula,földimogyoró,tápkieg.Ha eszel halat,akkor az is.Ezekből kéne összeállítani.
2015. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha etikai okokból nem eszel húst akkor én a helyedben tejtermékeket és tojást sem ennék. Engem mondjuk hidegenhagy az etikai része.

Egyél tojást, túrót, sajtot, tejsavo fehérjét

Rizst, babot, krumplit, edesburgonyat, lencsét.

Oliva, lenmagolaj, dióféléket,

Zoldseget es gyumolcsot. Ezt mind olyan mennyisegben hogy osszevetve meglegyen kb 1,8 g/tskg feherje es a kaloria eleg legyen.

A ch/zsir arany meg ne legyen fogyatekos. Ne legyen tul sok tul keves egyikbol sem

2015. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!