Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 6 edzés soknak számít...

Heti 6 edzés soknak számít ilyen edzéstervvel?

Figyelt kérdés

Azt kell rólam tudni, hogy mocskos gyors az anyagcserém, 60 kiló vagyok, napi 4-5-ször eszek, hízni nem tudok csak izomra megy. 3 évig edzettem , az utolsó egy évet az alábbi edzésterv szerint. Most 1 év kihagyás után újrakezdtem.

1. nap

Mell-bicepsz-has

2. nap

Váll-csuklya-has

3. nap

Hát-tricepsz-has

4. nap

Pihenés


a lábnapot biciklizéssel pótolom



2015. júl. 23. 14:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez 4 nap + biciklivel együtt 5. Valamit elnéztél, mi a kérdés még egyszer?
2015. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
helyesbítek, a 2. napi has az a 4. napi pihenés mellé van, szóval minden másnap van has is
2015. júl. 23. 15:02
 3/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá bírsz jönni egyedül is hogy utána újrakezdődik a kör, nem azt írtam hogy 6 napos az edzéstervem hanem hogy heti hatszor edzek... :)
2015. júl. 23. 15:04
 4/19 A kérdező kommentje:
a biciklizés meg nincs meghatározva, csak ha jó idő van akkor azzal megyek barátnőmhöz meg császkálni :)
2015. júl. 23. 15:06
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ, nyilván a genetika és az edzésintenzitás a legfontosabb. Az élsportolók heti 10-12 edzést végeznek, és csúcson vannak.


Testépítés esetében én feleslegesnek tartok heti 6 nap edzést, főleg ha gyors az anyagcseréd. Emlékezz arra, hogy az izomzatod a pihenőidő alatt képes regenerálódni és növekedni, ha túlságosan leterheled, akkor csak az erőnléted növekszik, de a méretbeli fejlődést akár meg is ölheted.


Én fél évig edzettem kezdőként heti hatszor, aztán egy személyi edző javasolta, hogy heti 4 edzésre álljak át, és állíthatom, hogy bombaként robbant a fejlődésem minden tekintetben.


Igazából nem lehet válaszolni a kérdésedre. Ezer dologtól függ, hogy kinek mennyi edzés az ideális, ezt neked kell kitapasztalnod. Ha heti 6 edzéssel fejlődsz a legjobban, akkor csináld ezt. De a legtöbb embernek ez sok és 1-2 hónap után a szervezet elfárad, aztán jönnek a sérülések meg a motiválatlanság.


Tapasztald ki saját magad. Itt mindenki mást fog mondani a saját tapasztalatából kiindulva, szóval csak elbizonytalanodsz. Ha jól érzed magad, folytasd ezt. Hajrá!

2015. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :). és arról mi a véleményed ha úgy csinálnám hogy:

1. nap Mell-bicepsz

2. nap Váll-csuklya

3. nap Pihi

4. nap Hát-tricepsz

5. nap Mell-bicepsz

6. nap Pihi

7. nap Váll-csuklya

8. nap Hát-tricepsz

9. nap Pihi

és így folytatni :) ?

2015. júl. 23. 15:22
 7/19 A kérdező kommentje:
a hasat meg ugyanuugy elosztva minden másnap edzeném
2015. júl. 23. 15:23
 8/19 A kérdező kommentje:

vagy csinálnék két naposat és 1. nap Mell-bicepsz-váll

2. nap Pihi

3. nap Hát-tricepsz-csuklya

4. nap pihi

utána elölről :)?

2015. júl. 23. 15:25
 9/19 anonim ***** válasza:

60 kilosan nem hiszem hogy csak izomban tudsz hizni mert szerintem meg nem szedtel fel izmot.

Heti 3 teljestesttel Jobban fejlodnel.

2015. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
nem raktározódik el a zsír. ha látnád mennyit és miket eszek megértenéd :)
2015. júl. 23. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!