Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudják sokan olyan...

Hogyan tudják sokan olyan nagy súllyal kezdeni a fekvenyomást?

Figyelt kérdés
Olvastam itt,hogy valaki 50-60-al kezdte.Meg egy gyerek is nem régóta jár kondiba,talán 1 hónapja,aztán már kb.70-el nyomja.Hogyan lehetséges ez?Meg ha elötte fizikai munkát végzett,a mellizmát azzal sem lehet nagyon fejleszteni.

2014. ápr. 6. 23:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
én féle éve kezdtem kondizni, valamikor tavaly ősz elején, de én se kicsivel kezdtem, 45 kg-al kezdtem fekve nyomni, evezni meg 50 kg-al, lehúzás csigán az is ment 40-el, karozni is 35 körül kezdtem kétkezes francia rúdon és scott padon. nem tudom én is látok kis csicskákat a súlyuk majdnem kétszeresével edzeni, de csak rángatják magukat és a súlyt is, és nem fejlődnek. Nekem endo-mezomorf az alkatom,lehet ezért bírtam nagy súllyal kezdeni.
2014. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
a másik meg az hogy 90 kg vagyok tehát nálam ez reális is volt.
2014. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez a nem a suly szamit dolog a legnagyobb kamu es onigazolas. Ha nagy mellizmokat akarsz legalabb 100-ig fel kell vinni. Ha tenyleg jot 140ig. Nem lehet nagy mellet epiteni 60-80 kg-mal
2014. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 dirtboy ***** válasza:

/Ez a nem a suly szamit dolog a legnagyobb kamu es onigazolas./


ugyan nem én írtam ezt de kicsit félre értelmezed ezt a dolgot.

ezt nem úgy kell érteni hogy bármilyen kis súly elég hanem úgy hogy azt kell nézni hogy minden sorozatot bukásig csinálj és ahhoz mérten rakd fel a súlyt.

tehát nem a kilókhoz kell ragaszkodni hanem a jelenlegi erő szintedhez.

pl ha egyszer mikor jó formában voltál megcsináltál 8ismétlést 60kilóval de ma fáradtabb vagy akkor ne ragaszkodj a 60kilóhoz és szabálytalankodj hanem vegyél annyi súlyt vissza amivel bukásig megtudod csinálni a 8 ismétlést,ha ez 50 kiló vagy 55kiló akkor annyi és kész.

tehát nem a kilókhoz kell ragaszkodni.

ha valaki meg a 8ismétlést 180an kilóval csinálja meg bukásig akkor ő annyival edz.

idővel ez magától megy fel és egyre nagyobb súlyok kellenek majd.


nem tudom érte e már így.

2014. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, és járok konditerembe. Ugyanazt a gyakorlatot meg tudom csinálni nagyobb súlyokkal is, de minek rohanni? Amíg a kisebb súlyban van lehetőség, kiaknázva a precíz, lassabb kivitelezést, akkor minek lépjek feljebb, hogy szabálytalanul rángatva csináljam? Esetleg néha pár ismétlés a végén, mikor készülök a súly emelésére.

Amíg érzem, hogy az adott súly megdolgoztat, addig nem emelek.

2014. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy szám az az 50-60kg. Nem mindenki gyenge, aki oda kerül. És persze az is számít, hogy testépítő vagy erőemelő "módszerrel" végzi-e a gyakorlatot.
2014. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én 6 hete kezdtem kondizni,akkor 55-be ment 6 szabályosan,most 70-be megy 8.
2014. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!