Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok küzdősp...

Miért van az, hogy sok küzdősportokhoz semmit sem értő embere Bruce Leet legyőzhetetlennek tartják?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha előkerül Bruce Lee, akkor a küzdősportokhoz semmit sem értő emberek egyből elkezdik, hogy "Bruce Lee legyőzhetetlen volt!" Meg akarják magyarázni, hogy végigverte volna az egész box, K1, MMA, thai box, stb. mezőnyt, pehelysúlytól a nehézsúlyig, miközben életükben nem űztek semmilyen küzdősportot, boxmeccset is évente ha egyszer látnak, az is az rtl klubbon van, és az Erdei Zsolt meccse. Annyira imádok ilyen emberekkel vitatkozni! Játszák az eszüket, közben ha megkérem, hogy pl. sorolja fel az összes boxolót, akit ismer, akkor a Klitschkókon(az a legjobb, hogy ilyenkor azt mondják, hogy Klicskó, miközben kettő is van), Muhammad Alin, Mike Tysonon, És Erdei Zsolton kívül egyet sem tudnak felsorolni(egy-egy ember megemlíti Papp Lászlót, esetleg Balzsay Károlyt is)! Ja, és még én vagyok a hülye, hogy meg akarom győzni őket az ellenkezőjéről!

Miért van ez?


2011. jan. 1. 22:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:

Ja, és mégvalami.


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


Na, ehhez a kérdéshez is annyi "szakértő" szólt hozzá, hogy nem igaz. Annyi baromságot összeírtak, hogy az nem igaz.

2011. jan. 1. 22:34
 2/65 anonim ***** válasza:
15%

Tudod, a férfiakban (mert gyanítom javarészt ők szólnak hozzá ilyen témákhoz, köztük én is) megvan az a bizonyos ösztön, miszerint mindig keresniük kell a saját "fajukon" belül egy alfahímet, akihez titokban tudják magukat hasonlítani, és általa kiélhetik azon vágyaikat, melyeket amúgy az életben nem tudnának. Ezért fanatizálják ezeket a harcművészeket is, legyen az K1, boksz, MMA, karate, vagy judo. De én azt figyeltem meg, hogy akik alig-alig értenek hozzá, azok akarnak mindenképp dönteni, és egy konkrét személyt megnevezni, alátámasztott érvek nélkül persze. Hogy mindenki lássa, ők is képesek hozzátenni valamit az efféle diskurzusokhoz. És számukra lényegtelen, hogy amit mondanak, az mekkora baromság, csak mondjanak valamit.

Aki egy kicsit is ért ezekhez a harcművészeti ágakhoz, az már élből nem fog ilyen veszekedésekbe bocsátkozni, és megpróbálja megindokolni a válaszát. De értelmes ember az életben nem fog összehasonlítani egy színész-sárkány-karatés-legyőzhetetlen-sohanempislog embert egy tényleges ökölvívóval.

Persze ha felül szeretnénk írni a veszekedést, beírjuk, hogy Lennox Lewis. Mert abban biztos vagyok, hogy amikor csúcsformában volt, soha senki nem tudta volna még megingatni sem a világ eddigi összes bokszolója közül.

2011. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
66%

Azért Bruce Lee tudott valamit! 11 ütés/másodperc és az ütőereje megegyezik Muhammed Ali-éval. És amit kifejlesztett stílust a Jet Kun Do-t, azt sok helyen oktatják kommandósoknak is.

VISZONT, egy birkózóval sem mert sohasem kiállni, pedig sok más stílus képviselőivel kiállt küzdeni. Egy MMA-s aki júl tud földharcolni, szerintem simán szétcincálná Lee-t. A link alapján, amit kérdező te küldtél.

Hogy letudta-e volna győzni Tyson-t? Azt nem lehet tudni. Boksz szabályrendszerben szerintem Tyson nyert volna, más szabály rendszerben talán letudta volna rúgni Lee. Ezt így nem lehet egyértelműen eldönteni.

De szerintem sem tudná legyőzni az MMA-s arcokat.

2011. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
54%
Öcsém, azért ezt te sem gondolod komolyan ?! Brucee Lee SIMÁN lehengerelne minden élő embert ezen a bolygón 1-1 elleni küzdelemben. Nem tudom, hogy te mit értesz a harcművészethez, de lehet már szétverték a fejedet. Lee messze a leggyórsabb és legerősebb ütőtechnikájú aki valaha létezett. Soha nem láttam sehol hozzá fogható mágikus karatést. Volumenekkel megelőz mindenkit. Már akkor elvinnék hordágyon Tysont, hogy meglendítené a karját. Gyerek, iszonyatosan gyors volt ! Az nagyon számít, hiába erős Tyson, egyébként Brucee Lee is roppant erős volt, csak izom volt rajta, pedig nem voltak ezek a mai szeroid meg egyéb táplálkozáskiegészítők, Ő ezt kitermelte magától, simán szétütné Tysont mert olyan gyors. Ha egy kisgyermeknek azt mondják gyermekkorában, hogy Valaha életében küzdeni kellene vele, már nem is lenne érdemes készülni rá, úgysem menne.
2011. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
42%

23:03! Ezt ugye Te sem gondolod komolyan amit ide írtál? :)

Igen Bruce Lee gyors volt ez igaz. De sok olyan ember van aki gyors és ugyanakkor jól bírja az ütésekt! Azért kíváncsi vagyok, hogy kiváló tudású tapasztalt birkózó vagy ju-jitsus ellen mit csinálna, földharcban szétszednék földön, mint foxi a lábtörlőt. De szerintem egy tapasztalt ökölvívó vagy egy aljas utcai savate-s (savate=francia boksz) is megruházná, egy igazi japán aikido mester vagy egy shaolin kung-fu mester pedig pár mozdulattal ártalmatlantaná. Egy okinavai karate mester pedig szabályosan kinyírná. Bruce Lee jó volt, de nem a legjobb.

2011. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
58%

Ja és még valami 23:03!

Bruce Lee nem mágikus karatés volt, hanem ő a Jet Kun Do stílust alapította meg. De amúgy wing tsun kung-fut tanult először, a Yip Man mestertől.

2011. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
46%

Ostobaságokat beszélsz:xD. Nem tudom miért jó a világ mindenidők valaha élt legkiválóbb harcművészét fikázni, inkább legyetek büszkék rá.

Visszaolvasva a válaszkoat, hogy pl ha box szabályok szerint küzdenek meg ilyen olyan szabályok szerint, nem gyerek ! Karate szabályok ! Nem kell szabály küzdelem van csupán. Földharcban pedig el sem jutnának a földig mert egy ütéssel leütné ! Akármelyik jatzumicu meg francia koksz lótúrót sem ér, ha leütnek kapásból. Ráadásúl írták korábban hogy az általa kifejlesztett jat kun dot használják még ha is a kommandósok már akkor jobb volt mint a juitszu. Shaolinok meg csak ilyen észnéküli önsanyargatós karatét ismernek mint abban a filmben a szigeten az enter the dragonban és mindenkit szétvert A nagymester Brucee Lee !


Az az igazság gyerekek, hogy akármit összeügyeskedtek gondolatban Brucee Lee még mindíg a legjobb valaha volt. Lehet kezdeni felnőni hozzá.

2011. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért beszélünk erről? Lee rég halott...
2011. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
28%
Elég sötét vagy. Biztos napi szinten vernek otthon, aztán elmenekültél a Bruce Lee filmekhez, és azt hiszed, hogy megváltotta a világot. Nem baj, ha hülye vagy, csak ne terjeszd. És izmos meg végképp nem volt, pusztán szálkás. Persze ha te 160 cm vagy és 45 kg, átértékelődnek a határok. Javaslom, mozdulj ki egy kicsit, és kezdj el sportolni. És vedd vissza azt a felettébb arrogáns stílusodat, mert nekem eddig egy netharcos kis kockage_cinek tűnsz.
2011. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
0%
És ha már isteníted, a nevét próbáld már meg csak egyszer helyesen leírni.
2011. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!