Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok küzdősp...

Miért van az, hogy sok küzdősportokhoz semmit sem értő embere Bruce Leet legyőzhetetlennek tartják?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha előkerül Bruce Lee, akkor a küzdősportokhoz semmit sem értő emberek egyből elkezdik, hogy "Bruce Lee legyőzhetetlen volt!" Meg akarják magyarázni, hogy végigverte volna az egész box, K1, MMA, thai box, stb. mezőnyt, pehelysúlytól a nehézsúlyig, miközben életükben nem űztek semmilyen küzdősportot, boxmeccset is évente ha egyszer látnak, az is az rtl klubbon van, és az Erdei Zsolt meccse. Annyira imádok ilyen emberekkel vitatkozni! Játszák az eszüket, közben ha megkérem, hogy pl. sorolja fel az összes boxolót, akit ismer, akkor a Klitschkókon(az a legjobb, hogy ilyenkor azt mondják, hogy Klicskó, miközben kettő is van), Muhammad Alin, Mike Tysonon, És Erdei Zsolton kívül egyet sem tudnak felsorolni(egy-egy ember megemlíti Papp Lászlót, esetleg Balzsay Károlyt is)! Ja, és még én vagyok a hülye, hogy meg akarom győzni őket az ellenkezőjéről!

Miért van ez?


2011. jan. 1. 22:30
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim válasza:
Sokan el vannak tevedve..o nem csak 1 szinesz volt hanem egy nagy harcmuvesz...nem veletlenul hivtak Geniusznak..mar ha mond valamit a szo jelentese sokaknak..Lee minden sportagat egybegyurt es tanulmanyozott..rendkivul gyorsan tanult..olyan kepessegei voltak mint meg senkinek a sportolok kozul ..viszonylag vekony volt de olyan utoereje volt mint egy nehezslyu 100 plusz kilos boxoloknak a nagyok kozul..es olyan utesteknikaja volt hogy nem kellett belevinnie a teljes sulyat az utesekbe..mert 30 centirol kepes volt hatalmas utesekre..a fogasok a teknika amit kifejlesztett a vedekezese ..tamadasa az ellenfel legaprobb hibaira is pillanatok alatt lecsapott..es soha nem veszitett ...egy Tayson vagy Lewis kaliberu kalimpalo hustornyokkal nagyon hamar vegezne..marmint artalmatlanna tenne oket mivel olyan gyors volt hogy mire megmozdulnanak az amugy nem lassu boxolok kiterne eloluk ..en nem mondom hogy nem volt ellenfele mert mindenkinek van..de a Profi hozzakepes lassu lomha boxolokat biztos hogy megverne mert nem tudnak eltalalni..es az o utoereje plusz a gyorsasaga preciz pontossaga padlora kuldene a nagy boxolokat is..de egyebkent nem valoszinu hogy ki mernenek vele allni..hisz mindenki tudja egy Geniusz volt..talan nem veletlen talaltak ki ra..ilyen gyors robbanekony plussz hatalmas utoereju ember nincs megegy ..talan volt a vilagtorteneteben..ezt soha nem fogjuk megtudni.
2014. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim válasza:
Ha fiatal volna..mondjuk ma elne 33 eves lenne a csucson..en adnek egy eselyt neki barki ellen..legyen az Profi boxolo Mmas ..ketrecharcos..en szerintem nem lenne sehol sem eselytelen meg 60kilosan sem..csak meg kell nezni a Dokumentum filmjeit es ahogy beszel ahogy bemutattja a gyakorlatokat..mar azokon latszik hogy egy kulonleges ember..es egy iszonyu osszeszedett harcos ..a keze pedig szo szerint fegyver ..nagy valoszinuseggel vilagbajnok lenne ..a sulycsoportjaban bizos..de o indulhatna 60 kilo hatrannyal is akkor sem lenne eselytelen..nem vagyok Bruce Lee fan...sot a filmjeit sem igazan kedveltem mert olyen retros-;) de megneztem a dokumentum filmjeit..ahogy beszel..es amikrol beszel a filozofiajat.. elegge megygyozo es kulonleges..sugarzik belole a magabiztossag a tudas a bolcsesseg..egy igazi Mester..es az a villam kez!!-:) beszelhetunk itt Taysonokrol..orosz elitkatona harcosokrol..Mma harcosokrol ketrecharcosokrol..ha ez az ember ma lenne 33eves a csucson..en raknak ra penzt hogy megalna a helyet a ringben is minusz 60 kiloval is.
2014. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
Bruce Lee korának elismerten legjobb harcművésze volt. Filmjei, nyilatkozatai, másoknak róla alkotott véleményei és a Lee-ből áradó fantasztikus erő, magabiztosság és filozófia alapján méltán mondhatjuk, hogy minden idők legnagyobb harcművészei között szerepel. A filmszínész harcművészek közül Jet Li tudása közelít a legjobban Lee tudásához. Fentebb olvastam a kommentek között, hogy Lee nem értett a földharchoz, ezért egy felkészült birkozó simán felaprítaná őt. Olvastam olyan véleményt is, hogy nem nagyon értett a judohoz és a jiu jitsuhoz sem eléggé. Ha látta valaki a Sárkány közbelép című film kezdőjelenetét, akkor meggyőződhetett róla, hogy Lee mestere volt a földharcnak és a jiu jitsu technikáknak is. Sőt, nemcsak, hogy mestere volt ezeknek is, de vírtuóz és hallatlan eleganciával, szinte királyi eleganciával, szinte pár másodperc alatt vitte végbe a jiu jitsu és földharc elemeket. Bruce Lee-ban megvolt az a képesség, hogy egy küzdelmi stílust pár napig tanulmányozott, majd azt követően már ő sokkal gyorsabban, magasabb színvonalon és hatékonyabban tudta a stílus technikáit a bemutató mestereknek vagy azokkal szemben alkalmazni! Ezért mondhatjuk, hogy Bruce Lee képességeit és kreativitását rajta kívül még senki nem birtokolta a világon. Lee ereje, robbanékonysága, ütemérzéke, időzítése, reakcióideje, mozgásának ritmusa, a koordinációja, ütésereje és filozófiája külön-külön is zseniális volt, együtt meg aztán egyedi és utolérhetetlen. A fizikuma is egyedülálló volt, hiszen nem volt még ember a Földön, akin ennyire csak csont, bőr és izom lett volna. Egyértelmű, hogy testméreteihez képest minden idők legerősebb embere volt. Egyetértek abban, hogy a legnagyobb boxolók fénykorukban (Ali, Tyson, Lewis) csak angol boxban legyőzték volna Lee-t, de a szabad harcművészetekben nem lett volna olyan harcművész, aki le tudta volna őt győzni. Az aikido megalapítója Uesiba Morihei, Lee egykori mestere Yip Man, Masutacu Oyama, a karate legjobbja, a színészmesterek közül Jet Li, Donnie Yen, illetve még korábbi, névtelen Shaolin kung-fu mesterek valóban nagy ellenfelei lettek volna vagy lennének Bruce Lee számára, de tehetségben és sokoldalúságban Lee valószínűleg felülmúlta valamennyit.
2015. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:

ITT INKÁBB AZ A KÉRDÉS, HOGY MIÉRT ZAVAR AZ TÉGED MURUGYA KÉRDEZŐ, HOGY BRUCE LEE LEGYŐZHETETLEN VOLT ÉS MAI IS EGY ÉLŐ LEGENDA?


Azért mert te boxolni jársz vagy mit tudom én mire és magadat akarod győzködni hogy az a legjobb.


Ez olyan mintha el akarnád magyarázni, hogy Fási Ádám jobb énekes mint George Michael vagy Freddy Mercury volt.


NEM.


Egy a lényeg hogy te egy sehonnai szrfszú magyar gyerek vagy, aki hadonászik vmi teremben és most sem tudja senki hogy ki vagy, meg 50 év múlva sem fogja tudni.


ŐT MEG IGEN!


NA EZÉRT VAN EZ.

2018. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Bruce lee 🥷
2022. dec. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!