Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok küzdősp...

Miért van az, hogy sok küzdősportokhoz semmit sem értő embere Bruce Leet legyőzhetetlennek tartják?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha előkerül Bruce Lee, akkor a küzdősportokhoz semmit sem értő emberek egyből elkezdik, hogy "Bruce Lee legyőzhetetlen volt!" Meg akarják magyarázni, hogy végigverte volna az egész box, K1, MMA, thai box, stb. mezőnyt, pehelysúlytól a nehézsúlyig, miközben életükben nem űztek semmilyen küzdősportot, boxmeccset is évente ha egyszer látnak, az is az rtl klubbon van, és az Erdei Zsolt meccse. Annyira imádok ilyen emberekkel vitatkozni! Játszák az eszüket, közben ha megkérem, hogy pl. sorolja fel az összes boxolót, akit ismer, akkor a Klitschkókon(az a legjobb, hogy ilyenkor azt mondják, hogy Klicskó, miközben kettő is van), Muhammad Alin, Mike Tysonon, És Erdei Zsolton kívül egyet sem tudnak felsorolni(egy-egy ember megemlíti Papp Lászlót, esetleg Balzsay Károlyt is)! Ja, és még én vagyok a hülye, hogy meg akarom győzni őket az ellenkezőjéről!

Miért van ez?


2011. jan. 1. 22:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
Köszönöm a megerősítést, ám nem mindenben értek egyet Veled. Magam is nagyon nagyra becsülöm az orosz különleges egységet, a Spetsnaz katonái extrém képzést kapnak minden tekintetben, így közelharcból is, a legjobbak legjobbjai között vannak. Ellenben Bruce Lee nagyon is életszerű küzdelmet fejlesztett ki annak ellenére is, hogy vannak benne például olyan rúgáselemek, amit a nyugati szemlélet feleslegesnek tarthat a tétre menő küzdelemben, viszont Lee nagyon hatékonyan használta azokat is. Azt persze képtelenség látatlanban megállapítani, hogy mondjuk a Spetsnaz legjobb közelharcosa és Bruce Lee küzdelméből ki kerülne ki győztesen, viszont azt állítom, hogy a valószínűsíthető eredmény korántsem egyértelmű.
2011. jan. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:

Még egy dolgot fűznék hozzá az előzőhöz. A harcMŰVÉSZET nem azért kapta ezt az elnevezést, mert a külső művészeti értéket hangsúlyoznák benne. Dehogy. Azért illetünk bizonyos harcrendszereket ezzel a jelzővel, mert az edzéssel, az állandó gyakorlással leginkább a belső értékek fejlesztésére törekednek, viszont a jó harcművészek tudják, hogy az ebben rejlő lehetőségeket csakis akkor aknázhatják ki, ha törekednek a maximális küzdelmi hatékonyságra, hiszen a harcművész jellemfejlesztésének lényege, hogy belső erőre tegyen szert az által, hogy kontrollálja önnön, tudásából eredő hatalmát. Tehát a jó harcművész egyszerre kiváló harcos és kimagasló jellem, és ennek elérésére a művészetének külső megnyilvánulását eszköznek tekinti.


Egyébként az O'Sensei szerintem is képes lett volna legyőzni Lee-t, viszont ne feledjük, hogy Lee ifjú titán volt, míg Ueshiba Mester már középkorú volt, mire meglelte azt, amire addig törekedett, ekkor volt fénykorában.

2011. jan. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
0%

Stomp Dani ez mind igaz és szép amit elmondtál.

DE Bruce Lee élesben sohasem harcolt, sőt még csak versenyszerű tétmeccsei sem voltak. Szóval azért akkora hatalmas tapasztalata az nem lehetett neki. És a harcművészetben, a gyorsaság, rugalmasság, erő, taktika, kreativitás és hatékonyság semmit sem ér tapasztalatok nélkül! Éppen ezért hoztam szóba az orosz Spetsnaz elit katonákat, ugyanis nagyon nem mindegy az, hogy valaki pusztakézzel is úgy tud bunyózni, hogy kint a háborúban a frontvonalon nem csak magát megvédeni tudja, hanem az ellenséget is kinyírni, vagy csak úgy verekedni, hogy bemutatja hogy ő nagy harcművész. Egy tapasztalt éles harcokat túlélt és megvívott kommandós katonának egy filmszinésszé vált feltörekvő harcművész nem okoz gondot. Na meghát a Spetsnaz az nem arra van, hogy reklámozzák. Lee pedig a filmjeivel híres lett, ezért sokan csodálják és legyőzhetetlennek tartják őt, ami nyilván nem reális.

Kemény csávó volt a Lee, minden elismerésem, de letudták volna őt győzni. Nem véletlenül mondta azt Lee, hogy ő sohasem tudta volna legyőzni Muhhamad Ali-t.

2011. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:

Dehogynem voltak versenyei.3 évig versenyszerűen ökölvívó volt.Sőt a súlycsoportjában bajnok.A versenyein olyan kiütéseket csinált,hogy a Hong Kongiak ki hívták a rendőrséget.A volt bajnok muay thai boxolóval is full contactban bunyózott 15 menetet.

Viszont a orosz kommandós tényleg hazavágná.

2011. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőző dolgokat mondotok, viszont ne feledjük, hogy az éles küzdelemben a gyorsaság a legfontosabb képesség, és abban biztos vagyok, hogy Lee gyorsabb volt bármelyik katonánál. Ezzel nem azt mondom, hogy ezért mindenképpen Bruce Lee győzne, csak azt, hogy szerintem továbbra is kiegyenlítettek az esélyek.
2011. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim válasza:

Elmondom mi a helyzet. Danika hülyeségeket beszél lakikusok vagytok. Én ugyan nem harcoltam sosem, de fizikus vagyok, tökéletesen tisztában vagyok a harc fogalmával és minden körűlményeiről humanum vonatkozásában is.


Bruce Lee volt minden idők valaha élt legjobb harcosa ! Volumenekkel megelőzött mindenkit még a ma élő embert is. Korában is minden kupán első helyezett lett. Ma is mindenkit kegyőzne, persze nem más sportágakban. Ha csak boxolni lenne szabad akkor is komoly sansza lenne Tysonnal, de ha szabad karatézni akkor leüti míg megmozdítja a kezét. Simán mindenkit levág mert iszonyat gyors volt.


A kérdésedre visszatérve.


"Ja, és még én vagyok a hülye, hogy meg akarom győzni őket az ellenkezőjéről!

Miért van ez?"


Mert ténleg hölye vagy ! Ennyi az egész.

2011. febr. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:

Hadd szóljak hozzá elfogultság nélkül, és mondjak néhány tényt. Bruce alapvetően utcai harcos volt, versenyeken alig indult, de rengeteget verekedett kisgyermek korától fogva az utcákon. A mozifilmjeiben egy mozira kitalált, nem realisztikus harcstílust használt. A forgatások kezdetei elején rá kellett szólni, hogy lassítsa le a mozdulatait, mert a kamera konkrétan nem tudta felvenni. Fej-re a valóságban nem rúgott, és tanult földharcot is, elismerte a létjogosultságát és fontosnak tartotta, mint ahogy szinte az összes többi küzdőstílust. A halálát egy gyógyszer(?) összetevője okozta, ami miatt a hivatalos adatok szerint megduzzadt az agya, és elpattantak benne az erek. Az edzésébe rengeteg súlyemelő gyakorlat volt, mellette tucatszámra csinálta az egykezes húzódzkodásokat, egykezes fekvőtámaszokat, vagy izometriás edzést végzett, amellett hogy rengeteget verekedett. A tanítványai egy része korábbi ellenfelei, volt amerikai box bajnok a hadseregnél stb. Az intermuszkuláris koordinációját tulajdonképp a végletekig kiaknázta, amellett hogy emberfeletti sebességre tett szert. Ezt én se hittem el, amíg nem láttam. Emellé a képességei mellé egy roppant lényegretörő utcai harcstílust fejlesztett ki, ismétlem utcai harcstílus, ami ágyékra, szemre, torokra támadt elsősorban. A hátsérülése edzés közben történt, túlságosan nagy súllyal végzett jó reggelt gyakorlatot, vagy rossz technikával.

A filmjeit nézve én azt mondtam volna anno, hogy tényleg elverte volna sok küzdősportoló. Sajnos a valós képességeiről kevés anyag maradt fennt, de ellehet csípni ezeket akár a filmjeiben(pl az egyik jelenetben megfeszíti a hátizmait, és szinte a semmiből szárnyai nőnek) vagy az itt-ott keringő régi videokból, amikor bekötött szemmel mutat egy wing chun technikát, és úgy veri el az ellenfelét, és én mindössze két képsort/videot láttam a kézgyorsaságáról, de utána igazából bármilyen pletykát elhittem volna róla. Persze azért nem mindent:D Őt is letudta volna győzni anno valaki, ő is tett olyan kijelentést, hogy Ali ellen nem sok esélye lenne(nézte a meccseit, és közbe ugyanúgy mozgott, ahogy Ali, elemezte a mozgásait, közbe hangzott el ez.) Én azért adtam volna neki egy lehetőséget, még ha Bruce mindössze is 60 kg volt a 172 centijéhez. Nekem ő volt a példakép, és aki az edzésre sarkalt(mármint Bruce), és annyit megtanultam tőle, hogy soha semmilyen harcművészetet/küzdősportot ne becsüljek le, hanem a hatékony elemeket tanuljam meg belőlük. És ne feledkezzünk el, hogy a Kung Fu-t ő hozta ki Kínából, a médiában is még MINDIG érezni a hatását, minden hónapban jön ki egy mozifilm, videojáték, akármi, amiben legalább utalás szinten benn van, még Pavel Tsatsouline orosz erőedző könyvében is összefutottam vele.

2011. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:

A mostani boxmezőnyből pl. Manny Pacquiao fizikumra nagyon hasonlít Bruce-ra, a srác veszett gyors is.


[link]


[link]

2011. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

Itt van néhány ritka felvétel róla, mikor pl. 1 inch távolságból kettéüt egy deszkát, vagy a videó végén, kettőt üt, ám a kamera egy ütést is alig bír felvenni:D

Ha megtalálom azt a videót amikor bekötött szemmel bunyózott, belinkelem, a két ujjas fekvőtámaszt meg gondolom mindenki látta.


[link]

2011. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
10%

Kedves 04:26-os Válaszoló, ilyen hozzászólásra már muszáj reagálnom, elsősorban nem magam, inkább a józan ész védelmében.

A kezdő sor hangvételének megítélését inkább a többi magamhoz hasonló, kulturált vitázóra hagynám. Viszont hadd jegyezzem meg, erősen magad alatt vágod a fát a következő kijelentéseddel, amivel igyekszel magadnak tekintélyt kovácsolni és a hozzáértésed látszatát növelni, ugyanis én elméleti fizikus ÉS harcművész vagyok.

Hadd hívjam fel a figyelmet a kettőnk vitastílusa közötti differenciára! Ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, és a többi ésszerű válaszoló írásait, láthatod, a mi hozzászólásaink bázisa a következő:

"Szerintem Bruce Lee..., mert...".

Ezzel szembeállítva a Te hozzászólásaidat:

"Bruce Lee volt minden idők valaha élt legjobb harcosa!" Kijelentés, felkiáltójel. "Volumenekkel megelőzött mindenkit még a ma élő embert is." Kijelentés. Pont. "Ma is mindenkit legyőzne, persze nem más sportágakban." Pont.

Szerintem erősen megkérdőjelezhető annak a vitához való viszonya, akinek a hozzászólásai alapján még igénye sincs az érvelésre, és kijelentésekkel operál, jelezve, hogy teljesen biztos véleménye igaz voltában, miközben semmiféle információ nem áll rendelkezésére annak alátámasztására.

Ha Te úgy döntöttél, hogy feltétel nélkül rajongsz valakiért, és szinte istenként tisztelve mindenki más fölé helyezed, ez szíved joga, teljes mértékben csakis a Te dolgod, senki sem fog bírálni érte, sem beleszólni. Viszont ezzel a hozzáállással teljesen alaptalanul, irracionális hozzászólásokkal a kulturáltan vitázókra támadni erősen kifogásolható viselkedés, különösen, hogy éppen arra tettél becsmérlő megjegyzést, aki végső soron a bálványodat védte.

Valamint a legközelebbi barátaimnak is Deni vagyok, vagy ha valaki nagyon akarja, akkor esetleg Dániel. Senkinek sem Danika.

Köszönöm, hogy végigolvastad!

2011. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!