Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád, hogy a csp 3...

Támogatnád, hogy a csp 3 gyerekig járna és végzettséghez lenne kötve?

Figyelt kérdés

minimum érettségi v. szakmunkás 2011-től lépne életbe.

???

Vélemények?


2010. júl. 6. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kellene változás, de amit felvetettél, az egyrészt átgondolatlan, másrészt nagyon sebezhető, szinte minden oldalról meg lehetne támadni. Én inkább eltörölném a családi pótlékot, és megemelném a munkaviszonyhoz kötött ellátások összegét, hogy aki munkából megy szülni, annak megérje növelni a magyarok létszámát. Ha két tinédzser vállal gyereket, akkor az nagy valószínűséggel nem tervezett baba, ők igényelhetnének támogatást, ha már megtartották. Aki munkaképes korú, és nem jár iskolába, az meg ne vállaljon gyereket. Mielőtt letépik a fejemet, arra gondolok, amikor apuka és anyuka otthon vakargatja a popóját segélyre várva, a gyerekeknek meg kilóg mindene a gatyából. Ők nem kapnának semmit.

Ha egyik szülő dolgozik, másik meg pl. munkanélküli, de dolgozott, csak nem talál munkát, az kaphatna.

Igy lehetne ordítani, hogy diszkrimináció, mégis csak azok jutnának állami pénzhez, akik tettek is hozzá - megkülönböztetés nélkül - kereset arányában.

De erre valószínűleg várhatok, amíg kinő még két fülem.

2010. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
5%

Amikor utazok a buszon szoktam látni ilyen 6-8 gyerkőcös emberekéket akik ugyan nem cigányok de ahogy az ember ránéz a fejükre nem "kóserek" nem egy százas izzók az biztos. Sztm fehérnél 2-3 gyerek a normális ahol ettől sokal több van ott vmi mentális probléma van a szülőkkel és azért szaporodnak ennyire. Tehát ezeket sem érdemes támogatnui mert csak a dilis emberek száma növekszik.


Az előregedő korfa -> gyerektámogatás pedig azért hibás gondolat, mert akik csp-ért szülik a gyerekeket azoknak a gyerekik is ezt fogják csinálni ők sem dolgoznak majd így TB-t nyugdíjjárulékot sem fizetnek tehát a ciggerekkel nem vagy kisegítve.

2010. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:

"Sztm fehérnél 2-3 gyerek a normális ahol ettől sokal több van ott vmi mentális probléma van a szülőkkel és azért szaporodnak ennyire"


És ezt a mély bölcsességet onnan szűrted le, hogy láttál két sokgyerekes családnak látszó csoportot a buszon? Gratulálok.


Jó, mondjuk a mentális problémát is sok féle képpen lehet definiálni, például úgy is, hogy "mentális problémája van mindenkinek, aki nem mindenről úgy gondolkodik, mint én, nem azt a fagyit szereti, amit én és nem annyi gyereket szeretne, amennyit én".


De nem biztos, hogy nagyon bölcs dolog egymást a fagyievési vagy épp gyermekvállalási preferenciái alapján skatulyákba pakolgatni és főleg "nem szaporítandónak" minősíteni.


gyermektámogatás > elöregedő korfa - úgy érzem, ez arra vonatkozott, amit én írtam, úgyhogy reagálnék (bár ez nem fórum, tudom - bocsi).


Úgy tűnik, hogy kicsit "összerántottad", amit mondtam, így egyszerűbben lereagálhatóvá vált ugyan, viszont pont csak az osztogatnakból lett fosztogatnak. Úgyhogy íme a bosszú, én meg jól kitekerem, még jobban, mint eredetileg ;) íme:


1. Adott egy probléma: bizonyos embercsoportokban azért magas a gyermekvállalási kedv, mert a gyermekek után támogatás jár

>>>így egyre többen lesznek a "támogatandók", ez egyre drágább

>>>történetesen ebben a gyerekvállaláshoz így viszonyuló csoportban nem annyira jellemző, hogy a gyerekekből kiegyensúlyozott, a társadalomba beilleszkedni képes, és nem utolsósorban anyagilag is önnfenntartó életformára képes felnőtteket nőnének fel - így a probléma ördögi körré válik.


2. És az érem másik oldala:

>>>Aki gyermekéből kiegyensúlyozott, a társadalomba beilleszkedni képes és önfenntartásra képes felnőttet szeretne nevelni, magyarán tisztességgel gondját akarja viselni, annak _rengeteg_ energiát (nem csak pénz - de végülis az energia, a stressz, a "lelki teher" és minden más is valahol pénzre váltható, ha (nemzet)gazdasági szempontból akarjuk nézni) kell erre fordítania.

>>>ezért ezek az emberek általában nem nyereségforrásként, hanem inkább kihívásként, feladatként, kiadásként számolnak a gyermekvállalással (tudom, ez most nagyon felülről nézős, de lássuk be, ez is benne van), ezért ők a feltételek romlásával - ellentétben az előző csoporttal - jellemzően inkább kevésbé lesznek hajlamosak gyermeket vállalni.


>>>Vannak ugyanakkor bevállalósak, akik bár kihívásként és nem jövedelemforrásként néznek a gyermekvállalásra, mégsem "futamodnak meg" (((((((((most nem arra gondolok, hogy mindenki megfutamodik, aki nem akar nyolc gyereket, csak arra, hogy van, aki jobban hagyja magát ilyen kérdésekben a körülményektől befolyásolni, van, aki meg nagyon elszántan szeretné, amit szeretne, és úgy gondolja, hogy a föld alól is előteremti a feltételeket))))))), de ettől még ők nem tartoznak az első csoportba, vagyis nem "segélyért", hanem pont hogy a várható nehézségek _ellenére_ vállalnak be annyi gyermeket, amennyit!!!!!


Sőt, mivel a 2. pontban leírtak tulajdonképpen ugyanazt a folyamatot erősítik, amit az 1., ezért épp ezek a "csakazértis vállalom" családok jelenhetnék a kiutat abból a demográfiai problémából, hogy egyre kevesebben tartanak el egyre többeket.


És ezek a "csakazértis" családok sokszor egyáltalán nincsenek könnyű anyagi helyzetben, nyilvánvaló okok miatt. Ha egy "rendes háromgyerekes" családnak jól jöhet a segély (azoktól ugye ez a nagyívű elképzelés nem akarja megvonni a támogatást), akkor egy "rendes hatgyermekesnek" miért nem jöhet jól, illetve ha jól jön nekik, az miért jelenti rögtön azt, hogy "akkor nem kellett volna annyit szülni", ha a "rendes háromgyermekesnél" nem jelenti azt?


Épp ez volt az, ami nekem nagyon nem tetszett a javaslatban, hogy tudniillik gyakorlatilag összeegyeztethetetlennek tartja a "rendességet" a sok gyerekkel.


Pedig hát nyilvánvaló, hogy a kutya nem ott van elásva, hanem a gyermekneveléshez való hozzáállásban...


((((Csak gondold végig. Neked sem lenne semmi kifogásod az ellen, hogy ilyen "pénzért született" gyerekekkel járjon a te csemetéd egy osztályba, ha történetesen ezek a "pénzért született gyerekek" is valami csoda folytán automatikusan tiszta, rendes, intelligens "jógyerekekké" válnának. De persze ha így működne az ember fejlődése, akkor azon sem kellene aggódnod, hogy milyen hatások érik a te szemed fényét az iskolában, mert ő sem tudna más lenni, csak "jógyerek", akiből majd "jófelnőtt válik", mint te ;) ;D ;) )))))

2010. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
10%

21:15

Csűrheted csavarhatod ahogy akarod, a gyereknevelés, családfenntartás akkor sem állami feladat. Az állam vonuljon ki a hálószobából szűnjön meg a segélyezés.

2010. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:

Utsó:


Ez egy egész más álláspont, mint amit a kérdés felvetett. És azt hiszem, sokkal védhetőbb is, bár én mindenképp vitatkoznék vele.


De itt most történetesen arról volt szó, hogy a háromgyerekesbe beszáll az állam, a többgyerekesbe nem - ami nagyon nem ugyanaz.


Mellesleg én is pont ugyanezt írtam valahol...


Tegyél fel egy ide vágó kérdést, és akkor megtárgyalhatjuk a te felvetésedet is.

2010. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!