Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád, hogy a csp 3...

Támogatnád, hogy a csp 3 gyerekig járna és végzettséghez lenne kötve?

Figyelt kérdés

minimum érettségi v. szakmunkás 2011-től lépne életbe.

???

Vélemények?


2010. júl. 6. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
72%
Az én anyám nyolc általánost végzett el. Nekem ő a legjobb anya. Nem a családi pótlékért vállalta a három gyereket. Sok mai nagymama van (fehér) aki 16-17 évesen szült. Nem új jelenség.
2010. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
50%

"Nem inkabb a munkanelkuliseg ellen kellene tenni, dehogy... meg azzal tenni valamit, hogy a minimalber alacsonyabb mint a letminimum."


Nem értem miért nem látod az összefüggést ezek, és a családi pótlék meg a hasonló jóléti állami juttatások megléte között.

2010. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
81%

15:04

Nem, tenyleg nem ertem. Kifejtened boven erthetoen, nem csak annyival hogy "te hulye vagy"?

Pedig, azt gondolom, kellene, a tanulmanyaim, es hasonlok miatt - szoval tenyleg komolyan erdekelne, mi az amit nem latok at, nem ertek...

2010. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:
azt akarja sugalni , hogy negyed ennyi adót sem kéne fizetnünk ha mindenki magáról gondoskodna.
2010. júl. 7. 15:46
 55/75 anonim ***** válasza:
81%

Jah, mint ahogy a csokkentett taperteku tuzijatek megtakaritasa a arvizkarosultaknak megy... Mese habbal.

De ha csak ennyi az erv, akkor "nincs mirol beszelni". Azthittem, alatamasztott ervek, akar szamitasok lesznek, nem mese... -_-!

2010. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 A kérdező kommentje:

Szerinted miért ilyen magasak az adók?

A jóléti állam szerinted miből tartja el magát?

Nézd meg mennyi adó van a benzinen az áramon a fizetéseden mennyi tb-t fizetsz.

Gondolom nem azért van mert 1,5 millió tart el 10-et hanem mert kitőrt az izlandi vulkán.

2010. júl. 7. 16:38
 57/75 anonim ***** válasza:
81%

Azert.

Ezert el kell venni azt a bevetelt is, amit van, nem inkabb a munkanelkulieknek munkat biztositani. Ertem.

Azthiszem, nem egy szinten gondolkodunk - es meg azt sem allitom 100%-osan hogy en gondolkodnak magasabb szinten.

Elnezest mindenesetre, hitrol nem vitazok. -_-!

2010. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
71%
Jó lenne már, ha mindenki felfogná, hogy a cigányok akkor sem dolgoznának, ha munkaerő hiány lenne. Nem írom le, hogy mit mondott anno egy kisgazda politikus, de 2 választási lehetősége van a magyaroknak.
2010. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:36


A kérdező közben elég jól elmagyarázta: Valóban arról van szó hogy ez a "jóléti rendszer" baromi sokba kerül mert amikor dolgozol akkor a te jövedlemed egy részét elvonják adóként illetve még a munkaadó is fizet utánad nyugdíjjárulékot TB-t. Nem keveset! Gyakorlatilag a nettó fizetésed duplájába kerülsz a munkaadónak. Ezért aztán kétszer meggondolja hány embert alkalmazzon ill mekkora bért adjon nekik. Ha csökkennének a munkára rakódó terhek mindenki jól járna mert te több fizut vinnél haza a munkaadód pedig több munkavállalót alkalmazhatna. Nem beszélve arról hogy a magyar munka "olcsóbb" ezáltal versenyképesebb lehetne a többi ország mukaerejéhez képest. Persze akkor nem lennének jóléti juttatások mivel az államnak csak onnan van bevétele amit a dolgozóktól elvon különböző módon.

Egyébként meg milyen más megoldásra gondolsz a munkanélküliség csökkentésénél? Hozzanak létre lágereket azt dolgoztassanak vagy mi? Az állam nem tud munkahelyeket teremteni ez csak egy demagóg szöveg. Mo-on gyakorlatilag minden cég magánkézen van. Külföldiek kezén főleg. Tehát csak ők tudnak munkát adni. De ha egyszer nincs többre igény me a Kínaiak fele ennyiért megcsinálnka mindent ráadásul ott nincsenek ekkora jóléti kiadásai az államnak.

2010. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
95%

21:13: Adott esetben tobb kozmunka? Adott esetben tobbert, mint amit a cp-bol ossze lehet szedni?

Ezzel meg a "normal" munka ertke is felmenne - legalabbis az lenne realis.

2010. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!