Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád, hogy a csp 3...

Támogatnád, hogy a csp 3 gyerekig járna és végzettséghez lenne kötve?

Figyelt kérdés

minimum érettségi v. szakmunkás 2011-től lépne életbe.

???

Vélemények?


2010. júl. 6. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem úgy kéne, hogy az első három gyerekre járna, és a negyedikre nem. Ennek visszamenőleg is érvényesnek kell lenni. És a kórházi ellátás, ingyen tankönyv satöbbi formájában a negyedik gyerekre is lehessen juttatást igénybe venni. A végzettséghez kötés meg hülyeség, bárkinek becsúszhat egy gyerek akkor is ha pl épp tanul. Szerintem inkább, ha munkanélküli a szülő, akkor közmunkához lehetne kötni. Vagy akár azt is meg lehetne csinálni, hogy a helyi vállalkozás mondjuk heti 10 órára állami költségen foglalkoztathatná. Így növekedne a termelékenység, és az állam csak nyerne rajta hiszen a pénzt eddig is adni kellett így még adóból több is folyik be.
2010. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:
18 éves korig főleg igényteleneknél csúszik be gyerek. De egy érettségit nem nehéz megszerezni.
2010. júl. 6. 20:42
 13/75 anonim válasza:
48%
Sok cigány meg is szopná szal én támogatnám:D
2010. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
72%

Egy általános iskolát végzett édesanya ugyanolyan rendes felnőttet képes nevelni a gyerekéből, mint egy egyetemet végzett.

Akkor mért járna az egyiknek és mért nem a másiknak?

2010. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
61%
Vagy kifordítva, egy egyetemet végzett anyuka nem biztos, hogy olyan felelősséggel neveli fel agyereket mint egy 8 általánost végzett.
2010. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez undorító diszkrimináció.

Megint a legszegényebbeket szívatják, a lényeg hogy a politikusoknak minél több jusson, a szegényektől meg még a családi pótlékot is el akarják venni. Pedig sok helyen nagyon jól jön még az a kevés is.

2010. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:

Igen a 8 általános végzettségü fog neki jobb körülményeket biztosítani egy felső végzettségűvel szemben.

Hát persze.

2010. júl. 6. 20:47
 18/75 anonim ***** válasza:
40%
Igen csak tudod, aki nagyon szegény minek szül 4 gyereket?
2010. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
78%

ó már megint ez a baromság


1 a csp a gyereknek jár, mostanság nem láttam érettségizett újszülöttet

2 alkotmányellenes - legfeljebb felmenő rendszerben lehetne bevezetni, tehát azokra a gyerekekre, akik még nem fogantak meg

3 attól, hogy valaki nem védekezik, még nem egy ordas k.rva, aki a csp-ért szüli a kölyköket, hanem mondjuk keresztény

4 a párom szakmunkás, én többdiplomás vagyok, melyikünk végzettsége alapján járna? ;)

5 láttam én már olyan idióta diplomást, akitől el kellett venni a gyereket, mert veszélyeztette, neki járna, de a szomszéd betanított munkásnak, aki inkább nem eszik, csak, hogy a gyerekeinek bőven jusson enni, annak meg nem, szerinted ez igazságos?

2010. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:

Ennek köze sincs a szegényekhez meg a gazdagokhoz.

Ennek ahhoz van köze ki mennyire teljesíti a 18 éves tankötelezettséget amivel egy érettségi simán megszerezhető.

Az kapjon támogatást aki már tett valamit az asztalra.

2010. júl. 6. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!