Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád, hogy a csp 3...

Támogatnád, hogy a csp 3 gyerekig járna és végzettséghez lenne kötve?

Figyelt kérdés

minimum érettségi v. szakmunkás 2011-től lépne életbe.

???

Vélemények?


2010. júl. 6. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
16%
A csp-ot a szülő kapja nem a gyerek, amit a gyerekre kéne költenie. 18 éves koráig mindenki tanköteles. Én mondjuk nem kötném végzettséghez, de 4. gyerek után nem adnék. Igazából tisztességes fizetés kéne, nem idióta pótlékok.
2010. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem mutassuk be a 18 éves fiatalokat a Vének Tanácsának és majd ők eldöntik, hogy lehessen-e gyereke, vagy sem.

Minden fiatal fél órát van bent és annyi bölcset szerzünk, amennyi csak szükséges, hogy kielégítsük a felmerülő igényeket. :)

2010. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
83%

Aki nem tudott eljutni az érettségiig sem, az nem véletlenül nem jutott el tudod?

El kell mennie pl szakmunkásképző után dolgoznia mert nincs pénze a családjának

valamilyen betegsége van

nem támogatták szülők,rokonok mert nincsen neki

stb

aki ilyen szerencsétlen,kár még tovább nehezíteni a helyzetét, inkább könnyíteni kellene

arról meg senki se tehet hogy szakmunkás végzettsége vagy diplomája van-e a szülőjének, miért a gyereket kéne büntetni ezért?

2010. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 A kérdező kommentje:

"arról meg senki se tehet hogy szakmunkás végzettsége vagy diplomája van-e a szülőjének, miért a gyereket kéne büntetni ezért?"


Én mivel büntetem?

"minimum érettségi v. szakmunkás"


De látom az érettségi is kevés , mert az értelmezés isnagyon nagyon nehezen megy :(

2010. júl. 6. 21:16
 35/75 anonim ***** válasza:
52%

""5 láttam én már olyan idióta diplomást, akitől el kellett venni a gyereket, mert veszélyeztette, neki járna, de a szomszéd betanított munkásnak, aki inkább nem eszik, csak, hogy a gyerekeinek bőven jusson enni, annak meg nem, szerinted ez igazságos?"

Valószínű a betanitott munkásnak is megvan a középszíntű végzettsége és már leírtam az elején ,hogy nem visszamenőleg kellene ezt alkalmazni." Nem visszamenőleg, de attól nincs kizárva hogy 2011 után is lenne ilyen betanított munkás. Egyébként miért "valószínű"? Végzettséggel kapja meg az ember a gondoskodó képességet?:D

2010. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
33%
Magát a csp.-t kéne megszüntetni, más országokban nincsenek ilyen hülye segélyezések... Nem ebből kell megélni, nem ezért kéne szülni.
2010. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
90%
De barom vagy!neked nem megy az értelmezés! Te írtad h szülők végzettségéhez lenne kötve a csp! "min.érettségi vagy szakmunkás" ott van a kérdésnél. Te írtad. Egy csecsemő mit tehet arról hogy van-e a szüleinek érettségije vagy sem? Ezért ne kapjon a gyerek még azt se ha nem állnak jól anyagilag?! Hülyékkel nem vitázom.
2010. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
42%

"15 évesen 6 általánossal szül az nem kap csp-t."


Ez csak cigger lehet. Tehát igen.

2010. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
52%

"A családi pótlék a gyereknek jár, az meg nem születik végzettséggel. "


Akkor másképp kell átalakítani. Pl akinek egy bizonyos színskálán 10esnél sötétebb a bőre az nem kap, a világosabbak meg korlátlan gyerekszámig. :)

2010. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó én katolikus magán suliba jártam és ott is volt 16 éves terhes csaj 1 év gimmivel a háta mögött.
2010. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!