Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért engedi a jog, hogy...

Miért engedi a jog, hogy kifosszon a feleségem?

Figyelt kérdés
A feleségem úgy jött a házasságba, hogy semmit nem hozott, az én házamban lakott, az én kocsimmal járt, neki csak annyi dolga volt, hogy a saját igényei szerint vásárolgasson. Két év után milliókkal távozik. Mégis hol itt az igazság?

2014. nov. 22. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
21%
Kérdezõ,szàmìt pàr milliò, egy 20 mò-s lakàsnak 3 mò a 15 %-a, ez nem kifosztàs, 17 mò-ért frankò csalàdi hàzat lehet kapni.
2014. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 A kérdező kommentje:

Úgy látom, egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy a semmiért nem jár pár millió. De hát a más pénzét könnyű osztogatni. Kíváncsi lennék azért, hogy aki szerint ez rendben van, akkor is így gondolná, ha ő lenne a helyemben.


Nem tudom, ha odamenne a haverod, hogy ajándékozz neki 3 millát, te röhögve átadnád-e, hogy tessék, vigyed.

2014. nov. 27. 20:17
 73/87 anonim ***** válasza:
0%

Te most egy sértõdött kisgyerek vagy hülye és alaptalan összehasonlìtgatàsokkal és aki 3 napja hisztizik.

Együtt éltél vele, azt hogy a nap 24 òràjàban vàsàrolt 100 hogy csak sarkìtod.

Vedd úgy ,hogy fizetsz a 2 évnyi dugàsért amit a lakàsodon tettél . Ez a törvény, akàr tetszik akàr nem, rajtad kìvül nem 1 emberrel megtörtént, igazsàg ide vagy oda, túléled.

2014. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim válasza:
81%
Én a kérdezővel értek egyet. Ostoba a törvény. Biztos, hogy van kiskapu, keress másik ügyvédet, valahol találj fogást! Elhiszem, hogy ez a törvény, és ami normál esetben jár, azt meg is adod neki, ahogy írtad (vagyon fele, stb), de a saját különvagyonodból... pofátlanság...
2014. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 A kérdező kommentje:

73-as, érdekesen látod a világot. Nem guminőnek használtam a feleségem, ilyen alapon miért nem fizet ő nekem, hogy megdugtam 2 éven át? Már bocs, de te hozol fel hülye összehasonlításokat. És attól, hogy ez a törvény, meg ki szabad rajta akadni. Lehet, hogy dühöngök itt pár napja, de nincs megtiltva. Ha nem tetszik, ne olvasd el.


Ez egy nagyon ócska törvény, és azokat támogatja, akik a mások kárára akarják megszedni magukat, mert ha nem lenne ilyen pofátlan a feleségem, simán lemondhatna erről a részről, ettől meg megkapna mindent, ami az övé. De mindegy, lezárom a témát, mert úgyis kiderült, hogy nem lehet rajta változtatni. Ettől még engedtessék meg nekem, hogy utáljam ezt a helyzetet.


Nem tudom, szerinted miért teljesen normális az, hogy adjam el a lakásomat (gyorsan, akár áron alul is), amin megint vesztek egy csomót, átíratás, illeték, ügyintézés, ügyvédi költség, stb, keressek albérletet, amíg nem találok másik lakást, ami valószínűleg rosszabb lesz, mint az enyém. Tényleg nem vesztek semmi, nem is értem, miért panaszkodom. Valóban megérdemeltem mindezt, amiért a feleségem félredugott.

2014. nov. 28. 09:20
 76/87 anonim ***** válasza:
10%

Mivel -szinte- minden nő egyetért az ilyen lehúzásokkal, ezért az sem normális, aki feleslegül vesz egy nőt!!


Kérdező!

Ez nem volt Neked egy olcsó "lecke", mert ennyi pénzért akár minden napra "vehettél" volna egy újabb nőt...

2014. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon felháborodva olvastam a sztorit, kérdező. Megírod, mi lett veled?

Erősödik bennem, hogy házassági szerződés nélkül sosem házasodnék...

2015. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést. A jogalkotóknak sem ártana átgondolni ezt az egészet.

Az lett velem, hogy ki kellett fizetnem egy csomó pénzt. Peren kívül megegyeztünk, mert a perrel még rosszabbul jártam volna. Gusztustalan az egész.

2015. ápr. 22. 17:46
 79/87 anonim ***** válasza:
0%

De hát amikor hézasodtál, nem voltál tisztában vele, hogy a hézasságkötésnek annyi a tartalma és célja, hogy feleződik a vagyon?

Aki nem akarja a vagyona felét a másiknak adni, csak szerelmi kapcsolatot akar vagyonmegposztás nélkül, az nem házasodik, ilyen egyszerű.

2015. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 A kérdező kommentje:

Azzal nem voltam tisztában, hogy a külön vagyon mégsem külön vagyon.

Amúgy nehogy azt hidd, hogy az együttélésnél ez nincs. Úgyanúgy számít az életközösség is. De miért az szívja meg, aki még hisz a formalitásokban?

2015. ápr. 22. 19:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!