Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért engedi a jog, hogy...

Miért engedi a jog, hogy kifosszon a feleségem?

Figyelt kérdés
A feleségem úgy jött a házasságba, hogy semmit nem hozott, az én házamban lakott, az én kocsimmal járt, neki csak annyi dolga volt, hogy a saját igényei szerint vásárolgasson. Két év után milliókkal távozik. Mégis hol itt az igazság?

2014. nov. 22. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
66%
29. Ehhez nem feltétlen kell olyan munka. Nekünk nincs hitelünk, ebben az évben építettük a házunk, havi 160-ból élünk és 260-at keresünk ketten, szóval 1 év alatt van több mint 1 mó megtakarítás. Sima raktári munka.
2014. nov. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
0%
Nem 29, 27...
2014. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
0%

"De milyen gáz úgy kezdeni egy kapcsolatot, hogy "írj alá egy papírt"?"


Hát eleve arról szól a házasság, hogy aláírsz egy papírt, nem? Nincs papír, no problem...

2014. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 A kérdező kommentje:

Van ügyvédem, épp azon akadtam ki, amit mondott.

A lakás az enyém, különvagyon, ezt nem is vitatja senki. De mivel nagyobb értékű, milliókat csengethetek lakáshasználatért, és nincs kibúvó. Tömjem meg a nulla tulajdonnal rendelkező feleségem milliókkal, mert benne lakott. És ha nincs annyi pénzem, hogy ezt oda tudjam neki adni, adjam el a lakást. Hol ebben a tulajdon védelme?

2014. nov. 23. 13:14
 35/87 anonim válasza:
81%
Nem értem. Ha a különvagyonod, és az is marad, nem házasság alatt szerzett közös vagyon a ház, akkor minek a lakáshasználati jog? Ezt nem közös vagyon esetén szokták kérdezni? Szüleim most váltak nyáron, nekik közös volt a ház, egyikük maradt, és a bíróságon kérdezték, hogy a másik tart-e igényt lakáshasználati díjra? De külön vagyon esetén, főleg ha te maradsz a saját házadban, akkor hogy jön ide a lakáshasználati díj? Vagy én vagyok h*lye és értetlen?
2014. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy én sem értem, de mind a két ügyvéd ezt állítja, én meg fel vagyok háborodva.
2014. nov. 23. 15:06
 37/87 anonim válasza:
0%

35-ös vagyok.

Hát, ez szívás. Szóhoz se jutok. :O :O


Minden esetre remélem, hogy le tudtok ülni, és korrekt módon osztozkodni. Azt ne felejtsd el, hogy amíg te dolgoztál, elvileg ő adta a hátországot, így az a vagyon közös akkor is, ha ő egy percet se dolgozott. A többi viszont... hát... remélem meg tudtok egyezni. Őszintén kívánom, hogy mindketten legyetek boldogok- valaki mással. :)

2014. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
26%

34:


Ne edd a kefét, menj el 10 ügyvédhez!

Egy per sikere azon múlik, az illető kodolgozott-e az adott tématípusra egy ütős beadványt. Keress egy ilyen ügyvédet!

Az már zsinórban nyeri az ilyen pereket.


De mért per keretein belül gondolkodol?

Nyilván jár a házassági közös vagyon ténye miatt a feleségednek valami, esetleg egyezzetek meg peren kívül, az a leggyorsabb. Ki akar perelni kit és miért?


Van válási mediáció, azt a per előtt érdemes megpróbálni, ha nem vagytok tárgyalóképesek egymással a feleségeddel.

2014. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
65%
Vannak közös és nem közös gyerekek?
2014. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
24%

Meg egyébként mik a számbeli tények? Ha az éves jövedelmed mondjuk több száz milliárd, és a feleségednek jár ebből 20 millió, hogy saját lakást vehessen, akkor nyilván nem értékelhető úgy, hogy kifoszt a feleséged.

Ha az autó, amivel járt, ÚGY a TE AUTÓD, hogy Neked van 16 autód, és neki is vettél egyet, akkor is más a szitu, mintha csak egyetlen közös autó van.

2014. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!