Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért engedi a jog, hogy...

Miért engedi a jog, hogy kifosszon a feleségem?

Figyelt kérdés
A feleségem úgy jött a házasságba, hogy semmit nem hozott, az én házamban lakott, az én kocsimmal járt, neki csak annyi dolga volt, hogy a saját igényei szerint vásárolgasson. Két év után milliókkal távozik. Mégis hol itt az igazság?

2014. nov. 22. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 A kérdező kommentje:

Nem tudunk megegyezni, mert kitart amellett, hogy neki ez jár a semmiért. Nem volt itt semmi hátország, nem a kétév alatti fizetésünkről vitatkozunk. Gyerek nincs, se közös, se nem közös.

Nincs 16 autóm meg milliárdjaim. Annyit akar belőlem kiszedni, amennyi pénzem nincs is. Pusztán azért, mert a jog lehetővé teszi, pedig jól tudja, hogy egy fillért nem tett bele semmibe. Ha ez a törvény, rohanhatok én húsz ügyvédhez is.

Már csak kétségbe vagyok esve, mert nincs kiút. Inkább csak ki akarom magamból írni, hogy ezek aztán a szuper törvények, amik az ilyesmit lehetővé teszik. Vegyünk el attól, aki összekuporgatott valamit, és adjuk az ingyenélőknek.

2014. nov. 23. 18:26
 42/87 anonim ***** válasza:
27%

Pedig a jog nem teszi lehetővé.

Hol lakott, mielőtt hozzád költözött? Semmi saját vagyona nincs, se ingatlan, se jármű?

A Te ingatlan(jaid)ba, járműveidbe, fenntartásába, felújításába tett bele pénzt ÉS/VAGY munkát?

2014. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ilyen törvény kérdező, vagy nem írsz le valamit vagy palira vesznek.
2014. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
58%
43: Tulajdonképpen igen, ez a helyzet.:)
2014. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 A kérdező kommentje:

Nincs semmi vagyona, előtte albérletben lakott. A rezsit természetesen feleztük, de nem hiszem, hogy ez feljogosítaná az általam felvázolt helyzetre. Az autónak is minden költsége az enyém volt, ő néha tankolt.

Komolyan nincs ez így? Ne higgyek az ügyvédnek? De akkor miért mondaná a saját ügyvédem is? Én már semmit sem értek.

2014. nov. 23. 18:45
 46/87 anonim ***** válasza:
27%

Nem mondasz el minden releváns infót, csak úgy csöpögteted.


Egyrészt: mondtam, hogy nem a megfelelő topicban van a kérdésed, a jogi megközelítést a jogi rovatban fogod csak megkapni, ez ÉRZELMI jellegű topic.

Másrészt: dolgokat elhallgatsz, enélkül a fentieknél pontpsabbat nem lehet mondani.

2014. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 A kérdező kommentje:

Úgy látom, közben a kérdést egyébként is átkerült a jogi kategóriában.


Mi a releváns infó még? Nem vagyok jogász, fogalmam sincs róla, mi a lényeges. Amit annak tartottam, elmondtam. Kérdezz!

2014. nov. 23. 19:22
 48/87 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező, ezt találtam:

[link]


Értelmesen végigolvasva az áll benne, hogy ha van egy lakás ami az egyik fél különvagyona, akkor a lakáshasználat őt illeti meg. Tehát ő maradhat a lakásban. Viszont a lakáshasználatnak értéke van, az ellenértéket tehát ki kell fizetni a távozó házastársnak. Ennek az értéke is le van írva a fent linkelt oldalon.


Ez most engem is meglepett. Viszont alattam pont egy vagyoni peres ügyvéd dolgozik, szoktam vele dumálni, hát ezt esküszöm megkérdezem.

2014. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ezt ismerem, csak képtelen vagyok felfogni, mi köze a feleségemnek a használati joghoz. Mire fel vagyok kénytelen neki milliókat fizetni, amikor semmi köze a lakáshoz, csak lényegében élvezte két évig a kényelmét? Megmagyarázhatatlan. Most adjam el a lakásom, mert nem tudom zsebből kifizetni?
2014. nov. 23. 20:20
 50/87 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom itt arról van szó, hogy a volt feleséged lakáshasználati jogot kapott, és a milliók pedig a házassági vagyonközösség fennállta alatt szerzett vagyon fele. Más nem lehet, olyan nincs, hogy ő használja a lakásod, és még ezért te fizetsz. Kisemmizni nem fogod tudni, maximum enyhíteni tudsz majd a dolgon.
2014. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!