Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért engedi a jog, hogy...

Miért engedi a jog, hogy kifosszon a feleségem?

Figyelt kérdés
A feleségem úgy jött a házasságba, hogy semmit nem hozott, az én házamban lakott, az én kocsimmal járt, neki csak annyi dolga volt, hogy a saját igényei szerint vásárolgasson. Két év után milliókkal távozik. Mégis hol itt az igazság?

2014. nov. 22. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
70%

Két év után milliókkal? :D

Mekkora kamu vagy!

2014. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 A kérdező kommentje:

8-as: ezt vettem észre. De milyen gáz úgy kezdeni egy kapcsolatot, hogy "írj alá egy papírt"?


Egyébként nem vagyok multimilliárdos, ezért is érint rosszul, hogy megpróbál kifosztani. Az már csak nem bűn, hogy (ahogy ti fogalmaztatok) nem csupasz seggel éltem az életem.

2014. nov. 22. 21:51
 13/87 A kérdező kommentje:
11-es: ha nem értesz hozzá, ne szólj bele.
2014. nov. 22. 21:52
 14/87 anonim ***** válasza:
80%
Nem úgy van,hogy a házasság előtti vagyon soha nem lesz közös?
2014. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Csak van a jogban egy olyan szuper találmány, hogy lakhatási jog, és mindegy, hogy nem az övé a ház.
2014. nov. 22. 21:56
 16/87 Ditta323 válasza:
88%
A házasság előtt szerzett vagyon külön vagyonnak számit. Amit házasság alatt szereztetek azon osztozkodtok. Keress egy jó ügyvédet.
2014. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim válasza:
7%

Ez sajnos máshol is így megy, lásd pl USA.

A bíróság mindig (vagy legalábbis túlnyomórészt) a nőnek kedvez, akár van gyerek, akár nincs, bármennyi is a nő vagyona, akár dolgozik, akár nem, akár bármilyen szajha, mindig neki kedvez. Hogy miért? Tényleg, miért is?

2014. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező: pontosan, jogi szempontból mi történt?
2014. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
85%
15 éve házasodtunk össze a férjemmel, anyósom házassági szerződést akart íratni, de az ügyvéde megnyugtatta, hogy teljesen felesleges, ugyanis nem kell aggódnia, a lakás, amit ő vett a fiának, az is marad, nem lesz az enyém, ha esetleg elválnánk. Nem értem hogyan is tudna kifosztani, ha eleve minden a tiéd volt már előtte. Max a házasság alatti 2 évben szerzett javak fele illeti a feleségedet, még akkor is ha nekd ez egyáltalán nem tetszik.
2014. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor az anyódodat is érhetik még meglepetések. Fizetnem kell neki, mert a házamban lakott. Tök mindegy, hogy én vettem a házat, és az én tulajdonom. Nem vagyok jogász, fogalmam sem volt, hogy ilyesmi létezik. De jól elküldeném azt, aki kitalálta.
2014. nov. 22. 22:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!