Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy a házasságt...

Támogatnátok, hogy a házasságtörés büntethető legyen? Indokokat is kérek!

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy a megcsaló börtönbe kerüljön, hanem pénzbírság, kártérítés, vagy bármi hasonló. Ha valami ötletetek van, azt is várom!

2013. márc. 18. 14:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
31%

"Nem szeretnék vitatkozni veled, te ezt nagyon komolyan veszed, úgy látom! Egyébként pedig nem tudom miért hülyézel le, mikor semmi sértőt nem írtam"


Eddig sem vitatkoztál velem, olyan minőségbe még nem lépett át a közöttünk lévő kommunikáció. Kíváncsi lennék milyen lehet ezt a témát nem komnolyan venni. Van benne megcsalás, büntetőjog, pénz, elzárás,hát nem tudom ezt hogy gondoltad. Ne nézzem a jogi részét,pedig jog, ne vegyem túl komolyan,pedig komoly dolog. Vagy ne szembesítselek a "téves" gondolkodásmódoddal?

2013. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkoztam egy ideig a válaszomon. Lehetne büntetni a megcsalást, azzal eddig egyet is értek. De mivel büntetnék? Pénzbírság hülyeség. Sok pasinak/nőnek szerintem még így is megérné megcsalnia a párját, max kifizeti a bírságot, sőt lehet le se bukik, akkor meg ingyen volt. (százezres bírságot úgy sem szabnának ki) Csonkítást, fizikai bántalmazást szintén nem fognak engedélyezni. Kártérítés mi lenne? A lelki fájdalmat nem fogja semmilyen tárgy enyhíteni, csak az idő. Börtönt nevetséges lenne ezért adni, súlya se lenne annak a pár napnak.

Engem ha megcsalnának csak az boldogítana, illetve nem is boldogítana, de valamelyest elégtétellel töltene el, ha a másik fél koppanna a szeretővel és egyedül maradna ő is boldogtalanul, megbánva a tettét. De ezt ki garantálná? Senki... Így nálam értelmét vesztené a büntetés dolog.

2013. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha büntetnék valakit akkor azt, aki lelép a gyerek mellől. Ha engem megcsal én túlélem, de ettől még a gyereknek lehet jó apja (vagy anyja).

De igazából az ő büntetésüknek sem lenne értelme, mert attól a gyereknek jó lenne, ha azért viszi el az anyja/apja, hogy ne kelljen büntetést fizetni...

Az ilyen embereknek az a legnagyobb büntetés ha egyedül maradnak.


És amúgy mi lenne ha a házasságtörőket büntetnék? Sőt elválni se lehessen, ha már egyszer összekötötték az életüket. Azt a másik fél, meg úgy intézné a dolgokat, hogy "muszáj" legyen félrelépni és megmaradna neki a ház? A ház amibe lehet egy forintot sem tett?

Ez lenne a jogos?

2013. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

Nem is rossz ötlet: Megcsalási adó.

Mivel az egyedülálló szülők úgy is "lehúzzák" gyerekenként ezer forinttal az államot havonta.

Szerintem inkább ne akarjunk ötleteket adni :D

2013. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
44%

" Pl. váláskor a megcsalté lehetne a közös vagyon, "


Már látom is, hogy egyes emberek megbíznak más embereket, hogy a párjukat csábítsák el. Majd elvál tőle és megszerzi a közös vagyont. Ebből pedig csurran csöppen az elcsábítónak is, mindenki jól jár, aztán az a mocskos, disznó megcsaló megkapja büntetését,mint a mesékben.... Egy megcsalásért a vagyonoddal felelj. Komolyan itt egyeseknek ki kéne vizsgáltatni magát.

2013. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
86%

támogatnám!


Ha nagyon elereszteném a fantáziámat akkor: :DDD

Mondjuk ha a pasi félrekettyint, minden egyes alaklom után -1cm a himbi-libijéből levágásra kerülne...

Szerintem egyből az összes pasira rájönne az őszinteségi roham és hamarabb mondanák meg, hogy tegyünk a kapcsolat végére pontot... Ja és mindezt a híradóba is leadhatnák, hogy x.y most esett át az érzéstelenítés nélküli beavatkozáson (mutatnák a kis fejecskéjét) csak azért hogy elrettentő példa legyen a többi hím számára...

:DDD


De most komolyra fordítva a szót:

Ezt úgysem támogatnák sokan. De ez a megcsalás adó ez tök jól hangzik, de hogy bizonyítod be hogy megcsaltak?

2013. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

Kedves 36os!

Nagyon örülök, hogy végre valaki el meri engedni a fantáziáját! :)

2013. márc. 18. 16:08
 38/62 Missi_Key ***** válasza:
38%
nem támogatnám, mi a fsz köze van ehhez az államnak?
2013. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim válasza:

Nem támogatnám. Pénzért nem lehet érzéseket venni. Ha már csak az tartana valakit a kapcsolatban, hogy fél a büntetéstől, akkor megette a fene.

Ráadásul ilyen szinten nem is szabad belemászni a magánéletbe.

2013. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim válasza:

35-ös:

Pont az ilyen esetekre is gondolva írtam, hogy nem lehet soha egyértelműen igazságot tenni, ezért még elméletben se lehet erre jó módszert kitalálni. De azért az ember alapvető erkölcsi érzéke azt diktálja, hogy aki ilyet csinál a párjával, jó lenne, ha valahogy bűnhődne érte, még ha ez a gyakorlatban nem is kivitelezhető. Sajnálom, hogy ennek a megértése ilyen nehézséget okozott, a kulturált stílusodhoz meg külön gratulálok.

2013. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!