Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasságtörésnél (30 év után)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Extimade kérdése:

Házasságtörésnél (30 év után) a vagyonmegosztás fele-fele arányban alakul, mint általánosan, vagy van valami módja annak, hogy a megcsaló férj ne vihessen annyit, amennyit szeretne?

Figyelt kérdés

A többszörös megcsalással, házasságon kívüli terhesség áll fenn. Nem érdemelne semmit az egész család tönkretétele miatt az ilyen és mégis viheti mindennek a felét??? Hitelfelvételre kényszerítheti a vétlen feleséget 54 évesen?

Ráadásul a vagyon nagy része a feleség családjától jött, a lakás is abból van, bár sajnos bizonyítani nem lehet. Örökségben is a feleség által részesültek.

Mit lehet tenni???



2012. aug. 22. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség különvagyonnak számít.

A megcsalást a bíróság nem fogja figyelembe venni, mert nem bűncselekmény.


Ha hitelt akar felvenni, gyorsan válj el, mert egyébként a vagyonközösség miatt - akárki nevén lesz a hitel - ketten fizetitek!

2012. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
A vagyonmegosztás nem erkölcsi kérdés, hanem jogi. Miért ne járna neki a fele?
2012. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megcsalás, zabigyerekek, hárem és társaik: a bíróságot nem érdekli.


Örökség: különvagyon, akkor is, ha házasságban örökölt valamelyik fél.


Ajándékozás: ha bizonyítható, akkor szintén különvagyon. Hogy mit tekint a bíróság bizonyíthatónak, arról egy ügyvéd tud naprakészen tájékoztatni.


A közös vagyon a közösen felvett hitelekkel járó költségekkel együtt feleződik. Ha a felek nem tudnak megegyezni, a bíróság is dönthet a vagyonmegosztásban, de ez évekig is eltarthat és sok költsége lehet, így a megegyezés általában az a megoldás, amivel mindenki jobban jár.


Sok sikert és kitartást kívánok! Bármilyen bizonytalanság esetén jobb ügyvédhez fordulni, mert csak ő van igazán képben a pontos jogi háttérrel, bírósági szokásokkal és lehetőségekkel.

2012. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha volt házassági szerződés, akkor azt elő lehet ilyenkor venni. Ha nem volt, akkor már nehéz azon vitatkozni, hogy mi kié volt, mit ki hozott. A fenntartásban, javíttatásban, újra beszerzésben nyilván a férj is részt vett mindenből, és ennek semmi köze ahhoz, hogy megcsalt vagy nem. 30 év alatt minden minimum közössé válik.
2012. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, a házasságtörés, megcsalás az kellemetlen a családnak, de NEM BŰNCSELEKMÉNY, Magyarországon minden 14 év feletti azzal él nemi életet (annak lehetséges következményével együtt) akivel csak akar.

Úgyhogy a világon semmi módja nincs, hogy ezzel kapcsolatban kárigényt érvényesítsél, az általános vagyonmegosztási szabályok a mérvadóak, ami aszerint külön vagyon, az az, ami aszerint közös, az meg az.

Próbáljatok megegyezni egymással.

(ha bosszút akarsz állni, Te meg menj el egyszerre 3 pasival - vagy csak terjeszd ezt - és az exedet garantáltan meg fogja ütni a lapos guta. Viszont neked sem lesz joghátrányod a dologból...)

2012. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

1. Amit azegyik fél örökölt vagy (bizonyíthatóan) ajandékba kapott, az saját vagyona marad, akárhány évig is voltak házasok.

2. Viszont a házasság alatt ráköltött összegek (felújitás, kölcsöntörlesztés) már közösek, ennek fele jár mindkét félnek.

3. A házasság alatt vett összes vagyontárgy és összes tartozás közös, és válás esetén felezödik.

4. A megcsalás kettötök magánügye, az semmiben nem játszik szerepet, sem a vagyonmegosztásban, sem az esetleges gyerekelehelyezésben.

2012. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajnos én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy a volt férjem mezőgazdasági őstermelő és a megtermelt javakat számla nélkül adja el, ill a 600000 ft-os értékhatárt megtartva szétosztja az új nője családja, barátai között. Csak be kellene látnia, hogy neki ez a jövedelme is létezik és a vagyonmegosztásunk korrektebb lenne. Ennek hiányában én húzom a rövidebbet és a gyerekeknek sem akar rokontartást fizetni, mert érdemtelenek szerinte (nem akarják a nőt megismerni, ez az ok). A gyerekeim 20 és 18 évesek. Az ügyvédnek megadtam, hogy honnan lehetne utána járni a pénzek egyrészének, de azt mondja ez addig nem lehetséges, amíg a vagyonmegosztás nincs bevive a bíróságra.Ha bevisszük, akkor a gyerekek húzzák a rövidebbet, mert tőlük veszem el a bírósági eljárások, ügyvédek díját.
2012. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnálattal kell közölnöm kérdező: a megcsalásban nincs vétlen fél. Egyrészt, mert nem törvény elleni vétség, másrészt pedig a házasságot nem a megcsalás tette tönkre.
2013. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!