Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy a házasságt...

Támogatnátok, hogy a házasságtörés büntethető legyen? Indokokat is kérek!

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy a megcsaló börtönbe kerüljön, hanem pénzbírság, kártérítés, vagy bármi hasonló. Ha valami ötletetek van, azt is várom!

2013. márc. 18. 14:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
58%
Igen támogatnám...mert más kontójára szórakozik, nem csak a házastársa ellen...hanem a gyereki ellen is játszik. Legyn annyi gerince, hogy előbb válik, szakít és utána...íhy nem szekál vele mást halálba.
2013. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
52%

Én támogatnám elméletileg.


Azért, mert szerintem a házasság "csak egy papír". Az engem ellenzők viszont mindig arról beszélnek, mennyivel több, mint egy sima kapcsolat. Kíváncsi vagyok, hogy ha büntethető lenne a megcsalás, mennyien vállalnák a házasságot. Én személy szerint börtönnel büntetném, mert a fizetés alól ki lehet bújni. Így mindenkinek a saját nemi szervéért kell felelősséget vállalnia.


Gyakorlatban nem támogatnám, mert szabadság, emberi jogok, blablabla. De akkor is megöl a kíváncsiság, hogy hányan mondanák ki az igent, ha igazi tétje is lenne.

2013. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:

8as válaszoló! Nem kényszerítenénk senkit sem hogy tartson fenn kapcsolatot, ha már nem akar, csak akkor zárja le a régit és ne kezdjen addig újat, amíg nem tisztázta, ha pedig mégis akkor valami enyhe büntetésre számítson.

Szerintetek nem lenne visszatartó erő, mint például a közlekedésben a zéró tolerancia?

Ha szereti a házastárást, akkor tartson ki mellette, ha nem, akkor lépjen tovább.

2013. márc. 18. 14:38
 14/62 anonim ***** válasza:
62%
Kártérítés? És mond már meg hol van az a kár? Ugye vagyoni az szóba sem jöhet, se az elmaradt haszon, egyedül a nem vagyoni. Csak a nem vagyoninál is elvileg kell lenni egy jogsérelemnek, de egy megcsalásnál hol van a jogsérelem? Hogy fáj neked? HOgy bíztál benne? Ugyan már ez a valóság, kapcsold ki a délutáni szappanoperákat. Itt nincs biztosíték, itt nincs követelezősdi, vagyis nincs kötelezettség, csak illem, illik valamit vagy nem, de nem a jog talaján. Őszintén szólva nevetséges az egész kéréds, a többihez már nem is reagálok..
2013. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
85%

nem lenne visszatartó erő! mégis hogyan bizonyítod? És mi minősülne megcsalásnak, házasságtörésnek? A szex mással vagy már egy csók is? És a harmadik mit kap? Hiszen ő is házasságot tört! Mondom, nem véletlenül nem része a mai jogrendnek ez!

az 1800as évek végéig tettenéréssel bizonyították a házasságtörést

2013. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
15%
Igen és nem börtönnel meg pénzzel, hanem valami hasznosabbal mondjuk farok levágás férfiaknál és karóbahúzás nőknél
2013. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:

14es! Látszik, hogy még nem csalt meg a házastársad!

Egyrészt ez elméleti kérdés, nem a képviselőházban terjesztettem elő, másrészt rettenetesen sok kár is érheti az embert, igaz nem biztos, hogy anyagi, de aki átélt egy ilyen árulást, az tudja...

2013. márc. 18. 14:46
 18/62 anonim ***** válasza:
54%
A félrelépésben nem csak a megcsaló fél a hibás. Az is hibás vastagon, akit megcsalnak. Csak bele kéne nézni a tükörbe, és keresni az okokat, hogy miért is megy a másik félre!
2013. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
81%
14-es vagyok. Hozzá kell tennem, hogy férfi vagyok és már csaltak meg, szóval tudom milyen érzés. És ha már a jog erejével akarsz büntetni,akkor legalább TE indokold meg, hogy miért a büntetőjog lenne a legmegfelelőbb (ez például egy alapelv, hogy csak a végső esetben kerülhet rá sor). Szóval nem nekem kéne megindokolni, hogy miért nem, hanem neked hogy miért igen. Óriási különbség.
2013. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
18as válaszoló! Sajnos bármit megtehetsz, a lelked is kirakhatod, sokszor nem elég!
2013. márc. 18. 14:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!