Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most akkor mi lenne ha lefújná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mi lenne ha lefújnám az esküvőt?

Figyelt kérdés
Párom három éve megkérte a kezem,és idén májusban lesz elvileg az esküvőnk. Azért elvileg, mert szerintem lefújom. Tegnap este egyik barátunknál volt egy kis összejövetel,voltunk jó páran,és megkérdezte az egyik csaj tőlem, hogy mikor lesz a lagzi pontosan, hogy akkor elrendezi a szabit stb. Mondtam május 12, mire odaszólt a barátjának,hogy akkor máj.12, mindketten intézzék a szabit. Kérdezte a srác a páromtól,hogy hogy döntöttük el,hogy idén, és akkor. Rám néz párom és beszól, "Tudod Drágám, én nem akarom az egészet... csak muszáj,mert már itt a gyerek, meg egyébként is csak Te akarod ennyire, én tök jól vagyok házasság nélkül is"-síri csend a szobában, mindenki engem nézett,én meg azt kívántam nyíljon meg alattam a föld ott helyben azonnal, hogy lehet ilyen bunkó, hogy ezt nem közli velem négy szem közt,miért kell legalább 20 ember előtt?? Én meg erre: Ezt miért nem az előtt közölted,mielőtt megkérted a kezem? Vagy miért kérted akkor meg? És egyébként is, te cibáltál el menyasszonyi ruhát venni, akkor most nem értem... Szóval két perc alatt összevesztünk, persze mindenki minket figyelt, próbáltak nyugtatni az Ő barátai, hogy ne aggódj,csak hülyéskedik, Ő nem ilyen, stb. Mire Ő: hát pedig halál komolyan gondolom...- na köszönöm. Inkább csöndben maradtam, és beszélgettem másról a lányokkal, meg játszottam a gyerekkel,de kb 10-15 perc után azért megint odaszólt-"Anya, most miért duzzogsz?? Csak elmondtam, hogy én nem akarom,de legyen."- köszönöm szépen. Ezek után inkább temetési hangulat lenne az elvileg "életem legszebb napján", s mivel egész éjjel fent voltam és ezen az idióta beszóláson gondolkodtam, hogy akkor tényleg miért kérte meg a kezem, miért vetette meg velem a ruhát, miért cibált el időpontot kérni,stb, ha egyszer az egészet kényszernek,muszájnak éli meg? arra jutottam mi lenne ha lefújnám az egészet?-csak mert ezzel a tudattal éljek vele házason esetleg,hogy egy teher neki az egész, és isten tudja mikor jár félre valakihez,mert nem akar a feleségével lenni,mert csak egy teher, egy muszáj... Szerintetek jól tenném?

2012. febr. 24. 09:41
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
95%

Ha ő nem akar esküvőt, és így te sem, akkor persze. Ez közös döntés elvileg, amit mindkét fél akar.

A helyedben azért elbeszélgetnék vele, normálisan, mert tényleg érdekelne, mit gondol, hogyan képzeli a jövőt ezek után.

2012. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
habár férfi vagyok, de megtartanám az esküvőt és ott nemet mondanék, aztán mindenki előtt szépen elmagyaráznám miért, ő meg bekaphatja
2012. febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
84%
Elég nagy tahó a párod... van egy olyan halvány gyanúm, hogy csak a haverok előtt akart felvágni, milyen laza vagány csávó is ő...
2012. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
95%
Elhiszem, hogy rosszul esett, főleg mások előtt. Szerintem fújd le, aztán ha ennek ellenére ragaszkodik majd az esküvőhöz, akkor legalább nem mondhatja, hogy te erőltetted rá, hanem az már az ő döntése lesz. Innentől fogva ne akard az esküvőt, kapjon a fejéhez.
2012. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sajnálom, komolyan. Ezek után én is úgy gondolom hogy nem szabad hozzá menned. sajnos. Ez rendkívül megalázó volt. Mindenki előtt így meghazudtolni téged. Szörnyű.


Nekem volt egy kicsit hasonló élményem (igaz ott konkrétan még nem került szóba a házasság a pasival, de kb 1 éve jártunk elég komolyan) Elmentünk szintén a barátaival valahova, ahol is az egyik haverja mesélt a válásáról, és szóba került a házasság mint téma. Mire az én akkori volt pasim nagy lelkesen elkezdte ecsetelni, hogy ő bizony soha többet nem fog megnősülni (már egyszer elvált) Szóval ekkor megtudtam, hogy mi a helyzet. Ez után pár hónapra szakítottunk is mert végül is kinyögte hogy nem szerelmes belém már... Úgyhogy azt a tapasztalatot vontam le, hogy az a férfi aki így kijelenti hogy sose akar elvenni (ráadásul konkretizálva, hogy téged nem akar elvenni, nem is csak hogy egyáltalán házasodni) az a férfi nem szeret engem eléggé. Ez a sajnálatos helyzet.


És sajnos nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy csak a gyerek miatt van még veled. Nem tudom hogy lehet ezt szebben kifejezni. Sajnálom


33/N

2012. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Kedves Férfi :D Azért jól esik, hogy a másik nem is reagál egy ilyen kérdésre és a nő szemszögéből is látja a dolgot. Köszönöm válaszod.

Első, Neked is! Már próbáltam este beszélni vele,de végig ugyanazt hajtogatta.

2012. febr. 24. 09:54
 7/50 anonim ***** válasza:
Adta a nagy, laza srácot a haverok előtt, nehogy már kicikizzék, hogy régimódi, meg bekötik a fejét, meg vége a jó világnak szövegekkel. Téged meg megalázott. Hát, ha ő nem akarja, úgy te se akard, annak nem lenne jó vége, mindig a fejedhez vágná, h csak te akartad. Amúgy pár nap múlva meg majd megy hozzád, h ő nem is úgy gondolta. Lhet, h én szakítanék vele, mert most minden barát rajtad röhög, h biztos kihisztizted magadnak az esküvőt,aztán tessék.
2012. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:

"és isten tudja mikor jár félre valakihez,mert nem akar a feleségével lenni,mert csak egy teher"


félrejár ő papír nélkül is, ha akar...

2012. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
89%

Buta vagy, ha ezek után hozzá mész. A legjobb döntés az lenne, ha a jegyességet is felbontanád. Maradjatok élettársak, és majd ha ő komolyan úgy tekint rád, mint arra a nőre, akit a feleségének AKAR, akkor majd újra megkér.

A gyerekek miatt meg amúgy sem házasodunk, nekik ehhez semmi közük. Sokan vannak úgy családban, hogy nem házasok a szüleik, vagy pedig már nem is a szüleikkel vannak, mert elváltak. Szóval a gyerek nem mérvadó. 2 ember akkor házasodjon, ha azt mind a ketten úgy akarják.

2012. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat. Tudjátok volt már egy elég komoly kapcsolatom, 5 év. Végig azt hajtogatta, hogy családot akar, feleségül szeretne venni, ilyenek. Aztán mikor öcsém megkérte a barátnője kezét, akkor bökte ki nekem, hogy igazából soha nem akar elvenni,és még csak gyerekeket se szeretne. Ez volt az utolsó amit beszéltünk,mert szakítottam vele. Én mindig is a családnak éltem,és akkor tudtam meg igazán, hogy két teljesen különböző embernek nincs egymás mellett helye. Legalább is, az sokat dönthet mindenen,ha nem ugyanaz az elképzelés. De Ő legalább nem kérte meg a kezem,és nem volt közös gyerek. Most viszont feleségül kért,tök boldogan, gyereket is vállaltunk,és most nyögi be, hogy mégse akarja...
2012. febr. 24. 10:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!