Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most akkor mi lenne ha lefújná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mi lenne ha lefújnám az esküvőt?

Figyelt kérdés
Párom három éve megkérte a kezem,és idén májusban lesz elvileg az esküvőnk. Azért elvileg, mert szerintem lefújom. Tegnap este egyik barátunknál volt egy kis összejövetel,voltunk jó páran,és megkérdezte az egyik csaj tőlem, hogy mikor lesz a lagzi pontosan, hogy akkor elrendezi a szabit stb. Mondtam május 12, mire odaszólt a barátjának,hogy akkor máj.12, mindketten intézzék a szabit. Kérdezte a srác a páromtól,hogy hogy döntöttük el,hogy idén, és akkor. Rám néz párom és beszól, "Tudod Drágám, én nem akarom az egészet... csak muszáj,mert már itt a gyerek, meg egyébként is csak Te akarod ennyire, én tök jól vagyok házasság nélkül is"-síri csend a szobában, mindenki engem nézett,én meg azt kívántam nyíljon meg alattam a föld ott helyben azonnal, hogy lehet ilyen bunkó, hogy ezt nem közli velem négy szem közt,miért kell legalább 20 ember előtt?? Én meg erre: Ezt miért nem az előtt közölted,mielőtt megkérted a kezem? Vagy miért kérted akkor meg? És egyébként is, te cibáltál el menyasszonyi ruhát venni, akkor most nem értem... Szóval két perc alatt összevesztünk, persze mindenki minket figyelt, próbáltak nyugtatni az Ő barátai, hogy ne aggódj,csak hülyéskedik, Ő nem ilyen, stb. Mire Ő: hát pedig halál komolyan gondolom...- na köszönöm. Inkább csöndben maradtam, és beszélgettem másról a lányokkal, meg játszottam a gyerekkel,de kb 10-15 perc után azért megint odaszólt-"Anya, most miért duzzogsz?? Csak elmondtam, hogy én nem akarom,de legyen."- köszönöm szépen. Ezek után inkább temetési hangulat lenne az elvileg "életem legszebb napján", s mivel egész éjjel fent voltam és ezen az idióta beszóláson gondolkodtam, hogy akkor tényleg miért kérte meg a kezem, miért vetette meg velem a ruhát, miért cibált el időpontot kérni,stb, ha egyszer az egészet kényszernek,muszájnak éli meg? arra jutottam mi lenne ha lefújnám az egészet?-csak mert ezzel a tudattal éljek vele házason esetleg,hogy egy teher neki az egész, és isten tudja mikor jár félre valakihez,mert nem akar a feleségével lenni,mert csak egy teher, egy muszáj... Szerintetek jól tenném?

2012. febr. 24. 09:41
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

Nekem ez valamiféle tünetnek tűnik.

El tudom képezlni, hogy lánykérésnél még komolyan gondolta, de azóta az ő fejében változott valami.

Semmilyen más jel nem utal arra, hogy már kevésbé kötődne?

2012. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
beszéltetek azóta erről? valószínűleg betojt h mekkora felelősséggel jár a házasság de ez akkor sem mentség. Kérdezd meg nagyon nyugodtan tőle h h gondolta h így megaláz. Ha lepattint, akkor valóban nem is az esküvőn, hanem az egész kapcsolatotokon kell elgondolkoznod, mert gondolom nem akarsz egy olyan férfi mellett lenni, akivel őszintén beszélni se lehet
2012. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Nem, nem utal semmi arra, hogy ne kötődne. Rohan haza ebédelni, rohan haza mikor végez,soha nem késik egyetlen percet sem, ha meg mégis, mindig felhív a kocsiból, hogy már úton van, két perc és itthon van. Ahogy hazaér,velünk van végig. Ha meg ki kell mennie a műhelybe dolgozni,10 percenként benéz,hogy mi van velünk bent. Nem tudom mire vélni ezt a kirohanását. Először csak azt hittem én is,hogy poén,meg ő a fa..a gyerek a haverok előtt, de később be kellett látnom,hogy nem, halálosan komolyan gondolta amit mondott. Csak gőzöm sincs,miért.
2012. febr. 24. 10:38
 24/50 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valaki bekavart és olyan dolgokat mondott rólad a vőlegényednek, amin ő megsértődött és ahelyett, hogy megbeszélte volna veled, így jött ki rajta?
2012. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom, ha nem akarjátok mind a ketten úgy isten igazán, hanem csak egy kényszer, muszáj miatt házasodnátok, akkor inkább NE!


Én várandós lettem, az akkori párommal már 3 éve együtt voltunk. Az apja ki sem hagyta szólni hogy a gyerek házasságon kívül szülessen, az én szüleim sem. Gyakorlatilag ők intéztek mindent, szinte mondhatom azt is hogy beleszólásunk sem volt a dolgokba, mint a h.lyegyerekeket akiket terelni kell, olyanok voltunk. Igazán a szívünk mélyén egyikünk sem akart összeházasodni a másikkal, de nem szóltunk semmit. Azt hittük ez így helyes ahogy az ősök mondják. Jó én akkor 19, a párom 22 éves volt.

Nem mentünk el a házasság előtti gyónásra sem... nyűg volt mindkettőnknek az egész.

Úgy hidd el, hogy ahogy lépdeltem a nagy napon hófehér menyasszonyi ruhában 150 vendég előtt az oltár elé, nem az járt az eszemben hogy édes istenem ez életem legszebb napja.... nem! Hanem azon kattogott az agyam hogy minél lassabban érjek oda és azt kell mondanom hogy nem, nem és nem, nem akarom, hogy tudnék innen meglépni, forduljak meg és fussak ki? és mi lesz a vendégekkel? és mit fognak szólni a szüleim? szégyenbe hozom őket?

És mégis nagyon nehezemre esett de igent mondtam....


Életem legrosszabb döntése volt, 4 év után elváltunk. Nem szabadott volna meglépnünk. Mindkettőnk életét (ha lehet így mondani) elcsesztük. Nem házasodhatunk templomban soha mégegyszer. Hiába találtam meg az igazit.

És ha lehet ezt mondani magától a házasság gondolatától is rettegek. Egyszer már be voltunk jelentkezve az anyakönyvvezetőhöz a mostani párommal (8 éve vagyunk együtt), de megbeszéltem vele és lemondtam az esküvő időpontját.



Szóval ne tedd, mert egy életre bánni fogod, hogy nem olyan lesz életed nagy napja, mint amilyennek lennie kellene.

2012. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem tragikus ez a helyzet, gondolom az esküvõt azért nem akarja, mert költséges. Viszont belement mindenbe, hogy téged boldoggá tegyen.

Hiszen tudja, hogy ez egy nõnek nagyon fontos az életében, a férfiak meg követnek bennünket.

Szép romantikus megkérést tervezett neked, én nem fújnám le, mert biztosan szeret benneteket.

2012. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

Utolsó! Akkor miért alázta meg mindenki előtt? Miért nem négyszemközt mondta el neki, ha annyira biztos, hogy szereti őket?

Te megaláznád azt, akit szeretsz? Mert én nem.

2012. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Alexandra! Nem hinném,hogy bárki is mondhatna neki bármi sértőt rólam,mert én elköltöztem a régi lakhelyemről,itt pedig csak az Ő baráti köre az enyém is,akikkel viszont csak akkor találkozom,mikor együtt megyünk ilyen baráti találkozókra,vacsikra,stb. Egyébként meg itthon vagyok a gyerekkel gyesen. Részemről Ő meg nem ismeri a barátaim annyira, és igazság szerint nem is tartom a régiekkel a kapcsolatot,mert mindenki szétszéledt, külföldön él mindegyik (amerika,anglia,svájc,ír)szóval részükről se hinném,hogy bármit is mondhattak volna,mikor azt se tudom mikor találkoztam már velük utoljára személyesen,vagy beszélgettem velük egy fél percnél többet msnen,vagy telefonon. Szóval gőzöm sincs. Már egy másik nő gondolata is felmerült bennem, de nem hiszem...vagy ki tudja,nem lehetetlen az sem,az ördög nem alszik. Összegezve mindent, lefújom az esküvőt,és a jegyet is felbontom még ma. Nem tudom mi lesz, biztosan egy baromi nagy veszekedés. Aztán meg majd megírom,hogy mi volt, már ha valakit érdekel majd. :)
2012. febr. 24. 10:54
 29/50 anonim ***** válasza:
Értem. Kitartás és sok erőt kívánok! Írj majd mindenképp!
2012. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
53%
Ha valóban komolyan gondolta, akkor két lehetőség állhat majd fenn tartósan: vagy te duzzogsz éveken keresztül mert lemondtad különböző okok miatt (amit egyébként én is támogatok mert így tényleg semmi értelme házasodni gyerkkel vagy nélküle sem.), vagy pedig ő fog ezen egy életre besérülni, és évekig hallgathatod hogy csak te akartad ezt az egészet stb. Hiába mondod neki majd hogy ő vitt el ruhát választnai kérte meg a kezed stb, ezt ő mind be fogja tudni annak a sját lelkiismeretében hogy ezt a rengeteg "áldozatot" mind miattad vállalta. Közben meg szerintem meggondolta magát, és egyszerűen fél felvállalni hogy nem biztos a saját érzéseiben, és képes emögé az átlátszó indok mögé bújni, úgy hogy közben téged tesz meg bűnbaknak, érezd már te is rosszul magad.... szép kis férj-jelölt mondhatom. Egy kiadós és ŐSZINTE beszélgetés, négyszemközt szerintem sokat segíthetne az ügyön. Adnál magadnak egy esélyt és neki is, hogy elmondja valójában hogy érez és mit gondol. Szerintem róbáljatok meg mindketten túllépni a személyes sértettségeiteken, és álljatok felnőtt emberként aproblémához, itt bizony komoly döntésekről van szó, ami az egész életetekre befolyással lesz. Kívánok sok sikert ehhez.
2012. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!